Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 09:14, 02 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)
Jakiś czas temu (kompletnie nie potrafię określić kiedy ale chyba było to właśnie w okresie latania chrabąszczy majowych) zauważyłam u siebie dziury w tzw. trawniku. Myślałam, że ptaki dziobały ale potem doszłam do wniosku, że to właśnie larwy chrabąszcza majowego się wydostają na świat. Poodbno kilka lat się pod ziemią rozwijają Rozkopane było i trawa skołtuniona, jakieś 10 na 10 cm. Jak kopię czasem to zdarza mi się te larwy wykopywać - okropne są, wielkie i mają wielkie zęby
Wrotycz na nie pomaga? Mam zapas suszonego. Jak go stosować na trawnik?

Podobno pomaga, tu na forum gdzieś u kogoś czytałam
Tradycyjnie gnojówkę trzeba nastawić o ile dobrze pamiętam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
nicol21 20:05, 02 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wpółczuję tych brzydali. Mam też je u siebie i mam placki na trawniku, i na działce były w komposcie kupionym - dużo utłukłam jak rozsypywałam kompost, ale na pewno wiele jeszcze zostało. Ciężko walczyć gdy w koło są duże połacia zieleni....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
MartaCho 20:46, 02 wrz 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Dorii napisał(a)

Mój synuś stwierdził że są słodkie

Trawnik to najchętniej bym zerwała i posiała na nowo ale w gruncie rzeczy wolę siły wykorzystać do tworzenia rabat. Jak skończę to może wtedy i na trawnik przyjdzie pora.


To ten wspaniały wiek u Synusia, kiedy wszelkie dżdżownice i im podobne są urocze dzisiaj wspominałam z córką, jak dawniej ochoczo zbierała łopatką golasy ślimaki do swojego wiadereczka. A teraz? Nie ma szans

Masz rację, trawnik najlepiej byłoby zrobić od nowa. Ale i u mnie nie ma szans na taką rewolucję. Dobrze, że u nas trawnik to działka eMa. Moje są chwasty na rabatach
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 21:42, 02 wrz 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Magara napisał(a)
Jak kopię czasem to zdarza mi się te larwy wykopywać - okropne są, wielkie i mają wielkie zęby


Jak w jakimś horrorze
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:13, 03 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Dorii napisał(a)

Podobno pomaga, tu na forum gdzieś u kogoś czytałam
Tradycyjnie gnojówkę trzeba nastawić o ile dobrze pamiętam.

Nie za późno teraz na wstawianie gnojówki?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 20:34, 06 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
nicol21 napisał(a)
Wpółczuję tych brzydali. Mam też je u siebie i mam placki na trawniku, i na działce były w komposcie kupionym - dużo utłukłam jak rozsypywałam kompost, ale na pewno wiele jeszcze zostało. Ciężko walczyć gdy w koło są duże połacia zieleni....

W moim kompoście czasem znajduje rolnice, to dopiero paskudztwo. Robale zawsze będą ile byśmy nie ubijały czy chemia psikały. Ważne by nie było ich tyle żeby zrujnować ogród.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:37, 06 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
MartaCho napisał(a)


To ten wspaniały wiek u Synusia, kiedy wszelkie dżdżownice i im podobne są urocze dzisiaj wspominałam z córką, jak dawniej ochoczo zbierała łopatką golasy ślimaki do swojego wiadereczka. A teraz? Nie ma szans

Masz rację, trawnik najlepiej byłoby zrobić od nowa. Ale i u mnie nie ma szans na taką rewolucję. Dobrze, że u nas trawnik to działka eMa. Moje są chwasty na rabatach

Hehe, to nieźle z tymi ślimolami, mój synuś golasów nie tyka.
Trawnik na nowo to jak dla mnie za dużo roboty. Bo to przecież trzeba by tym razem już porządnie przygotować ziemię, inaczej nie ma sensu. Na razie musi być jak jest.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:38, 06 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)


Jak w jakimś horrorze

No tak, to horror dla ogrodnika :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:44, 06 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)

Nie za późno teraz na wstawianie gnojówki?

Hmmm, nie wiem, a dlaczego miało by być za późno?
Niedawno nastawiłam ze skrzypu.
Za późno jest na lanie w rabaty czy na trawę taką azotowa czyli z pokrzywy, można za to wylać na kompostownik.
Nie wiem jaka jest ta z wrotyczu ale ze skrzypu można chyba jeszcze używać. Ale ja to się zupełnie nie znam :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:22, 08 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pojechałam do ogrodniczego po nasiona na poplon i wróciłam z trzema doniczkami traw.
Dowód na słaba silną wolę poniżej
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies