Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Anda 10:35, 04 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Czy można mieć za dużo kopru?
Pięknie u Ciebie, jak zawsze. Łączka prześliczna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 11:35, 04 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
April napisał(a)
Koper naprawdę świetnie się wpasował na rabatach. Ja mam trochę kopru włoskiego, Fenkuł ozdobny, ale ten zwykły też jest świetny. Chyba sobie zapiszę i wykorzystam pomysł

Próbowałam siać fenkuł ale coś nie e chce u mnie rosnąć.
Koper daje radę, to prawda.
Ten w warzywniaku robi za tło dla lawendy

Muszę jeszcze wypróbować lubczyk, on też ma fajne baldaszkowate kwiatostany. Była nawet szansa bo na przytarasowej miałam mnóstwo siewek. Tyle że to już bardziej masywna roślina i bardziej w plecki by się nadała.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:46, 04 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)
Czy można mieć za dużo kopru?
Pięknie u Ciebie, jak zawsze. Łączka prześliczna.

Chyba nie nawet jakby ktoś nie lubił smaku to pięknie dekoruje warzywnik tudzież rabaty

Dziękuję, miło że podoba się nie tylko nam

Dużo jeszcze jest do ogarnięcia ale to co jest podoba mi się i sprawia że kawa na tarasie smakuje jeszcze lepiej.
W tym roku mam plan pozbyć się miejsc od których szybko odwracam wzrok. Nie wszystko uda się na tip top ale uporządkować trochę muszę. Przez zeszłoroczne pokovidowe problemy zdrowotne mam sporo zaległości.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 12:34, 04 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
U mnie koper tylko w pierwszym roku był ładny. Od paru lat już kiepsko mi rośnie. W tym roku kupiłam nasiona specjalnej odmiany doniczkowej. Skiełkowała i czekam, co dalej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 13:36, 04 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie koper szybko w kwiaty wybija. W zeszłym roku kupiłam taki który miał cały sezon być zielony i odrastać po przycięciu, niestety nic mi nie urosło. W tym roku siałam już jakiś zwykły bo zapodzialam gdzieś nasiona.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:45, 04 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Dorii napisał(a)




Pierwszorzędne zestawienie I jakie pożyteczne
Lubczyk u mnie wielki, nie kwitnie, ale mszyca go w tym roku pokochała
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 12:39, 05 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kopru tyle a żadnej gąsieniczki pazia królowej,buuu. W zeszłym roku miałam kilka koperkowych badylków tylko a dwie gąsieniczki.
Hmm, może u sąsiadki, ona ma jeszcze więcej kopru
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 14:13, 05 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81827
Piękną gipsówkę wypatrzyłam u Ciebie. Ja już kilka razy sadziłam, siałam nawet i nic nie chce u mnie być.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 16:32, 05 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękną gipsówkę wypatrzyłam u Ciebie. Ja już kilka razy sadziłam, siałam nawet i nic nie chce u mnie być.

Gipsówka dziękuje
Moja jest z kłączy kupionych w L albo B. Były trzy, jedna rośnie u mojej siostry. Tu na zdjęciu są dwie sztuki posadzone w odległości jakiś 30cm od siebie. Jedną planuję zabrać w inne miejsce, może wiosną będzie gotowe. Chcę spróbować skomponować ją z liliami. Pomimo podwiązania pożera wszystko puki co.
Za nią jest skarpa więc chyba nie ma tam za dużo wilgoci. Ale ziemia akurat w tym miejscu jest lepsza, nie taka zbita glina jak na reszcie działki.


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 08:19, 06 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Jaka twoja gipsówka olbrzymia (doczytałam, że dwie). Ja też taką z marketu posadziłam, ale co roku tylko parę badylków wyrasta. Widać trzeba jej szukać innego miejsca.
A koper od wiosny u mnie w torebeczce na parapecie leży i jakoś nie zdążyłam go posiać jeszcze. Może pod wpływem twoich zdjęć, rzucę nasiona tu i tam i będę czekała na efekty.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies