Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 13:45, 06 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Jaka twoja gipsówka olbrzymia (doczytałam, że dwie). Ja też taką z marketu posadziłam, ale co roku tylko parę badylków wyrasta. Widać trzeba jej szukać innego miejsca.
A koper od wiosny u mnie w torebeczce na parapecie leży i jakoś nie zdążyłam go posiać jeszcze. Może pod wpływem twoich zdjęć, rzucę nasiona tu i tam i będę czekała na efekty.

U mojej siostry jest jedna i też potwór z niej znaczy się z gipsówki
Koper najlepiej rośnie rzucony tu i tam. Właśnie odkryłam że w tym roku z sianego w rządku też nic nie wzeszło. Mam coś co wygląda jak koper i się cieszyłam że taki ładny zieloniutki w kwiaty nie idzie. Cieszyłam się do pierwszej próby konsumpcji. Zerwałam wczoraj do sosu czosnkowego i jakiś taki mało aromatyczny się wydał. I tak wącham i wącham aż w końcu do mnie dotarło że że to koper włoski. Też siałam i już zapomniałam bo to już kolejna próba, poprzednie nieudane były.
Też więc muszę sypnąć tu i ówdzie bo kopru mam sporo jednak zielonego na nich już nie wiele.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kordina 22:53, 14 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4594
Dorii napisał(a)






Te ujęcia są przepiękne
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Dorii 12:02, 26 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kordina napisał(a)


Te ujęcia są przepiękne

Dziękuję
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:07, 26 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Trochę mnie nie było bo byłam takie widoki kontemplować.


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:12, 26 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
I trochę lokalnego zielska



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:20, 26 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Goryczka była wszędzie tak jak jagodziny



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 14:04, 26 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ale ładnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 17:03, 26 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Ale ładnie

Najchętniej zostałabym na szczycie na stałe
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 21:01, 26 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Pięknie. Takie widoki na długo zostają w pamięci.
Byłam z mężem w tym roku na Smereku w Bieszczadach. Też widoki przepiękne. Ale ja jeszcze się zachwycałam łąką. Złocienie, dzwonki skupione, rozwar, goździk kartuzek, wierzbówka kiprzyca, wiązówka. Ale największe wrażenie zrobiła na mnie lilia martagon. Pierwszy raz widziałam w naturze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 21:43, 26 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Pięknie. Takie widoki na długo zostają w pamięci.
Byłam z mężem w tym roku na Smereku w Bieszczadach. Też widoki przepiękne. Ale ja jeszcze się zachwycałam łąką. Złocienie, dzwonki skupione, rozwar, goździk kartuzek, wierzbówka kiprzyca, wiązówka. Ale największe wrażenie zrobiła na mnie lilia martagon. Pierwszy raz widziałam w naturze.

A kiedy byliście? Lilia mortagon to pewnie przełom czerwca i lipca. Zazdroszczę takich rarytasów.
To też właśnie Bieszczady ale na smerku akurat nie byliśmy choć mieszkaliśmy w wietlinie więc blisko mieliśmy. Na połoninie wetlińskiej trawy, jagody, goryczki i jeszcze jedna roślina z dużymi liśćmi jak rabarbar. Miejscami całe łany wierzbówki. To samo było na stokach Małej i Dużej rawki a także na szlaku na trójstyk.
Na szlaku z Mucznego na Bukowe Berdo roślinność była bardziej urozmaicona ale szłam z siostrą a ona tak pędziła że nie było kiedy pooglądać ale było tam pełno karłowych buczków. Wszędzie była też jarzębina, pięknie przyozdobiona koralikami.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies