Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

nyna76 10:24, 13 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1693
ewsyg napisał(a)


Dziękuję Agnieszko. Burgundy ma bardzo piękne kwiaty. No cóż, przyznam się, że podoba mi się jeszcze kilka innych róż i nawet znalazłam dla nich miejsce. Tak się zastanawiam, cy nie powinnam leczyć uzależnienia do róż na leżance u psychologa?



Oj, kolejka długa, myslę że się w tym sezonie nie dostaniesz ....
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Urszulla 10:43, 13 lut 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21908
Super ciekawy pomysł na donicy dla róży a co to za sposób z drożdżami na róże, jak to ma działać?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 15:42, 13 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
nyna76 napisał(a)



Oj, kolejka długa, myslę że się w tym sezonie nie dostaniesz ....


Aniu, mam koleżankę psychologa i wiem co by mi powiedziała. Mas kasę to kupuj, trzeba sobie robić przyjemności. No i sobie zrobiłam Dorzuciłam jeszcze dwie róże. W tym miejscu zmieszczą się cztery, ale trzeba sobie dozować przyjemności
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:43, 13 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)
Super ciekawy pomysł na donicy dla róży a co to za sposób z drożdżami na róże, jak to ma działać?


Mam zamiar nimi pryskać róże. Muszę jeszcze w necie doczytać co i jak.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Szymka 13:05, 14 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
nyna76 napisał(a)



Oj, kolejka długa, myslę że się w tym sezonie nie dostaniesz ....


Ja czekam już z 5 lat...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 13:12, 14 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
ewsyg napisał(a)


Kasiu, z systematycznością u mnie też bywa na bakier. Burgundy początkowo u mnie mniej chorowała, ale ja ją ze trzy razy przesadzałam i to ją chyba mocno osłabiło.
Mam drugą chorowitkę ( też kilka razy przesadzaną). To jest Chantal Merieux. Och, ona ma takie piękne kwiaty, jeszcze dam jej szanse


Ja tez przesadziłam sporo róż wiosną i jesienią.Nie wiem czy nie wszystkie oprócz tych kolosów. Ale porządnie zaprawiłam doły ziemią piaszczysto gliniastą więc mam nadzieje, że mi to wybaczą. Wcześniej zaprawiałam dołki torfem co nie jest najlepsze dla róż. Chociaz lepsze niż sam piach jaki mam na działce.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
ewsyg 22:52, 24 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Szymka napisał(a)


Ja tez przesadziłam sporo róż wiosną i jesienią.Nie wiem czy nie wszystkie oprócz tych kolosów. Ale porządnie zaprawiłam doły ziemią piaszczysto gliniastą więc mam nadzieje, że mi to wybaczą. Wcześniej zaprawiałam dołki torfem co nie jest najlepsze dla róż. Chociaz lepsze niż sam piach jaki mam na działce.


Kasiu, w tamtym roku przesadzałam ogromne krzaczory Giardiny i James Galway. Byłam pewna, że się nie przyjmą, a one tak miło mnie zaskoczyły. Przyjęły się i nawet zakwitły.



W tym roku popłynęłam z zakupami róż, zamówiłam ponad 10 sztuk. U mnie jest dużo bezdomnych ślimaków i zjadają mi sporo roślin, róże im nie smakują, maja za delikatne podniebienia na różane kolce. Ponadto korzenią się głęboko, więc nie trzeba je często podlewać, a to w dobie gorących lat jest dla mnie ważne. Oczywiście co najważniejsze są piękne
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
mirkaka 04:51, 04 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
A nie rozsypujesz niebieskich granulek p ślimakom? U mnie też zjadłyby sporo roślin gdyby nie granulki. Poza tym codziennie wczesnym rankiem, wychodzę z kawą i nożycami na obchód
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agatorek 20:05, 04 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
nyna76 napisał(a)



Oj, kolejka długa, myslę że się w tym sezonie nie dostaniesz ....


Hahahahaha, jakie to prawdziwe
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
eda 18:24, 10 mar 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Ewcia macham Pestka już udomowiła się pewnie słodka psinkka u mnie Fifcia znaleziona przez kuzynkę już u mnie została tak jest radosna jakby szczeniakiem była kochamy ją bardzo
czekamy na wiosenne słoneczko
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies