Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

sarenka 10:46, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Widzę, że są różne nr. Który to taki najbardziej uniwersalny? Jakie macie?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 10:51, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33266
sarenka napisał(a)
Widzę, że są różne nr. Który to taki najbardziej uniwersalny? Jakie macie?


Ja mam szóstki, to damski rozmiar.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 11:10, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Ja mam szóstki, to damski rozmiar.

Dzięki. Ewa,zajrzysz do mnie? Mam pytanie o róże i w ogóle to zapraszam
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 11:12, 19 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja mam Felco 2, taki najbardziej klasyczny model.

To jest trochę jak ze scyzorykami Victorinoxa (nota bene, też szwajcarski ) - są scyzoryki i jest Victorinox .

Felek jest niezniszczalny, a poza tym, tak jak napisała Pszczółka - ma części zamienne. Też jestem zdania, że warto go kupić, choć do najtańszych nie należy. Ale nie strzeli przy byle cięciu, nic mu nie odpadnie. Po pracy lekkimi sekatorami z plastiku czasem bardzo mnie bolą dłonie. Po tym - mimo, że cały metalowy i trochę cięższy - jeszcze się nie zdarzyło
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:15, 19 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Asia wrzuciłam u siebie moją Eden teraz. Widać jak rośnie i jak jest przyginana. Jola dobrze pisała, że trzeba szybko ją przygiąć bo potem jest problem. Nie wiem czy na obelisku dasz radę ją owinąć później. Ona puszcza pędy grube na palec.

Dzięki Iwonka, no faktycznie jest co robić przy takiej Edence
Jak nie spróbuję, to nie będę wiedziała
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 12:03, 19 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
inka74 napisał(a)
Asia wrzuciłam u siebie moją Eden teraz. Widać jak rośnie i jak jest przyginana. Jola dobrze pisała, że trzeba szybko ją przygiąć bo potem jest problem. Nie wiem czy na obelisku dasz radę ją owinąć później. Ona puszcza pędy grube na palec.


Potwierdzam, ze wyrastają niewyginalne grubasy. Z tego własnie powodu ją przesadzałam - zamiast obeliska (kardynalny błąd) dostała miejsce przy siatce w takim miejscu, żeby można bylo ją rozpinać w poziomie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 12:17, 19 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Czyli co - na obelisku nie da się jej upiąć?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 12:24, 19 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
galgAsia napisał(a)
Czyli co - na obelisku nie da się jej upiąć?


Moim zdaniem nie, ja własnie miałam na obelisku i mi go wyrwala z ziemi, a potem nie dało sie go wyplątac z silnych uścisków. Finalnie musiałam ją przyciąć do przesadzania. Wlasciwie w poprzednim sezonie to obelisk trzymał sie na rózy a nie róża na obielisku

Ale na pocieszenie napiszę ze u mnie to była dotychczas najzdrowsza róża i mam nadzieje, ze nadal tak będzie Jesli jednak nie przezyje przeprowadzki to i tak na jej miejsce kupie Edenke. Moim zdaniem warto ją mieć, jest bezobsługowa (pzoa przygięciem swiezych gałęzi).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Anda 12:27, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33266
Często tak jest, że po paru latach róża trzyma obelisk. Pnące często mają takie grube i sztywne pędy. Trzeba je szybko przyginać. Na początku, gdy mają po ok. 20 cm jeszcze są elastyczne. Trzeba to robić stopniowo, co tydzień, dwa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 12:30, 19 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No dobra, to teraz pytanie takie - lepszy obelisk czy może jednak krata na ścianę?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies