Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 10:16, 20 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)
Melduję pracę od 6 rano, niestety nie w ogrodzie. Łepetyna mnie tak napier... Szkoda gadać.
Wczoraj było ładnie, zamiast sadzić kolejne drzewo, musiałam sadzić trzcinniki i rdesty które psica mi wykopała. Chyba nie przypadła jej do gustu zeszłoroczna kompozycja. W wyniku walk zaginęła Gillenia. Ogolę kiedyś tego sierściucha na zero, wredota jedna.
Po posadzeniu traw i bylin, obsypałam przekompostowanym obornikiem i... postawiłam siatkę by zołza nie weszła. Chyba można to uznać za rozpoczęcie prac na całego
Miłego dnia

No weź, ogolić za "konstruktywną krytykę"? Nie wolno tak gwałtownie reagować, ona dobrze chciała... No i dzięki niej masz zaliczony początek sezonu
Oprócz miskantów, przycięłam astry i chryzantemy, które zostawiłam, żeby ładnie wyglądały pod śniegiem hahaha U mnie już wszystko zielone
Ja mam wrażenie, że boli mnie nie jedna a co najmniej trzy głowy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 10:21, 20 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ha, zapomniałam pochwalić zakup zegara z pięknym postumentem. Podziwiam żeś dała radę tak długo czekać z otwarciem przesyłki, mnie to by coś skręciło (coś, czyli niecierpliwość i ciekawość). Czy będziesz komponowała wszystko razem, czyli z misą, czy też misa znajdzie inne zastosowanie?
A w ogóle zrobiłyście niezłą akcję. Dasz namiar gdzie kupowałyście te postumenty? A nuż może jeszcze będą
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
April 10:27, 20 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
galgAsia napisał(a)

No weź, ogolić za "konstruktywną krytykę"? Nie wolno tak gwałtownie reagować, ona dobrze chciała... No i dzięki niej masz zaliczony początek sezonu
Oprócz miskantów, przycięłam astry i chryzantemy, które zostawiłam, żeby ładnie wyglądały pod śniegiem hahaha U mnie już wszystko zielone
Ja mam wrażenie, że boli mnie nie jedna a co najmniej trzy głowy


"Konstruktywną krytykę" no wiesz. Jak można się nie zgadzać z MOJĄ jedynie słuszną wersją ogrodu?
To tak jak z kotami przy ubieraniu choinki. Na bieżąco zrzucały niektóre bombki, które musiałam przewieszać. W ten sposób żywo uczestniczyły w wizji świątecznego wystroju wnętrza
Astry i chryzantemy cięłaś, kurcze one późno ruszają, czy aby nie za wcześnie. Ja stwierdziłam że seslerie i rozchodniki przy kolejnym pogodowym okienku muszę opitolić. Rozchodniki mają ogromne już kapustki. Nawet rdesty mają zielone listki.
Nie mówiąc o przycięciu koron klonów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 10:41, 20 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zana napisał(a)
Ha, zapomniałam pochwalić zakup zegara z pięknym postumentem. Podziwiam żeś dała radę tak długo czekać z otwarciem przesyłki, mnie to by coś skręciło (coś, czyli niecierpliwość i ciekawość). Czy będziesz komponowała wszystko razem, czyli z misą, czy też misa znajdzie inne zastosowanie?
A w ogóle zrobiłyście niezłą akcję. Dasz namiar gdzie kupowałyście te postumenty? A nuż może jeszcze będą

Anulka, postumentów już dawno niet w takiej cenie, jak kupowałyśmy. Ale zaraz Ci wyślę namiary, może znajdziesz coś innego fajnego. Co do kompozycji, to nadal się waham - ten pierwszy, "pokręcony" postument nie chce mi wyjść z głowy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:45, 20 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


"Konstruktywną krytykę" no wiesz. Jak można się nie zgadzać z MOJĄ jedynie słuszną wersją ogrodu?
To tak jak z kotami przy ubieraniu choinki. Na bieżąco zrzucały niektóre bombki, które musiałam przewieszać. W ten sposób żywo uczestniczyły w wizji świątecznego wystroju wnętrza
Astry i chryzantemy cięłaś, kurcze one późno ruszają, czy aby nie za wcześnie. Ja stwierdziłam że seslerie i rozchodniki przy kolejnym pogodowym okienku muszę opitolić. Rozchodniki mają ogromne już kapustki. Nawet rdesty mają zielone listki.
Nie mówiąc o przycięciu koron klonów.

Jola, astry i chryzantemy rosną jak szczypiorek Wszystko zielone A rozchodniki to już w ogóle szok - duże jak na gołąbki
No widzisz, koty miały szansę być na bieżąco, psica zdecydowała się wyrazić zdanie post factum. Na drugi raz pytaj...!
O widzisz, kloniki też muszę lekko trącić sekatorem, żeby potem nie płakały
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 11:06, 20 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Melduję pracę od 6 rano, niestety nie w ogrodzie. Łepetyna mnie tak napier... Szkoda gadać.
Wczoraj było ładnie, zamiast sadzić kolejne drzewo, musiałam sadzić trzcinniki i rdesty które psica mi wykopała. Chyba nie przypadła jej do gustu zeszłoroczna kompozycja. W wyniku walk zaginęła Gillenia. Ogolę kiedyś tego sierściucha na zero, wredota jedna.
Po posadzeniu traw i bylin, obsypałam przekompostowanym obornikiem i... postawiłam siatkę by zołza nie weszła. Chyba można to uznać za rozpoczęcie prac na całego
Miłego dnia


Ona taka sympatyczna. Może nornic szukała?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 12:10, 20 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Gosiek33 napisał(a)


Ona taka sympatyczna. Może nornic szukała?


Tam nie ma nornic. Tyłek pakowała do dziury, takiej 60 na 60. Pamiętasz u mnie górkę przekopaną na wylot? Koło Anabelek. To przecież ona wyryła. Zapoczątkował lis ale ona zrobiła tunel na przestrzał.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 12:47, 20 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jola, to może zrobić jej trzeba jakąś piaskownicę, żeby mogła sobie kopać do woli? I Ty, i ona będziecie szczęśliwe, każda kopiąc u siebie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 14:03, 20 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
No właśnie ma swoje tereny. Nie wiem czy nie więcej niż ty. Ma ponad 500 m2 do dyspozycji ale kopie tam gdzie ja.
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 06:23, 21 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
W towarzystwie lepiej się pracuje
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies