Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

sarenka 14:44, 09 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ooo chyba tak posadzę w tym roku. Super to wygląda
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 14:54, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basieksp napisał(a)


Tylko, aż, bo u mnie tylko stado wróbli, sroka i szpaki, jeden szpak chyba robi sobie gniazdo pod krokwiami, tak trochę obok balkonu ale niech mu będzie, też trochę śpiewa
Niech mu będzie , a Tobie będzie miło go słuchać

Basieksp napisał(a)


Pięknie wszystko się rozwija i rozkwita, ja muszę jeszcze trochę poczekać
Basiu, czasem "czekanie" jest równie miłe jak "doczekanie się" , jak człowiek wie na co czeka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:56, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
O mamo, wszystko u Ciebie już takie zaawansowane! U mnie hortki dopiero dostają tych mini wypustek a hakonki mają centymetrowe kiełki...


jolanka napisał(a)
No właśnie Kasia, u nas to jeszcze Antarktyda Nic to, u Asi już przekwitnie to my zaczniemy pokazywać
No właśnie, wtedy Wy będziecie miały lepiej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:02, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)
u mnie w ROD bażanty ganiają po ścieżkach, drąc się przy tym niemożebnie.
Koguty wyglądają prześlicznie
Parę lat wstecz w miejscu parku, przez który przechodzę idąc do pracy były malownicze nieużytki, i tam też bywały bażanty . Jak się je zobaczyło, to człowiek miał wrażenie, ze spotkało go nie lada wyróżnienie I faktycznie - są cudne

Helen napisał(a)
Asia, piękne wszystko masz. Teraz czekamy na nasze.
A powojnik to chyba pędzony na jakimś przyspieszaczu?
Ten powojnik to Guernsey Cream, on jest z tych wczesnowiosennych, potem czasem powtarza kwitnienie. Przycinałam go do tej pory mocno wg zaleceń (I rok do 30cm, II do 50cm, III do 70cm wysokości), żeby się rozkrzewił i wzmocnił. Jest olśniewająco biały i piękny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 15:08, 09 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Pod niektórymi drzewkami gdzie dosc sucho jest mam podobnie poobsadzane ale nie cebulki tylko zawciagi lub gozdziki skalne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 15:10, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kawa napisał(a)
nie no u Ciebie to przynajmnej 2 tygodnie do przodu niż u mnie!
ptaszyny sliczne
u mnie najwięcej sójek i kosów
Kami, u mnie w okolicy gniazduje kilka par sójek - no te to się drą, mogą śmiało konkurować ze srokami A takie śliczne są - a takie wredne są, tak samo jak sroki potrafią wybierać pisklęta innym z gniazda...

Pszczelarnia napisał(a)
Pączusie i listeczki - tych zdjęć nigdy dość. Takie ulotne piękno.

Hm, jeszcze nie ścięłam hortensji a u Ciebie już wykluwające się listki. Taki czas zawieszenia.
Moja przyjaciółka z Irlandii to prosi, żeby przysyłać jej jak najwięcej takich zdjęć "pączusiowych" - mówi, że niosą nadzieję
Hortki powolutku, powolutku, listków jeszcze nie widać.
No ale Ty mieszkasz w górach
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 15:18, 09 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Parę lat wstecz w miejscu parku, przez który przechodzę idąc do pracy były malownicze nieużytki, i tam też bywały bażanty . Jak się je zobaczyło, to człowiek miał wrażenie, ze spotkało go nie lada wyróżnienie I faktycznie - są cudne

Ten powojnik to Guernsey Cream, on jest z tych wczesnowiosennych, potem czasem powtarza kwitnienie. Przycinałam go do tej pory mocno wg zaleceń (I rok do 30cm, II do 50cm, III do 70cm wysokości), żeby się rozkrzewił i wzmocnił. Jest olśniewająco biały i piękny



Asiu

Każdy powojnik tak się przycina?
____________________
Ania Spelnione marzenie
deszczowymaj 15:25, 09 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ania111 napisał(a)



Asiu

Każdy powojnik tak się przycina?


Jakom że ja też Asia pozwolę sobie odpowiedzieć ..ten sposób jest uniwersalnym i najbezpieczniejszym, gdy nie mamy pewności jaki powojnik posiadamy ,tniemy go właśnie w taki sposób i wtedy mamy pewność ,że ładnie się zagęści a jednocześnie nie stracimy kwitnienia .Tak możemy ciąć wszystkie powojniki.
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 15:29, 09 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Asiulku ta Twoja wiosna serio jakaś bardziej rozpędzona
Hosty już takie wielkie ..żylistka widziałam ,też jakiś taki bardziejszy niż mój

Asik napisz proszę..gdzie /w jakim miejscu masz posadzone swoje śliczne jabłoneczki ? Myślę nad moją Royalty ma być szczepiona przy ziemi ..czyli taka trochę kolumnowa (przyślą mi dopiero po świętach ehhh) chciałam ją dać w rabatę wśród bylin ..jak myślisz ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 16:14, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
Aska, jaja se robisz, moje hakony zdechly na amen, suchelce jedynie. Focham z zazdrosci.

Jolanko masz racje i tego sie bedziemy trzymac, u nas dopiero sie zacznie



Magara, mam podobnej wielkosci jarzmianki. I juz wiem czemu tylko czesc wyszla, moj nawiedzony maz znowu robi pogrom na rabatach, zabral sie za odchwaszczanie mimo, ze ma calkowity zakaz a juz szczegolnie wiosna kiedy rusza wszystko. Jarzmianki mi prawdopodobnie wywalil, pokrzywe ktora hodowalam na nawoz tez anihilowal. Oj byla wczoraj karczemna awantura. Ale jest niereformowalny. Co roku w tym temacie mam kilka awantur. Najgorsze, ze teraz siedzi w domu i nie mam kontroli. Tylko co chwila widze polamane galazki, wczoraj 2 w Eskimo. I co zrobic z takim dziadorem????
No aż nie wierzę z tymi hakonkami…

A mąż...? Nie bij, kochaj
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies