Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 09:02, 04 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Przetacznik długolistny Marietta, jukka. Cudne są te kielichy, szkoda, że ich uprawa jest trochę za bardzo pracochłonna... Wiem, co mówię - kilka razy wykopywałam kępy jukki, nie polecam


Delicious Candy , chyba ulubiona jeżówa


Wszyscy mają liliiowce - mam i ja! Nie wiem, dlaczego kupiłam, bo wkurza mnie to jednodniowe kwitnienie, ale ten mi się podoba Blizzard Bay


Moja pierwsza patyczkowa hortka, posadzona wiosną ub. roku. Podobno Grandiflora, ale głowy nie dam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:07, 04 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)



Każdy dobry ogrodnik tak robi... i jeszcze przesadza w te i wewte

Też wzdycham do jeżówek co to poprzedniego lata już kwitły na całego.

Liatry kwitną


Kolorystycznie poduchy pasują - niby aż tak nie widać, że za małe ale podejrzewam, że nogi mogą odczuwać ten mały niedostatek gąbki?
Nie, na szczęście problem - o ile jest - tylko w sferze wizualnej, gąbka jest taka zwarta i nic nie uwiera. Więc myślę, że będzie dobrze.
Moje liatry też zaczynają, ale coś trudno mi je dobrze sfotografować, mają zawsze inny kolor niż w rzeczywistości...


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:10, 04 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Szałwię przycinasz?
Przycinam, bo już się pokłada i częściowo przekwita. Robię to na raty, żeby przerwa bez kwiatów była jak najkrótsza Bardzo mnie cieszy obecność owadów na niej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 10:24, 04 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
U mnie liatry się nie udają

Część szałwi przycięłam a waham się z najładniejszą caradonną, nawet po przekwitnięciu cieszy oczy. ciąć?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Ania111 10:26, 04 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Nie, na szczęście problem - o ile jest - tylko w sferze wizualnej, gąbka jest taka zwarta i nic nie uwiera. Więc myślę, że będzie dobrze.
Moje liatry też zaczynają, ale coś trudno mi je dobrze sfotografować, mają zawsze inny kolor niż w rzeczywistości...





Asiu ,

litra fajna
jaki masz kolor ?
ja mam fiolet ,
słyszałam ,ze są różne kolory ,
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 11:16, 04 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
U mnie liatry się nie udają

Część szałwi przycięłam a waham się z najładniejszą caradonną, nawet po przekwitnięciu cieszy oczy. ciąć?
Masz za mokro?

Ja przycinam szałwię, bo stosunkowo szybko powtarza kwitnienie. Mam Ostfriesland, ona fajnie stoi i ma ciemny kolor, ale pod koniec kwitnienia trochę się rozwala na boki. Po cięciu oczywiście kwitnie trochę słabiej, ale też jest bardziej zwarta.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:18, 04 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania111 napisał(a)



Asiu ,

litra fajna
jaki masz kolor ?
ja mam fiolet ,
słyszałam ,ze są różne kolory ,
Aniu, moja liatra też jest fioletowa. Z tego, co wiem, są jeszcze tylko białe. Też są bardzo ładne, w sam raz na Twoją białą rabatę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 11:39, 04 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Asiu nawet na suchym szybko żywot zakończyła. Może jeszcze kiedyś spróbuję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 14:03, 04 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
galgAsia napisał(a)
Przetacznik długolistny Marietta, jukka. Cudne są te kielichy, szkoda, że ich uprawa jest trochę za bardzo pracochłonna... Wiem, co mówię - kilka razy wykopywałam kępy jukki, nie polecam


Delicious Candy , chyba ulubiona jeżówa


Wszyscy mają liliiowce - mam i ja! Nie wiem, dlaczego kupiłam, bo wkurza mnie to jednodniowe kwitnienie, ale ten mi się podoba Blizzard Bay


Moja pierwsza patyczkowa hortka, posadzona wiosną ub. roku. Podobno Grandiflora, ale głowy nie dam...


No ładny ten liliowiec
Ja je lubie, mimo wszystko dość długo kwitna
Kupuje tylko te niskie bo są sztywniejsze i się nie pokładają

Juka jednak ładna jest, chociaż nie lubie jej liści
Tak jak irysów i mieczykow
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Helen 21:00, 04 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Przycinam, bo już się pokłada i częściowo przekwita. Robię to na raty, żeby przerwa bez kwiatów była jak najkrótsza Bardzo mnie cieszy obecność owadów na niej

Robię tak samo i cały czas kwitnie. Bzyczków było dzisiaj tak dużo, ze aż buczało
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies