Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 11:28, 21 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
W towarzystwie lepiej się pracuje

Cieszę się, że się cieszysz
Ja dziś jeszcze dogorywam po wczorajszych ekscesach ciśnieniowych i mimo doborowego towarzystwa pracuje mi się tak se… Ale nic to, wszystko minie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:35, 21 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U moich nasionków zaczyna się ruch. Wykiełkowała szałwia powabna (3 dni), dzielnie dogania ją bazylia właściwa i sałatowa, a dziś zobaczyłam pierwszą siewkę rudbekii Cherry Brandy.



Reszta śpi
Ciśnienie nadal wysokie, temperatura niska, ale na plusie, mrozu w nocy nie było. Piękne słońce, zimny wiatr. Takie niewiadomoco - zima? przedwiośnie? Czytałam u Zuzy, że widziała już pierwszego boćka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 11:38, 21 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
U mnie było -5.
Bardzo obiecujące wschody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 13:26, 21 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
GalGasiu, gdzie kupowałaś drzewa? Chodzi mi o lipę Twoją.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
deszczowymaj 13:40, 21 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ale Ci zazdraszczam tych pięknych pierwszych siewek tfu tfu niech zdrowo rosną

Moje nadal wietrzą (nosy) na zewnątrz ..od półtorej tygodnia ...jeszcze tylko 2,5 tygodnia i wnoszę do domciu ale chciałabym już ..czekanie mnie wykańcza

U nas dzisiaj wieje tak ,że łeb chce urwać ..na przyszły tydzień znowu zapowiadają ocieplenie ..10st ma być
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 13:45, 21 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Lipa drobnolistna Lico - kupowałam tutaj. Polecam, bo szybko, sprawnie i drzewko ładne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:48, 21 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asiulku, ja uwielbiam te pierwsze zielone kiełeczki Jakaś nadzieja wstępuje
Temperatury zadziwiają. Ja mam na balkonie dwie pelargonie bluszczolistne - nie schowałam ich, bo pogoda im nic a nic nie przeszkadza, są cały czas zielone...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:52, 21 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie było -5.
Bardzo obiecujące wschody.

Do końca tygodnia nie przewiduje się ekscesów mrozowych. Ciśnienie powoli spada...
Do wschodów zaglądam codziennie rano . Fajne są
Kurcze, żeby tak każde dziecię dostało roślinki do wyhodowania od nasionka w ramach edukacji ekologiczno - klimatycznej... Może to by ludzi uwrażliwiło na to, co się dzieje dookoła nas...?! A może wcale nie... Ale może chociaż niektórzy przyswoiliby wiedzę, że marchewka rośnie w ziemi, a nie w markecie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 20:01, 21 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633


Reszta śpi
Ciśnienie nadal wysokie, temperatura niska, ale na plusie, mrozu w nocy nie było. Piękne słońce, zimny wiatr. Takie niewiadomoco - zima? przedwiośnie? Czytałam u Zuzy, że widziała już pierwszego boćka...



Witaj Asiu

Co to jest ten biały kamień między siewkami ?
Piękne siewki ,
oj aby do wiosny ,
a tu jeszcze luty przed nami
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 20:13, 21 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania111 napisał(a)



Witaj Asiu

Co to jest ten biały kamień między siewkami ?
Piękne siewki ,
oj aby do wiosny ,
a tu jeszcze luty przed nami

Aniu, te kamyczki to perlit, materiał kwarcowy, bardzo porowaty i bardzo lekki. Poprawia warunki powietrzne ziemi, gromadzi wodę, którą potem oddaje. Sypię go na nasiona - łatwiej kiełkują. A do ziemi do siania dodaję wermikulit. Takie tam moje fanaberie , dzięki którym wysiewy zazwyczaj mi się udają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies