Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Dominika11 14:27, 25 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
galgAsia napisał(a)

A lilię candidum mam jedną i dokupiłam do towarzystwa, bo w stipie ona mnie rozwala

ależ to cudownie wyglada
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
makadamia 14:30, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
rzeczywiście urokliwe zestawienie. Nie pomyślałabym o nim, bo mi się wydawało, że ta lilia jest "zbyt biała". A poza tym, u mnie to one są tak ze dwa razy wyższe niż stipy, więc zupełnie inaczej to wygląda
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 14:48, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
antracyt napisał(a)
Rzeczywiście pięknie pachną, tylko u mnie odwracają się tyłem do frontu rabaty, w ogóle ich nie widać


gdzie nie czytam to wszystkim sie odwracaja, mnie tez plecy pokazaly
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 14:48, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
galgAsia napisał(a)
Basiu, a trzeba je na zimę wykopywać ? Mam nadzieję, że nie...


trzeba, moje niewykopane zanikły
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 14:50, 25 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Odwracają się do słońca/od słońca, czy w jaką konkretną stronę świata?
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:58, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
u mnie ku zachodowi, rosły na przytarasowej gorce wiec moglam je tez twarza ogladac. ale przy wejsciu na taras pokazywalay plecy.

teraz jak pomysle to w porzednim ogrodzie mialam tak posadzone, ze buzka były od frontu i tam buźki też ku zachodowi.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
BasiaLT 15:03, 25 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
galgAsia napisał(a)
Basiu, a trzeba je na zimę wykopywać ? Mam nadzieję, że nie...

Ano trzeba wykopywać. Chyba ze byłaby taka łagodna zima jak w tym roku to możnaby zaryzykować.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
sylwia_slomc... 16:04, 25 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Forsycje kwitną czyli jednak na cięcie róż pora. U mnie też się owady obudziły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 16:44, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No dooobra…

Poczytałam sobie o mieczykach (m.in u Zoji Litwin). Wiem, że pachną, że się odwracają dooopką do klienta i że trzeba je wykopywać. Nie zniechęciłam się, będę sadziła

Pogoda dziś u mnie zdecydowanie słoneczna, choć epizody chmurzaste też występowały. A w parku, przez który przechodzę, było dziś tak:



A na ziemi całe stado kwiczołów, buszujące w trawie Nie mam pojęcia, jakie to drzewa mają takie duuuże czerwonawe pąki, ale patrząc na nie, już nie mogę się doczekać...

Okropnie żałuję, że nie można tu zamieszczać plików dźwiękowych... Wczoraj wieczorem nagrałam takie trele ptasie, że słuchając ich, czuję się jak w tropikach lub w ptaszarni. Może to kosy już przyleciały i dały taki koncert... Nie wiem, było już szaro i nic nie widziałam... Ale było cudnie... wiosennie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:46, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Domi, Makadamia - bo najlepsze są przypadkowe zestawienia, nie do końca przerobione w głowie
I dziękuję bardzo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies