Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 14:26, 18 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A tak z innej beczki, już tej ogrodowej...
Wczoraj mocno się zdziwiłam. Niektóre miskanty u mnie mają już zielone przyrosty i to całkiem spore . Wychodzi na to, że chyba powinnam zacząć cięcie i to pojedynczo, po 1 gałązce, żeby tej zieleniny nie przycinać...
Też tak macie?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 14:39, 18 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
A tak z innej beczki, już tej ogrodowej...
Wczoraj mocno się zdziwiłam. Niektóre miskanty u mnie mają już zielone przyrosty i to całkiem spore . Wychodzi na to, że chyba powinnam zacząć cięcie i to pojedynczo, po 1 gałązce, żeby tej zieleniny nie przycinać...
Też tak macie?


Też.
Wczoraj ciachałam swoje gracki na przedpłociu i w sumie dolne partie były zielone. Młodych przyrostów też było sporo.

Edit: łomatko, jakie Wy szczawiki jesteście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 14:51, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Asia, nie o tym myślałam. Jesteś taka pełna energii i chęci do działania, że trudno uwierzyć w metrykę. Ciesz się
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:53, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Też.
Wczoraj ciachałam swoje gracki na przedpłociu i w sumie dolne partie były zielone. Młodych przyrostów też było sporo.


W sensie - już ciachanie wiosenne?
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 15:04, 18 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Helen napisał(a)

W sensie - już ciachanie wiosenne?


Już, ale uwzględniam swoje korzystne położenie geograficzne i specyfikę gleby. Na przedwiośniu glina jest bardzo grząska.

Mam na rabatach sporo cebulowych. Odkładanie cięcia bardzo utrudnia późniejsze prace.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:42, 18 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
trawy tniecie! połowa stycznia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 17:50, 18 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
trawy tniecie! połowa stycznia


Tylko ja. To mój coroczny rytuał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 18:40, 18 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
mrokasia napisał(a)
To moje pierwsze urodziny z 5 z przodu będziemy świętować w przyszłym roku .


Moje też
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:50, 18 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Wczoraj ciachałam swoje gracki na przedpłociu i w sumie dolne partie były zielone. Młodych przyrostów też było sporo.



Moje też tak wyglądają. W ubiegłym toku też się zastanawiałam czy wycinać pojedyńczo, w końcu poleciałam po całości, zielone też poszło pod nóż.
I nic się nie stało, ładnie przyrosły w tym roku.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 18:59, 18 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Coś Wam pokażę...



Tak wygląda miskant "pseudogracek" w dniu dzisiejszym, 18 stycznia.
Tak wyglądają u mnie wszystkie miskanty. Tutaj Adagio



Dziś - na własną odpowiedzialność - zaczęłam cięcie traw. Mieszkam w strefie 7a, cieplej w Polsce jest chyba tylko po Szczecinem. W ub. roku cięłam trawy 16 lutego i nie były tak zielone, jak teraz. Adagio to zupełnie nie wiem jak przyciąć, bo z wyjątkiem wiech reszta jest zielona.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies