Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Roocika 09:24, 22 wrz 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, śliczne jesienne obrazki. Ściskam Cię mocno i dużo sił życzę.
Ja też mam ostatnio problem z pisaniem.
Buziak
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
galgAsia 09:29, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Drzewka owocowe to zupełnie inna bajka. Są, owszem, ale...
1. Brzoskwinie - jest jedna młoda, ale owoce bossskie! Duże, soczyste, słodkie - takie w typie greckich, włoskich. Ma kędzierzawość, ma raka bakteryjnego. Mam zamiar walczyć o nią do upadłego. Już jest przygotowany miedzian do oprysku drzewka jesienią, mocznik do opryskania ziemi dookoła, sekator do wycięcia jesienią martwych gałęzi. Jeszcze muszę wysadzić spod niej różne popierdółki, którymi jest obsadzona - wszystkie drzewa są obsadzone kwiatuszkami. Nie ma mis, do których można by lać wodę w czasie upałów, gdzie można by wykładać kompost.
Druga brzoskwinia starsza od węgla, konary zostają w ręku, jak mocniej złapać, a główny pień rośnie w nachyleniu 45st. w stosunku do ziemi... Wiec drugie drzewko do wycięcia.

Zostaje jeszcze dokończenie cięcia pestkowych i chyba więcej nie zrobię w tym roku.
Nie wspominam o wykopaniu i przesadzeniu lilii, ziemowitów i resztek innych tulipanów, które przegapiłam.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:41, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aaa, no i jeszcze muszę posadzić dwa nowe drzewka, kupione w minioną sobotę na kiermaszu Pamiętajcie o ogrodach w Szczecinie - grusza Klapsa Faworytka i śliwa Węgierka Dąbrowicka.
Posadzić zimowy czosnek i cebulę - jak zrobię miejsce.
Przywieźć ze stajni obornik, żeby się do wiosny rozłożył.

Jeśli idzie o wycięcie - jak już pisałam, śliwa, brzoskwinia i grusza ulęgałka idą do wycięcia (grusza posadzona na środku kwatery, ruszać się nie idzie). Orzech, zajmujący kolejną całą kwaterę - do wycięcia. W sadzie jest baaardzo gęsto, niektóre drzewa w odległości 1 metra pień od pnia. Oczywiście, część z nich jest zacieniona i nie miała żadnych owoców. Ale to już pójdzie w drugim rzucie, jak będę mogła wysiać jakieś warzywa. Z truskawkami i poziomkami też raczej już nie zdążę.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:51, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Co jeszcze...

Na insta się nie ukrywałam... Po prostu tam można wrzucić zdjęcia, nie pisać epopei i nikt cię nie opierniczy, jak za długo nie piszesz
A konto założyłam, bo coś tam musiałam znaleźć, i bez konta ani rusz.

Co jeszcze...

Na wszystko ostatnio brak mi czasu, bo w lipcu przydarzyła się w rodzinie poważna choroba, która na pewno zostanie z nami na wiele m-cy. Zostałam głównym specjalistą d/s logistyki, wsparcia psychologicznego, ułatwiania i umilania życia chorej. Wymaga to dużo czasu, zaangażowania, siły fizycznej i psychicznej. Obiecuję, że będę tutaj, ale jak czasem mnie nie będzie, to już na mnie nie krzyczcie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
adewzuol 10:36, 22 wrz 2022


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Prac faktycznie ogrom do wykonania :], ufam, że małymi krokami dasz radę. Jakbym była blisko przygarnęłabym piwonie.
Powodzenia, trzymam kciuki.
____________________
Ewelina W piaskownicy
MartaCho 11:35, 22 wrz 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Moje piwonie w trakcie zmiany lokalizacji w obrębie ogrodu- jakie one mają korzenie! W szoku byłam przy kopaniu najmniejszej karpy, więc o resztę poprosiłam o pomoc. I tak czekam.

Choroby w rodzinie współczuję- oby wszystko dobrze się potoczyło- spokoju, cierpliwości, pogody ducha i niewyczerpanych baterii własnych życzę z serducha!

Fajnie, że się pojawiłaś! Zdjęcia superowe! Ściskam!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Gosialuk 11:41, 22 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
No cóż. Tak w życiu bywa. Plany się co rusz zmieniają. Jak jest tak dużo do zrobienia, to lepiej na całości się nie skupiać, nie dawać sobie jakichś terminów. Wiadomo każda rzecz już zrobiona cieszy.
Ten rok był trudny pod względem pogodowym, a na takie roszady związane z przesadzaniem zwłaszcza. Ja liczę na przyszły tydzień, bo teraz co i rusz przelotny deszcz i za mokro na jakieś działania.
Ogród ozdobny się trzyma, rośliny przybrały na masie, jakoś powolutku pójdzie.
Też nie bardzo mam wenę do pisania, ale czytam i widzę, że wiele osób także mniej się udziela na forum.
Zdrówka życzę i powodzenia w realizacji wszystkich zamierzeń.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basieksp 12:05, 22 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10227
Faktycznie ogrom pracy. Ale to się da, powoli, spokojnie, ja wychodzę z założenia, że jak coś nie zdążę zrobić nie napinam się już, nie warto, są ważniejsze rzeczy i trzeba umieć sobie wybrać co ważniejsze, żeby nie zwariować. Choroby w rodzinie współczuję i trzymam kciuki, oby się wszystko dobrze ułożyło, a reszta poczeka, nie ucieknie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosiek33 17:24, 22 wrz 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Istagram faktycznie szybki w obsłudze


Spociłam i zmęczyłam się od czytania Twoich planów ogrodowych
Ale to naprawdę budujące. Tak trzymaj
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Magara 23:48, 22 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Asiula, ciężki sezon za Tobą. Pogoda chyba większości z nas dała w kość tego lata.
Ze znikaniem z forum, tak to bywa, życie czasem wymusza, a tęsknią Ci, którzy zostają
Ale fajnie, że wróciłaś
Nie do końca załapałam na kiego grzyba Ci była ta nowa działka
Niemniej jednak na pewno dasz radę, oby zdrowie dopisało, bo sama wiesz jak jest. Ja kciuki za wszystko trzymam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies