Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

MartaCho 19:12, 28 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Piękne zdjęcia, piękne widoki!

A jeśli chodzi o lęki- ja mam problem z mostami- jak mi coś płynie, albo jedzie pod spodem ☺️
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 23:00, 29 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Widok z wieży piękny, ale nie wiem, czy dałabym radę wejść tam. Może jakbym się zbytnio nie rozglądała?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 14:01, 30 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
MartaCho napisał(a)
Piękne zdjęcia, piękne widoki!

A jeśli chodzi o lęki- ja mam problem z mostami- jak mi coś płynie, albo jedzie pod spodem ☺️

Po mostach mogę chodzić, byle w dół nie patrzeć
Z dzieciństwa pamiętam taki most drewniany, dla pieszych w Malborku przy zamku. Miał spore szczeliny między deskami, zawsze czułam się na nim nieswojo. Kiedyś jakiejś kobiecie idącej przede mną ugrzązł w tej szparze obcas.

Jeszcze do niedawna dużym stresem było dla mnie jeżdżenie ruchomymi schodami. Teraz to tylko mały dyskomfort.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:02, 30 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)
Widok z wieży piękny, ale nie wiem, czy dałabym radę wejść tam. Może jakbym się zbytnio nie rozglądała?

No właśnie starałam się nie rozglądać. Szybko na górę, parę zdjęć i wejście zaliczone
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
April 14:29, 30 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Nie wiedziałam że lubczyk też ma takie fajne kwiatostany. Ja sobie wiosną wysiałam arcydzięgiel litwor. Zobaczymy jak sobie poradzi. Na razie nie przekracza 50cm. Trzeba na niego poczekać. Za to po trzech latach zakwitł mi arcydzięgiel gigas. On jest niski, u mnie do metra. Za to kolor ciekawszy.
Ciekawa wycieczka, uwielbiam góry
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 15:24, 30 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dorii napisał(a)
I trochę lokalnego zielska




Tutaj w fazie przekwitania jest wierzbówka kiprzyca zwana iwan czaj ma ciekawą historię to ziele i roślina jadalna. U mnie na północy ma rzadkie stanowiska, ale w tym roku udało się znaleźć 3 niewielkie i nawet myślałam o przesadzeniu do ogrodu, żeby zobaczyć czy się zasymiluje.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Dorii 18:09, 31 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
April napisał(a)
Nie wiedziałam że lubczyk też ma takie fajne kwiatostany. Ja sobie wiosną wysiałam arcydzięgiel litwor. Zobaczymy jak sobie poradzi. Na razie nie przekracza 50cm. Trzeba na niego poczekać. Za to po trzech latach zakwitł mi arcydzięgiel gigas. On jest niski, u mnie do metra. Za to kolor ciekawszy.
Ciekawa wycieczka, uwielbiam góry

W tym roku nie dałam mu zakwitnąć ale mam sporo siewek z zeszłego roku, chyba wetjne tu i ówdzie w rabaty. Zobaczę jak się wkomponuje.
Mi się podoba taki na różowo kwitnący, chyba arcydzięgiel to był, albo coś innego podobnie kwitnącego. Kojarzy mi się nazwa Angelika ale może coś namieszałem. Podoba mi się nasza podpita dzika marchew ale sieje się to niemiłosiernie i chyba boję się na rabaty zaprosić. Jest u mnie na przedpłociu i sporo się napielilam żeby nie zarosła wszystkiego.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:12, 31 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kordina napisał(a)


Tutaj w fazie przekwitania jest wierzbówka kiprzyca zwana iwan czaj ma ciekawą historię to ziele i roślina jadalna. U mnie na północy ma rzadkie stanowiska, ale w tym roku udało się znaleźć 3 niewielkie i nawet myślałam o przesadzeniu do ogrodu, żeby zobaczyć czy się zasymiluje.

Obiekt Googla mi właśnie podpowiadał że to Wierzbówka. Robiąc zdjęcie myślałam że to może krwawnica.
W Bieszczadach rosła dużymi placami więc może być dość inwazyjna.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:19, 31 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A teraz kilka niemiłych widoków.
Wiecie już zapewne że moj trawnik to bardziej chwastowisko bo poza bardzo nieregularnym koszeniem nie robimy z nim nic. Przez suszę był prawie cały sezon bardzo suchy ale jak wróciliśmy z urlopu to większość nabrała koloru. Poza placem średnicy jakiś dwóch metrów które nadal wyglądało bardzo źle. Po bliższym przyjrzeniu się okazało się że trawa odchodzi bez trudu z około 2cm warstwą ziemi.
A kto winowajcy

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 21:12, 31 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
O bleeee! Ohyda!
U nas w tym roku strasznie zachwaszczony trawnik
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies