Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 12:45, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
andzia458 napisał(a)
Dorii, a z jakiego drewna jest ten taras? Jak je zabezpieczyliście? Tak dopytuję o wszelkie szczegóły bo mój mąż jest anty i chce beton wylewać a ja potrzebuję argumentów, że jednak drewno lepsze i wcale nie takie drogie.


Już samo wylanie betonu będzie drogie. Pod drewniany wystarczą punktowe wylewki jak pod ogrodzenie albo bloczki na suchym betonie jak u mnie. Ty masz piach więc myślę że bloczki w zupełności wystarczą. Z moją gliną troszkę ryzykujemy.

Taras jest z modrzewia syberyjskiego. Zabezpieczony impregnatem technicznym i olejem bezbarwnym.

Moja siostra ma od jakiś 9 lat taras ze świerka chyba. Ona ma cały dom drewniany włącznie z elewacją. Jej taras był zrobiony z resztek budowlanych. Pomalowany tym co elewacja. Co prawda kolor dawno zszedł ale drewno zdrowe i to bez ponownego malowania. W tym roku wymieniają na modrzew ale dlatego że chcą powiększyć. Tamten tymczasowy myślę że spokojnie kolejne 9lat by wytrzymał. Tylko oni mają zadaszony i oslonięty, nie wiem jakby się zachowywało drewno bez zadaszenia.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:49, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


o czyms takim myslalam, zebys sciezke trawiasta z dodatkami zrobila, ja mam takie kamlotki, czekaja na swoją kolej, moze jak bede robic dodatkową rabate

na razie porozrzucane w kilku miejsach ogrodu i w oczku

w tych kamieniach to raczej nie trawa, jestem ciekawa co to? mech?


Myślałam o krawężnikach na płasko i zadarniacze ale nie chce mi się przekonywać Piotra do takiego rozwiązania. Poza tym musiałabym zryć trawę na całej ścieżce bo rabata będzie większa niż metr. Śmiesznie by wyglądało takie rozwiązanie tylko na fragmencie.
Na zdjęciu to może być mech, karmnik albo macierzanka. Albo inny zadarniacz bo mi też na trawę nie wygląda.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 12:53, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Andzia zadaszony taras to jest cudo! (też mam). Można na boso sobie chodzić, w deszczu siedzieć (jak nie ma jakiegoś armagedonu oczywiście). Polecam serdecznie, beton to nie to, zimne, brudne... i się brzydko starzeje. Drewno to drewno Dla mnie drewniany taras to taki letni pokój.

Pomiędzy tymi kamlotami to może być karmnik ościsty? Gdzieś w jakimś ogrodzie pokazowym taki widziałam, podobnie do mchu wygląda i można po nim chodzić.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
popcorn 12:54, 23 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
pięknie
____________________
Mój nowy ogródek
ajka 12:58, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Uwielbiam drewniane tarasy, u mnie niestety kostka brukowa, zazdroszczę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anda 13:01, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
TAR napisał(a)


o czyms takim myslalam, zebys sciezke trawiasta z dodatkami zrobila, ja mam takie kamlotki, czekaja na swoją kolej, moze jak bede robic dodatkową rabate

na razie porozrzucane w kilku miejsach ogrodu i w oczku

w tych kamieniach to raczej nie trawa, jestem ciekawa co to? mech?


Mech z jednej strony, a z drugiej albo Antennaria albo Cotula dioica Minima. Raczej to drugie. Pasowałaby też Herniaria glabra
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 15:08, 23 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Dorii napisał(a)


nie wiem jakby się zachowywało drewno bez zadaszenia.


ten moj podest do oczka ma 4 lata i nie jest zadaszony, nic sie z tym nie dzieje. Dlatego w lezakowni wiosna robimy drewniany taras ze swierka, tez nie bedzie zadaszony. Deski na ogrodzeniu tez mam świerkowe. Dobry impregnat i zebezpieczenie drewna to na co najmniej 10 lat wystarczy. a potem i tak przeciez nie trzeba calosci wymieniac a pojedyncze dechy. zreszta drewniany jak sie spsuje zawsze mozna wymienic na inny a betonowego kloca ciezko bedzie zbic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
andzia458 21:02, 23 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dorii napisał(a)


Już samo wylanie betonu będzie drogie. Pod drewniany wystarczą punktowe wylewki jak pod ogrodzenie albo bloczki na suchym betonie jak u mnie. Ty masz piach więc myślę że bloczki w zupełności wystarczą. Z moją gliną troszkę ryzykujemy.

Taras jest z modrzewia syberyjskiego. Zabezpieczony impregnatem technicznym i olejem bezbarwnym.

Moja siostra ma od jakiś 9 lat taras ze świerka chyba. Ona ma cały dom drewniany włącznie z elewacją. Jej taras był zrobiony z resztek budowlanych. Pomalowany tym co elewacja. Co prawda kolor dawno zszedł ale drewno zdrowe i to bez ponownego malowania. W tym roku wymieniają na modrzew ale dlatego że chcą powiększyć. Tamten tymczasowy myślę że spokojnie kolejne 9lat by wytrzymał. Tylko oni mają zadaszony i oslonięty, nie wiem jakby się zachowywało drewno bez zadaszenia.


Zorientuję się co do cen w naszych stronach...
To i tak temat na przyszły rok, jeśli zapadnie decyzja, że drewno. Taras oczywiście będzie zadaszony i zapewne w literę L, żeby trochę m2 było więcej.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Dorii 09:29, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
popcorn napisał(a)
pięknie

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 09:34, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


ten moj podest do oczka ma 4 lata i nie jest zadaszony, nic sie z tym nie dzieje. Dlatego w lezakowni wiosna robimy drewniany taras ze swierka, tez nie bedzie zadaszony. Deski na ogrodzeniu tez mam świerkowe. Dobry impregnat i zebezpieczenie drewna to na co najmniej 10 lat wystarczy. a potem i tak przeciez nie trzeba calosci wymieniac a pojedyncze dechy. zreszta drewniany jak sie spsuje zawsze mozna wymienic na inny a betonowego kloca ciezko bedzie zbic.

Wylany beton to też nie jest przeszkoda w zrobieniu drewnianego tarasu. Na wylewce też można zrobić drewniany. Tylko wylewka to drogi interes konieczny gdy chcemy gres położyć. Drewniany tego nie wymaga więc byłby to zbędny wydatek.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies