Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

UlaB 22:20, 26 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
galgAsia napisał(a)
Ula, chcesz namiary? Ja tę szkółkę polecam, lubię u nich kupować


Tak, prosze, takie namiary na sprawdzone miejsca zawsze sie przydają niestety albo stety
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 22:36, 26 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Poszło
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 23:31, 26 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Asia, to i ja poproszę jakieś dobre netowe namiary do zapisania stronę w kajecie specjalną mam to, bym sobie zapisała, bo do tej pory raczej porażki same
zakupów Wam Wszystkim zazdroszczę, wiosny też, ale mam nadzieję, że za dwa, góra trzy tygodnie będę już "u siebie" to nadrobię i na polu zakupowym i wiosnowym

przy okazji pytanko (wiem, że niby nie ma głupich pytań, no ale - ja niedoświadczona...) - co robić z tymi lutowymi/marcowymi zakupami drzewek/krzewów? do gruntu chyba za wcześnie??? dołować czy jakoś inaczej przechowujecie??? jakoś mam wbite do głowy, że przed 15 maja to się robi NIC, nawet opon na letnie się nie zmienia
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 08:30, 27 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asia, to i ja poproszę jakieś dobre netowe namiary do zapisania stronę w kajecie specjalną mam to, bym sobie zapisała, bo do tej pory raczej porażki same
zakupów Wam Wszystkim zazdroszczę, wiosny też, ale mam nadzieję, że za dwa, góra trzy tygodnie będę już "u siebie" to nadrobię i na polu zakupowym i wiosnowym

przy okazji pytanko (wiem, że niby nie ma głupich pytań, no ale - ja niedoświadczona...) - co robić z tymi lutowymi/marcowymi zakupami drzewek/krzewów? do gruntu chyba za wcześnie??? dołować czy jakoś inaczej przechowujecie??? jakoś mam wbite do głowy, że przed 15 maja to się robi NIC, nawet opon na letnie się nie zmienia
Ja posiadam wiedzę, że drzewa i krzewy można sadzić, jeśli ziemia nie jest zmarznięta. Jeśli masz wątpliwości, to postaw doniczki przy murze (na balkonie, tarasie) i poczekaj, ale na pewno nie do maja .
Można też - jak Ci się chce - posadzić roślinę do większej donicy. Korzenie drzew i krzewów rosną cały czas, więc zamiast dusić się w malutkiej doniczce, rozprostują "nogi" i będzie im lepiej w oczekiwaniu na pogodę czy miejscówkę.
Moje stoją na balkonie, pilnuję, żeby miały mokro, czekamy na wiosnę

Priv zaraz wyślę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 08:56, 27 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
galgAsia napisał(a)
Tyle wiosny w lutym


No nie, to już przesada
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:04, 27 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

No nie, to już przesada
Nooo, przez grzeczność nie zaprzeczę , przesada. Co więcej, przebiśniegi i ranniki już przekwitają...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 09:10, 27 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
u mnie krokusy przekwitaja przez te zimne wiatry biedaki nawet sie nie rozwinely
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 09:14, 27 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Raport pogodowy

do wiosny zostało 22 dni

wschód słońca 06:52
zachód słońca 17:33
długość dnia 10:41



edit. korrekta mój licznik nie wziął pod uwagę 29 lutego, głupol jeden
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 09:24, 27 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
i śnieg pada
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 10:15, 27 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Asia, dziękuję za poradę, wbijam do łba
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies