Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Magara 00:16, 08 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
galgAsia napisał(a)

Zasuwam głównie w sferze porządkowej. Wiem już na 1000%, że:
-jesienią, wzorem Hani, tnę byliny i to, co się da
-jesienią opróżniam komory kompostownika do gołego. Dobry kompost wyrzucę na rabaty (jako ściółka i nawóz), nie do końca dojrzały pójdzie do worków.
Jak człowiek tak zasuwa, to mu się samo myśli... I wymyśliło mi się, że to jest jedyne sensowne rozwiązanie, żeby kolejnej wiosny się nie zarzynać, a wzorem Drogich Koleżanek , teraz leżeć na leżaczku i omiatać

Też sobie takie założenia na jesień 2022 poczyniłam Kompostownik już chyba drugi raz opróżniam jesienią, nawet tą późniejszą, kompost do skrzyń warzywnych daję, dużo mniej roboty na wiosnę
Super, że wróciłaś i pokazałaś ogród Twoje obrazy to dla mnie zawsze zapowiedź co będzie u mnie za dwa, trzy tygodnie
Księżyc cudny
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 08:13, 08 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dobrze, że wróciłaś. Okrutnie brakowało Twojej żywotności.
Em zrobił księżycowi zdjęcie podobne do afrykańskiego zachodu słońca. Klimatyczne bardzo.
Tej suszy Ci nie zazdroszczę. Brak naturalnych opadów to zawsze dla ogrodnika ciężka i dodatkowa praca.
Pomysł z jesiennymi pracami popieram. To nie tak, że teraz tylko leży się i pachnie, bo wiosennych prac też trochę jest, ale robi się je na bieżąco bez napięcia czasowego. Stary sezon jest już zamknięty i można się skupić na nowym.
Zachwycający jest ten biały powojnik. Bardzo spodobał mi się duecik tulipana Purple z narcyzami.
U mnie po niedzieli mają się zacząć upały.

Suszy hydrologicznej jeszcze nie mam, bo nauczona wcześniejszymi doświadczeniami, nie czekam z laniem wody do momentu, kiedy ziemia jest sucha. Teraz temperatura wzrasta tak gwałtownie i tak bardzo, że można się spóźnić, i wtedy kicha. Ogród tylko wegetuje.
Jak ma padać, to ja też leję. Jak padało, dolewam. I widzę, że to działa. Niestety, pada bardzo mało, w beczkach już widać dno.
Em rośnie i puchnie z dumy . I bardzo dziękuje
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:17, 08 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basieksp napisał(a)
Śliczna ta biała serduszka u nas też bez deszczu, beczki robią się puste, a zapowiadają jakieś wysokie temperatury, mogłoby solidnie popadać.
Popadało ze dwie godziny dziś nad ranem. Szału nie ma... Tych upałów to nie znoszę , dla mnie 18-20C byłoby w sam raz...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:20, 08 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
To co ta siewka, taka złośliwa czy jak?

Popadać by mogło, a jeszcze lepiej w nocy by mogło popadać... Ale możemy sobie pomarzyć.
Hosty u Ciebie w liściach, moje rozwijają kły niektóre dopiero.
Jedno już wiem na pewno: ta siewka nie jest pokrzywą . Ale pewno wyrośnie z niej jakieś inne zielsko
Trochę popadało. Z naciskiem na "trochę"...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 08:31, 08 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
galgAsia napisał(a)
Popadało ze dwie godziny dziś nad ranem. Szału nie ma... Tych upałów to nie znoszę , dla mnie 18-20C byłoby w sam raz...

Szczęściara…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Monia81 09:05, 08 maj 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Kokoryczki, cudeńka, zawsze je podziwiam magnolie, rajskie jabłonie, cud, miód, malina
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Wiolka5_7 10:21, 08 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Cieszyłabym się z tych 2 h deszczu
U mnie podlewanie chodziło wczoraj 3h,eh
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 21:25, 08 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie była dzisiaj pierwsza wiosenna burza. Były grzmoty, ale bez piorunów. Deszcz padał spokojnie przed 2 godziny. Wcześniej zdążyłam wypielić warzywnik i wsadzić pomidory do gruntu.
Miłego tygodnia!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:53, 08 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
galgAsia napisał(a)
Jedno już wiem na pewno: ta siewka nie jest pokrzywą . Ale pewno wyrośnie z niej jakieś inne zielsko
Trochę popadało. Z naciskiem na "trochę"...



Zawsze lepiej trochę jak wcale. U mnie nic
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Judith 22:13, 08 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie była dzisiaj pierwsza wiosenna burza. Były grzmoty, ale bez piorunów. Deszcz padał spokojnie przed 2 godziny. Wcześniej zdążyłam wypielić warzywnik i wsadzić pomidory do gruntu.
Miłego tygodnia!

Zazdro!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies