Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Monia81 10:41, 12 maj 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
galgAsia napisał(a)
Monia, dziękuję bardzo
Kokoryczki cudne, ale trzeba trzymać oko i ucho na pulsie sprawy , bo ekspansywne dosyć. Pewnie za chwilę zacznę rozdawać
A rajskie jabłonki już przekwitły, szkoda...


A widzisz czyli kolejna roślinka ekspansywna, no cóż zrobić jak taka urocza ta kokoryczka coś ostatnio mnie ciągnie w kierunku tych ekspansywnych
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
galgAsia 12:08, 12 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia81 napisał(a)


A widzisz czyli kolejna roślinka ekspansywna, no cóż zrobić jak taka urocza ta kokoryczka coś ostatnio mnie ciągnie w kierunku tych ekspansywnych

No tak, uroku nijak im odmówić nie można


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:08, 12 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zdjęcia wgrywają się masakrycznie wolno. Cdn.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:31, 12 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
To jeszcze ku pamięci :

- posadziłam bodziszki, przywrotnika (uprzednio go podzieliwszy), przetacznika, powojnika i kokorycze Porcelain Blue. Jeszcze parę doniczek zostało
- pierwsze podlewanie gnojówką pokrzywową - drzewa, krzewy, które nie kwitną teraz, trawy, byliny kwitnące latem.
- wyściółkowałam wszystkie rabaty kompostem i już wiem na pewno, że będę tak robiła co roku. Świetnie trzyma wilgoć, rośliny naprawdę są w dobrej kondycji.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 12:42, 12 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Dzisiaj biegałam po nowy surowiec na pokrzywową miksturę. Wczoraj wyczerpałam pierwszy rzut.
Oglądałam mapy zagrożeń suszą. Lubuskie i północ Wielkopolskiego świeci na bordowo. Nawilżenie gleby mniejsze niż 10%. No tragedia.
Ziuta doszła do siebie.
Chciałabym moc kiedyś napisać, że "wyściółkowałam wszystkie rabaty kompostem".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 13:04, 12 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj biegałam po nowy surowiec na pokrzywową miksturę. Wczoraj wyczerpałam pierwszy rzut.
Oglądałam mapy zagrożeń suszą. Lubuskie i północ Wielkopolskiego świeci na bordowo. Nawilżenie gleby mniejsze niż 10%. No tragedia.
Ziuta doszła do siebie.
Chciałabym moc kiedyś napisać, że "wyściółkowałam wszystkie rabaty kompostem".
Hahaha, masz więcej rabat Może ja niedługo też będę miała więcej
Zapowiada się nieźle. Jak coś już będzie klepnięte, to się pochwalę

Ziuta wykorzystała jedno życie. Ma jeszcze osiem w zapasie, szczęściara Jak to dobrze, że już dobrze. Podrap ją po rozumku od ciotki
Bordowy ładny kolor, ale ... Dziś fajnie popadało, choć mogłoby cały dzień, nie narzekałabym wcale. Ja wczoraj wieczorem podlałam cały ogród, więc na trochę starczy. Ale jest tragedia, nie ma co ukrywać...

Na szczęście pokrzywy rosną bezproblemowo . Też mam już nastawioną następną porcję, bo jak nie pójdzie pod roślinki, to pójdzie na kompost. W zasadzie wszystkie zielska przerabiam na gnojówki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 13:12, 12 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
To ja też czekam na klepnięcie i chwalenie

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj biegałam po nowy surowiec na pokrzywową miksturę. Wczoraj wyczerpałam pierwszy rzut.
Oglądałam mapy zagrożeń suszą. Lubuskie i północ Wielkopolskiego świeci na bordowo. Nawilżenie gleby mniejsze niż 10%. No tragedia.
Jak na razie, niestety u nas się zgadza...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:33, 12 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Zuza, tylko my to raczej nie północ Wielkopolski. Ja to prawie zachód.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 21:55, 12 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Rzeczywiście, ja to całkiem centrum - ale pogodowo północ
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 22:03, 12 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Jużem chciała tę kokoryczkę zachcieć alem przeczytała, że łazi. To nie, dziękuję, właśnie w pocie czoła wyeksmitowałam zawilce.
Sucho strasznie. Podlewam ze studni głębinowej ale nie ma to jak woda z nieba. Dziś miało padać i kicha...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies