Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 22:15, 24 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zaniepokoiłam się nieco. Bo co wejdę, to nowa roślina. Niektóre to nawet zapowiadają się na duże. U Mamy jest dużo miejsca?

Ale nie krępuj się. Bardzo lubię oglądać ciekawe rośliny.
Ale ja się baaardzo ograniczam, naprawdę
Te mieczyki to drobinki. Dalie też z tych mniejszych, zresztą nie wiem, czy nie dam je do donic, fajnie wyglądają takie kompaktowe. A pozostałe - gdzieś wcisnę...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 22:21, 24 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
No ładnie, to ja myślałam, że Ty biedna cierpisz w domu po upadku a Ty rączo hasasz po halach... sklepowych .
Ta lilia martagon piękna, mieczyki abisyńskie mam w planach od chyba 2 lat. Jeszcze przyjdzie na to pora .
Wiesz, sama się temu dziwię, chociaż właściwie to nie powinnam - dostałam tyle dobrych życzeń i pozytywnej energii, że po prostu zdrowieję w oczach . Ale - na wszelki wypadek - leki p-bólowe mam pod ręką...
Lilii jestem ciekawa bardzo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 23:08, 24 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Asie obie (bo albo mam omamy albo dwugłos słyszę ) - przyjęłam, że woda może stać i stać a pompa da radę - w tej sytuacji czekam na aktywność Małżonka odnośnie czyszczenia studni, montowania pompy i robienia ze studni beczki na deszczówkę jak się nie ogarnie - wtedy do akcji wkroczę JA
a do Asi-galgAsi, którą nosi po sklepach - widać, że boli skoro usiedzieć na stłuczeniu nie może i szuka bodźców inszych - ale niech nie łazi tyle bo to się źle skończy i sezon będziesz w kiełkownicy oglądać z poziomu parapetu a nie w ogrodzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 00:08, 25 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
lilie cudo- ja martagonów jeszcze nie mam, ale zamierzam w tym roku się poprawić. Mam w koszyku Snowy Morning i Pink Morning.
Dalii tez nigdy nie sadziłam, bo zarzekałam się że nie będę wsadzać czegoś, co trzeba co roku wykopywać- ale... wlazłam na stronkę Sarah i pękłam. Zakochałam się.
No i jeszcze Anda cały zeszły sezon kusiła i kusiła tymi daliami.
Przetestuję swoją zdolność do ich obsługi
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
tulucy 07:58, 25 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie nadrobię nijak,ale macham i pozdrawiam mam nadzieję że obolałości już mniej dokuczliwe
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
deszczowymaj 09:30, 25 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
Obudziła się pierwsza Trzmielowa Królowa





Asiu czy masz pewność że owa trzmielowa się obudziła ? pozycja ciała nie wskazuje na to

ps.zakupy zacne ..Lilie bardzo bardzo ładne
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwik69 10:25, 25 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ten różowy krwawnik sieje się na potęgę,gdybyś się uśmiechnęła dostałabyś gratis cieszę się ,że zdrowiejesz w oczach
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
galgAsia 11:01, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asie obie (bo albo mam omamy albo dwugłos słyszę ) - przyjęłam, że woda może stać i stać a pompa da radę - w tej sytuacji czekam na aktywność Małżonka odnośnie czyszczenia studni, montowania pompy i robienia ze studni beczki na deszczówkę jak się nie ogarnie - wtedy do akcji wkroczę JA
a do Asi-galgAsi, którą nosi po sklepach - widać, że boli skoro usiedzieć na stłuczeniu nie może i szuka bodźców inszych - ale niech nie łazi tyle bo to się źle skończy i sezon będziesz w kiełkownicy oglądać z poziomu parapetu a nie w ogrodzie
Magara, no coś w tym jest - siedzenie boli bardziej przy siedzeniu , a zwłaszcza podczas siadania i wstawania. Ooo, wtedy jest ostro

Tym niemniej, stare ludowe przysłowie ortopedów mówi, że im szybciej postawisz pacjenta na nogi, tym lepszy efekt terapeutyczny uzyskasz . Tak całkiem serio, to spodziewałam się większego horroru. Widocznie kurtka puchówka i otulina tłuszczowa w dużym stopniu zamortyzowały upadek. Ale p-bólowo działam, bo inaczej faktycznie byłabym uziemiona. I - wbrew pozorom - blokadę zdroworozsądkową mam ustawioną na właściwym poziomie.
BTW - dzięki za troskę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:05, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)
lilie cudo- ja martagonów jeszcze nie mam, ale zamierzam w tym roku się poprawić. Mam w koszyku Snowy Morning i Pink Morning.
Dalii tez nigdy nie sadziłam, bo zarzekałam się że nie będę wsadzać czegoś, co trzeba co roku wykopywać- ale... wlazłam na stronkę Sarah i pękłam. Zakochałam się.
No i jeszcze Anda cały zeszły sezon kusiła i kusiła tymi daliami.
Przetestuję swoją zdolność do ich obsługi
Kasiu, dalie mam na co dzień w ogrodzie u Mamy. Zawsze przed sezonem przygotowuję miejscówkę. Mama sama sobie sadzi i się nimi zajmuje. Jesienią, po pierwszych przymrozkach, muszę je wykopać. Po wysuszeniu, idą na zimowisko do piwnicy. Ot, i cała filozofia W mojej ocenie, nie są bardzo absorbujące. Warto spróbować z 1-2 roślinkami, żeby się przekonać.
Co od martagonów, też nie powinny być trudne, podobnie jak inne lilie. Trzeba im znaleźć miejscówkę, posadzić... i czekać na kwitnienie
Życzę Ci powodzenia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:08, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
Nie nadrobię nijak,ale macham i pozdrawiam mam nadzieję że obolałości już mniej dokuczliwe
Łucjo, obudziłaś się
Chyba z nudów i zastoju ogródkowego tak się namnożyło stron . Jak przyjdzie sezon, nie będziemy miały siły ruszyć paluszkiem po klawiaturze
Wybudzaj się powoli i ostrożnie, żadnych gwałtownych ruchów
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies