Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Dominika11 12:03, 27 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a to szkółka netowa ???

jak tak to też proszę o namiary
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 12:05, 27 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
galgAsia napisał(a)
Raport pogodowy

do wiosny zostało 21 dni

wschód słońca 06:52
zachód słońca 17:33
długość dnia 10:41

już za chwileczkę

ale u ciebie wszystko już rośnie, moje żonkile to dopiero coś zaczynają wychodzić, ale może dlatego, że w doniczce
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
TAR 12:22, 27 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
galgAsia napisał(a)
Ja posiadam wiedzę, że drzewa i krzewy można sadzić, jeśli ziemia nie jest zmarznięta. Jeśli masz wątpliwości, to postaw doniczki przy murze (na balkonie, tarasie) i poczekaj, ale na pewno nie do maja .
Można też - jak Ci się chce - posadzić roślinę do większej donicy. Korzenie drzew i krzewów rosną cały czas, więc zamiast dusić się w malutkiej doniczce, rozprostują "nogi" i będzie im lepiej w oczekiwaniu na pogodę czy miejscówkę.
Moje stoją na balkonie, pilnuję, żeby miały mokro, czekamy na wiosnę

Priv zaraz wyślę


uscisle, drzewa i krzewy w doniczkach z korzeniami mozna sadzic przez caly rok o ile ziemia nie jest zmarznieta. te kopane z bryla trzeba od razu.

ja tez poprosze namiar o szkolke netowa.
u mnie czeka na posadzenie oczar, klon pensylwanski, metasekwoja i 3 ciemierniki. klona i metkę planuje wkopac na stale, nie bede ich ze soba zabierac na nowe. Oczara biore na stowe, cudo mi Pan przysłal.

o oponoch nie wiedzialam ze trzeba w maju, ja zmieniam wedlug potrzeb i temperatur. jak jest za cieplo to na zimowkach wcale nie jest bezpiecznie, inna mieszanka i dluzsza droga hamowania.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 12:52, 27 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Domi, Tarciu - poszło


TAR,
Opony to ja też zmieniam adekwatnie do okoliczności pogodowych.
Uwaga o kopanych z gruntu - z gruntu właściwa i prawdziwa , dzięki, że czuwasz.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:41, 27 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ta pogoda to się chyba uwzięła na nas.... U mnie dziś kompletnie nie do życia: deszcz, deszcz + śnieg, zimno, spada ciśnienie... Po obiedzie padłam jak kawka i spałam do teraz.

Dacie wiarę, że mam już wszystkie 4 beczki praktycznie zapełnione?! Muszę się rozejrzeć jednak za dużymi zbiornikami, bo lepiej mieć niż nie mieć...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 19:01, 27 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A ja wcale opon nie zmieniam
Mam całoroczne, zimę teraz mamy taką że jednego dnia zimowe a drugiego letnie trzeba by nakładać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 22:23, 27 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
to ja może nieśmiało w temacie opon, bo w użytkowaniu samochodu mam o wiele lat więcej doświadczenia niż w tworzeniu ogrodu
zaprzyjaźniona "drogówka" zawsze mówiła: czekaj do 15tego (maja) - i nie ukrywam, że tego się trzymałam w temacie opon wiele lat, w zasadzie aż do zeszłego roku
ale patrząc na to co się dzieje z pogodą, to chyba już historyczne wytyczne są i trzeba robić tak jak Dorii - tj. opony całoroczne czas nabyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
roma2 23:31, 27 lut 2020


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
No u Ciebie nadążyć, to trzeba dobrze wyciągać nogi. Buziaki za nieustającą werwę (mimo stłuczonego ogona) i za życzenia dla maluśkich .
Opony zmienia mąż, bo ja się nie znam. Ja jeżdżę od punktu A (Opole) do punktu B (działeczka). No, siłą rzeczy i po mieście. Amatorką jestem . Ciągle. Jak "mnię" coś zmusza to jadę w nieznane tereny, choć z obrzydzeniem. Nic roślinnie nie kupuję, muszę przygotować moje piaseczki. Usiłuję naprawić wcześniejszą ignorancję Znaczy, głupotę!
____________________
Komendówka
galgAsia 08:07, 28 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii napisał(a)
A ja wcale opon nie zmieniam
Mam całoroczne, zimę teraz mamy taką że jednego dnia zimowe a drugiego letnie trzeba by nakładać.
Ja jeszcze nie mam przekonania do uniwersalnych, tym niemniej trochę się nam pozmieniało w pogodzie, niestety... Niewykluczone, że masz rację
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:11, 28 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
to ja może nieśmiało w temacie opon, bo w użytkowaniu samochodu mam o wiele lat więcej doświadczenia niż w tworzeniu ogrodu
zaprzyjaźniona "drogówka" zawsze mówiła: czekaj do 15tego (maja) - i nie ukrywam, że tego się trzymałam w temacie opon wiele lat, w zasadzie aż do zeszłego roku
ale patrząc na to co się dzieje z pogodą, to chyba już historyczne wytyczne są i trzeba robić tak jak Dorii - tj. opony całoroczne czas nabyć
Myślę, że słowo, które najlepiej oddaje to, co się dzieje z pogodą, to "nieprzewidywalność". Trudno się do niej przystosować, w związku z tym każde rozwiązanie nie jest doskonałe. Wyszliśmy ze strefy bezpieczeństwa...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies