Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 14:37, 08 wrz 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
ja czekam do 10-go , wybieram sie na renk na targi. musze cos upolowac, bo chora bede a potem mam urlop i kolo budowy bliziutko swietna szkolke, w tygodniu pusto to sie przelece z kilka razy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 15:04, 08 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ooo na targi muszę się wybrać. Tu już legalnie na zaplanowane zakupy bo chciałabym upolować wysoko szczepioną wiśnię Kazan i gledicze tą limonkową.

Coś czuję że znów skończę z masą zadołowanych na zimę roślin.
Heh, normalnie uzależniona jestem i chyba właśnie zapiłam po miesiącach apstynencji.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
olciamanolcia 14:02, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Przyszłam w sprawie grujecznika. Twój to już jest ogromny i piękny. Czy można z takiego krzaka zrobić drzewko? Tez kupiłam go w takiej formie jak Twój ale widziałam u kogoś w formie drzewka- łysy pień a nie konar i czupryna Czy Ty go podcinasz? Czy szybko rośnie?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Dorii 23:13, 18 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wydaje mi się że może być trudno wyprowadzić grujecznik a na drzewko bo on puszcza dużo gałązek z pnia. Mi akurat podoba się taki krzaczor, wycinam tylko uschnięte gałęzie i w tym roku wycięłam kilka gałęzi takich krzyżujących się. Ale chyba więcej tego nie zrobię bo jakiś taki przerzedzony się zrobił. Na razie zostawię go w spokoju.

Mój jest kolumnowy i chyba nie wyglądał by dobrze na wysokiej nodze. Może z czasem się bardziej na szerokość rozrośnie to wtedy będę myśleć o podkrzesaniu

Podejrzewam że badyl i czupryna to raczej jakiś szczepiony ewentualnie odmianowy.
Jeśli dobrze pamiętam to Tar miała takiego ale czupryna była płacząca.

Przyrosty maja jakieś 20cm. Mój mąż twierdzi że nic nie urósł ale teraz zdecydowanie nie zmieścił by się do osobówki.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
olciamanolcia 16:53, 21 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
No dziękuję bardzo Chyba Jolanka ma grujecznika wyprowadzonego na drzewo ale nie jestem pewna.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
antracyt 17:14, 21 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Danusia ma w swojej Anglii tak prowadzone grujeczniki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
olciamanolcia 17:25, 21 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
antracyt napisał(a)
Danusia ma w swojej Anglii tak prowadzone grujeczniki.


Zajrzę. W sumie to już mam chęć wyciąć jemu te boczne niskie gałązki . Poczekam do wiosny.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Dorii 20:12, 21 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pewnie to zależy od egzemplarza i determinacji ogrodnika :⁠-⁠D
Mój po podkrzesaniu zrobiłby się łysym badylem.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 21:24, 21 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Dorii napisał(a)
To wieża na którą weszłam na 34m wysokości. Na schodach nie czułam wysokości, dopiero na górze. Czuć było jak się chwieje przy większych podmuchach wiatru. Do barierki nie podeszłam

Ale widok z niej piękny

Podziwiam, ja powyżej pierwszego pietra mam zawroty głowy nie dałabym rady z lekiem wysokości
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 13:57, 23 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie zazdroszczę tak silnych odczuć związanych z wysokością.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies