Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 12:39, 21 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)
U mnie eM przejął podlewanie doniczek w domu, inaczej wszystko by umarło, oprócz kaktusowatych . Chociaż kilka kaktusów nie przeżyło, jak się nimi zajmowałam .

Dori, ja jeszcze nie jestem na etapie donic w ogrodzie. Tzn. Jestem, ale z marnym skutkiem. W zeszłym roku ususzyłam pelargonię, w tym kilka aksamitek (ale tylko te, które były w mniejszych doniczkach).

A u Ciebie pięknie, i w doniczkach, i w ogrodzie

Dziękuję

Kaktusy wbrew pozorom nie są takie łatwe w obsłudze domowe ogarniam, jakoś nie widzę mojego męża w roli opiekuna kwiatków ale może go nie doceniam.
Żeby nie było to ja też mam na sumieniu nie jedną roślinkę ale robię postępy i strat jest coraz mniej
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:42, 21 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:44, 21 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:48, 21 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pozdrawiam z tarasu
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Joann 13:39, 22 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Dorii napisał(a)
Mam jeszcze jedna uwagę co do zasuszania donic. A właściwie co robię by tak się nie stało. Nie daję do donic samej kupnej ziemi takiej z worka. Mieszam ja z kompostem jeśli mam, gliną i podłożem kokosowym.
Jak sadziłam w ziemi z wora to dużo trudniej było utrzymać w nich wilgoć. Ważne też by donice miały otwory ale też podstawkę w której zatrzyma się trochę wody. Dzięki temu nawet jak ciut przesuszę to łatwiej nawodnić taka przesuszona ziemię.

A widzisz, to jest na to jakaś rada. Moja mam ciągle lata z konewką i podlewa u siebie, dzień dnia.
U mnie pelargonie jakieś takie zaniedbane są przeze mnie, nie wiem dlaczego.
____________________
Joanna Ogród długi
Dorii 18:29, 25 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Latać i podlewać trzeba tak czy siak, szczególnie w upały. Czym mniejsza doniczka tym szybciej się nagrzewa i woda znika.
Tak tu się wymadrzałam i co? Oczywiście przysuszyłam dwie donice, one najwięcej słońca mają w ciągu dnia. Wszystko żyje ale tojeść straciła na wyglądzie. A wszystko przez urodziny młodego. Sprzątanie, pieczenie, gotowanie, jeszcze mnie stopy od tego bolą. Nawet na ogród siły nie mam, szczególnie że dziś znów gorąco 28stopni a wczoraj zimno 17 stopni. Idzie zwariować.
Coś słodkiego zostawiam


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 17:29, 26 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Moje bratki na balkonie już kilkukrotnie leżały. Na szczęście podlanie je skutecznie reanimowało. Dlatego o wiele bardziej wolę jak rośliny rosną sobie w ogrodzie. Tylko po posadzeniu i w czasie suszy wymagają podlewania.
Torcik fajny.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 23:43, 26 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Bardzo nie lubię podlewania więc rozumiem. Jednak puki co bardzo lubię mieć donice na parapetach. Może się to zmieni gdy w końcu zrobimy elewacje a wtedy wokół domu będzie rabata.

Tort dziękuje
Tort przypadł do gustu synusiowi i to najważniejsze bo się trochę umeczylam. Heh człowiek czasem chce se polepszyć a se pogorszy. Do ganache dodałam masła bo podobno lepszą ma konsystencję do tynkowania, może i dobrze się tynkowalo ale za to malowało już mniej. Bardzo szybko masa mięknie i pędzelek mi się topił w masie. Co rusz do lodówki musiałam chować. Ale czego się dla dzieci nie robi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:42, 01 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kilka pstryków ku pamięci





____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:45, 01 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341




____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies