Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 11:24, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
...ale ja mam floksy dopiero od tego roku i się chyba wypstykały już
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 13:57, 10 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Trafiłam, czytam, bardzo mi sie podoba - i tekst i obrazki
Z przesadzaniem MW może wstrzymaj się jeszcze z roczek -dwa? U mnie rozkręciła się po 2 latach bytności i stipa w nogach wcale nie wydaje mi sie tutaj niewłaściwa.
W kwestii silverki - mam pannę od kilku sezonów (5?6?) - rosnie przy północnej ścianie domu. U mnie tez nadal biała bialutka - pozostałe hortki juz dawno przebarwione. Tak samo jest co roku. Wysokość pewnie zalezy od cięcia - ja tnę swoją dosyć nisko i dorasta mi gdzieś do bioder (szukałam słowa żeby nie napisać tak jak mówię sąsiadkom w takich okolicznosciach ) - wyżej nigdy jeszcze nie dorosła. No i sie nie pokłada. Ogólnie jestem z niej bardzo, bardzo zadowolona.

Ach, w Książu byłam jakieś 2 tygodnie przed Tobą A tam nie było róż obok tej donicy z begoniami? tez sie dziwiłam jak to możliwe że oparli się nalotowi ćmy.



____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 14:48, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Ulu, jak miło Cię gościć .
Z MW jest tak, że mi się po 2 sezonach całkowicie zmieniła koncepcja rabaty - mojej absolutnie pierwszej - i chcę ją trochę przebudować. Poza tym, nie mam możliwości jej wąchać, jak siedzi w głębi, a uwielbiam jej zapach
Cieszy mnie niezmiernie Twoje stanowisko w sprawie silverki, bardzo na nią liczę w przyszłości .
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dominika11 14:55, 10 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj Asiu wpadłam z rewizytą no kochana kawał roboty za Tobą jest super, a będzie tylko lepiej

pozowle sobie zagladać i podgladać twoje poczynania
serdecznie pozdrawiam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
galgAsia 15:52, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Witaj Domi, rozgaszczaj się
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 16:42, 10 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
a to zmienia postac rzeczy - MW warto miec blisko zeby nosa od czasu do czasu wetknąć - u mnie to chyba była pierwsza róża i to byl dobry początek
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Pszczelarnia 17:07, 10 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
No to Ci zazdroszczę tej mokrości . Ja od miesięcy maniakalnie obserwuję radary deszczowe. W lipcu spadło u nas 35 l wody/m kw., w sierpniu 30 l .Masakra, co?

U nas chyba podobnie. Troszkę we wrześniu nadrobiło ale to wciąż za mało, susza hydrologiczna jak nic.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 17:54, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewo, dopiero w tym roku kupiłam deszczomierz i dopiero wtedy dotarło do mnie, jak dramatycznie to wygląda. Z perspektywy czasu nie pamięta się, ile kiedy napadało, pozostaje mgliste: chyba dużo padało, słabo padało, susza była... A tu są bardzo konkretne wielkości. Nawiasem mówiąc, uważam statystykę za skrajnie oszukańczą dziedzinę. Przykład? - kwiecień 7 l + maj 111 l +czerwiec 106 l=224 l, średnia miesięczna za kwartał 74,66l/m2/m-c. Całkiem przyzwoicie, prawda?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:25, 10 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przeliczyłam to na konewki. Te 35 litrów, to dwie i pół konewki na metr. Wydało mi się, że to bardzo dużo, bo nigdy tyle nie wylałam pod rośliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:45, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No, a teraz te 2,5 konewki musi starczyć na 30 dni...
Trochę Ci nabałaganiłam na wątku z tą drzewnianą dyskusją, ale mi się ulało, no . Czasami człowiek musi - inaczej się udusi .
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies