Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

antracyt 12:23, 25 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
galgAsia napisał(a)
Nie wiem, czy ktoś już się chwalił - forsycje



Ja się nie chwaliłam, bo w ogrodzie ich nie mam, ale pod szkołą córki już są w tej samej fazie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 12:25, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)
Te mieczyki cudownie pachną. Będzie kwiatowy, kwitnący, pachnący ogród. Skąd wiesz, że to matka Królowa Trzmielowa?

Ooo, to pachnienie to cieszy mnie bardzo A trzeba je wykopywać na zimę?

Czytałam, że zimę przeżywa tylko zapłodniona królowa, która wiosną zaczyna się rozmnażać i daje początek całemu nowemu pokoleniu. I rzeczywiście, zauważyłam, że jest większa niż normalne trzmiele. A jesienią widywałam sporo martwych owadów, jakby faktycznie zamierały...
O tej porze wyłażą z norek królowe i grzeją się na słonku, szukając pożywienia. Coś w tym roku szybciej o jakieś 3 tyg.

marzec 2019
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 12:26, 25 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Bardzo lubię trzmiele, sympatyczne grubaski Ciekawe informacje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 12:28, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)


Asiu, to wszystko co w przydomowym ogródku wydaje się proste na działeczce może być kłopotliwe- w razie nagłego pogorszenia pogody, sezon musimy kończyć w wielkim pospiechu- zamykanie chatki na RODOS to kupa roboty, prace w ogrodzie ograniczam wtedy do minimum. Odmówiłam więc sadzenia kan, mieczyki zimują sobie w ziemi. Ale daliom postanowiłam dać szansę -odmiana Café au Lait śni mi się po nocach. W towarzystwie z białego kosmosu chcę posadzić. Może stipa do tego?

Kasia, dalie, wbrew obiegowej opinii, nie są aż tak wrażliwe, żeby kilku dni nie przeżyć po tym, jak przymrozek zetnie zieleninę. Ja wykopywałam minionej jesieni właśnie jakoś tak, po tygodniu. Zresztą, jesienią jest przymrozek, a zaraz potem słońce, nie uszkodzi tak szybko kłączy. Więc bądź dobrej myśli
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:30, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Forsycji to jeszcze nie widziałam ale mijam po drodze do pracy kępę bzu - pąki ma tak wielkie i zielone, że zaraz wybuchną.
Ładne przedszkole masz na parapecie .
Oj tak, bzy to wyglądają jak w przenoszonej ciąży
Przedszkole, powiadasz... za chwilkę będzie znów żłobek, bo przyjdzie czas na pomidory
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:32, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dominika11 napisał(a)
ale nasz wysiewów

U mnie zaczyna puszczać krzewuszka i rozchodniki forsycji jeszcze nie dojrzałam
Domi, na tę forsycję polowałam od paru dni, bo szykowała się i szykowała... Nie polecę od razu z sekatorem na róże, jednak dobrze, że ten "ogonek" jeszcze boli , ale nadzieja rośnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:36, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
u mnie fioletowe paki puszczaja wawrzynki i prunus Okame
Oj, nie kuś, bo mnie tu Hania pilnuje jak cerber , żebym zaś nie oszalała z tymi roślinami . A wawrzynki to pachną …? Bo wyglądają cudnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 12:51, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
moj wawrzynek pachnie na kilka metor chyba jeszcze mocniej jak kalina, podobnie do hiacynta, u siebie zaraz wstawie zanętę z ub. roku
____________________
Ogrod nad bajorkiem
deszczowymaj 13:03, 25 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)

Hahaha, ja też tak wyglądam zaraz po obudzeniu Jeszcze trzymam w łapkach kubek kawy Daj spokój, ma dziewczyna czas, wiosna dopiero w drodze... chociaż... zaraz coś pokażę...

Te martagony chodziły za mną od paru sezonów, jakoś nie miałam śmiałości... A lilię candidum mam jedną i dokupiłam do towarzystwa, bo w stipie ona mnie rozwala



Yyymmmmm coś pięknego Asiul a tam z tyłu po prawej czai się jeżówka ..jaka ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 13:12, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)


Ja się nie chwaliłam, bo w ogrodzie ich nie mam, ale pod szkołą córki już są w tej samej fazie
No bo u nas ciepło, psze Pani

antracyt napisał(a)
Bardzo lubię trzmiele, sympatyczne grubaski Ciekawe informacje.
Ja też je bardzo lubię. I bardzo się cieszę, że lubią mój ogród . Obserwuję je od kilku sezonów. Ogromnie lubią kocimiętkę - krzaczki aż "chodzą" całe, tak są oblegane.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies