Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Toszka 22:55, 12 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Taką pokładająca się stipę bardzo polecam przycinać. Stipa przyrasta od środka kępy, tak więc naokoło mozna ciachnąć nisko. Ewentualnie pół kępy, a pół, stojące zostawić. Tym systemem tnę swoje i u mnie zawsze stipa sterczy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
galgAsia 22:56, 12 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dzięki, zapamiętane .Do zastosowania
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 12:31, 13 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
A co poza tym... ruszyły śpiące królewny




Mało cierpliwości jeszcze masz

Szkoda byłoby gdyby Frosted Curls nie zebrały się do przyszłego roku. To odpowiedni czas dla barbuli, jakoś starsze ruszyły w tym roku wcześniej ale normalnie to zdecydowanie jesienna ozdoba ogrodu.

Rabatka zbierze się i będziesz cieszyć się jej urodą tylko nie patrz na nią codziennie

Stipę ogarniesz wiosną, wtedy zobaczysz ile siewiek się pokaże
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 12:51, 13 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Co robią osłony przeciwsłoneczne i filtry dla zdjęć?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 13:18, 13 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)
Co robią osłony przeciwsłoneczne i filtry dla zdjęć?


Ewo, ale obiecaj - weźmiesz pod uwagę, że ja się dopiero uczę...
Osłony ograniczają dopływ bocznego światła do soczewki - często przy ostrym świetle robi się taka poświata, tzw. flara. Takie boczne światło może też "wprowadzać w błąd" autofocus i źle ostrzyć zdjęcie. A dodatkowo stanowi ochronę mechaniczną przed ewent. uszkodzeniem przedniej soczewki obiektywu.

Filtry polaryzacyjne niwelują niepotrzebne odblaski, np. w słoneczny dzień światło słoneczne odbija się od ciemnych płatków kwiatu i kolor wychodzi rozjaśniony, rozbielony - nieprawdziwy. Jak u tej Ascot:



Dzięki filtrom można też uzyskać lepszy kontrast, a ponieważ ograniczając ilość światła jednocześnie wydłużamy czas naświetlania, można też uzyskać jakieś fajne efekty, np. płynącej wody (ale to znam tylko z teorii jeszcze...)

A za chwilę przyjdzie Anda i wlepi mi pałę... pani psor, ja się uczyłam, ja tylko wytłumaczyć nie umiem...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:28, 13 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiunia , ja jestem cierpliwa, ja wiem że one dopiero teraz, bo ub. roku tak właśnie kwitły u mnie... Ale w tym roku wszędzie już kwitły, a u mnie nie... No dobra, może nie wszędzie, ale u Hani i w Wojsławicach kwitły!!! A ja je tak lubię, że już mnie nosiło, kiedy u mnie... O, to zdjęcie z 22.09.2018:


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 22:02, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
A wiesz, że ja nigdy nie widziałam dorosłych klonów Ginnala w naturze. Piękne masz te okazy tam pod latarnią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 18:10, 14 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uwierz mi - oniemiałam, jak je zobaczyłam. Nagle, w okamgnieniu, dotarła do mnie różnica pomiędzy "widzieć" a "zobaczyć". Są przepiękne. Oprócz nich są tam jeszcze klony tatarskie Hot Wings, ale one przebarwiają się na żółto. A to już nie to...
Jak tylko zacznie się tegoroczny spektakl, zacznę nosić do pracy aparat
A z przykrością czytam, że wrzesień daje Ci popalić . Główkuję, kiedy mogłabym przyjechać, żeby wyciągnąć Cię na spacer wśród traw . To może troszkę pomóc się zrelaksować... . Jak masz jakieś sugestie - daj znać.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:19, 14 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziś od rana piękny, słoneczny choć rześki dzionek. Wczoraj spadło kolejne 3l wody, co w sumie daje 51 l wody/m2 w tym m-cu. Mnie to urządza . Rośliny wracają do życia, nie tylko wegetują.
Wybraliśmy się dziś z eM na wycieczkę do Szczecina, na kiermasz Pamiętajcie o ogrodach. Odbywa się na wiosnę i na jesień w bardzo przyjemny miejscu - na Wałach Chrobrego. Pojechaliśmy głównie pod kątem krzaków na żywopłot, ale tym razem niczego nie znalazłam. Ale to nie znaczy, że wróciłam z pustymi rękoma...







____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:32, 14 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Nie mam pojęcia, po co ja te rośliny kupiłam ... aaa, wiem - podobały mi się ! Ale gdzie je upchnę...?!?



Przywiozłam dwa niskie (…) astry o pełnych kwiatach, jeżówkę nn (na razie nn), też pełną, ciemny baaardzo floks chwilowo niekwitnący , i dwie gaury różowe - jasną i ciemną (i tu czuję się zupełnie rozgrzeszona , choć nie będę pokazywać palcem, kto ponosi za te gaury odpowiedzialność )







I z przerażeniem zaobserwowałam, że na starość "przyoblekłam się w róż".... A zawsze mówiłam, że od różu bolą mnie zęby
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies