Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

ajka 14:15, 28 maj 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
antracyt napisał(a)

Chodziło mi o usuwanie resztek po kwiatach. Liście usuwam w tym samym stanie co Ty, jak tracą zieleń.


O, właśnie się nad tym zastanawiałam kiedy je pousuwać, bo co niektóre już brzydkie.

Ja poziomki próbowałam u siebie dwa raz sadzić, nie dość że owoców garstka, to wszystkie umarły.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 18:25, 28 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne kolory. U mnie jarzmianki już kwitną, choć poprzednie dwa lata były bardzo skąpe. Fimbriata zachwyca mnie szczególnie. Zakochałam się w niej wręcz. Wirtualnie
Mgduska 20:35, 28 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wszystko piękne, trafiły się teraz takie pastelowe, słodkie i miłe dla oka kolory
Ale co Ty robisz irysom, że tak kwitną?!
Zuza, czy wiesz, że na jednej dalii mam już pąki Wcześniejsze pędzenie się sprawdza
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 21:21, 28 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Mnie zauroczyło kwitnienie groszków. Śliczne są!
Czym tato wróbel różni się od mamy?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 21:39, 28 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
antracyt napisał(a)

Na szczęście możesz je sobie w pracy podziwiać i wąchać A wiesz, że Fimbriata zaskoczyła mnie zapachem? Świeżo po zakupie zakwitła kilkoma kwiatami, których zapach(delikatnie mówiąc) nie należał do typowo różanych. Od zeszłego roku kwiaty pachną przepięknie


Fimbriata piękna. Bardzo lubię te goździkowe kwiaty.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 23:13, 28 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
antracyt napisał(a)
Właśnie podglądałam sobie, jak tata wróbel dokarmia młode pokolenie na trawniku Szkoda, że telefonem nie dam rady tego uwiecznić. Musicie uwierzyć na słowo, że siedzą w wysokiej trawie w okolicach Lykkefund.


Hehe, ja wierzę na słowo
U mnie dziś Rodzic Wróbel (u sąsiadów w budce są młode) cały dzień obloty robił Musi to też był Tata bo większość czasu, zamiast żarcia szukać, pluskał się w poidełku A żarcia szukał jakoś mało umiejętnie - skakał pod moją kiku shidare jak głupi, w ziemi dziobał, a ona cała w mszycy... Albo kaszubska mszyca niekoszerna, albo nie wiem o co chodzi... Kartkę mam mu zostawić, żeby w górę spojrzał???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:40, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
ajka napisał(a)


O, właśnie się nad tym zastanawiałam kiedy je pousuwać, bo co niektóre już brzydkie.

Ja poziomki próbowałam u siebie dwa raz sadzić, nie dość że owoców garstka, to wszystkie umarły.

Może Twoje poziomki za dużo słońca miały? Moje najlepiej się czują, mają najsłodsze i największe owoce w półcieniu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:54, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Martka napisał(a)
Piękne kolory. U mnie jarzmianki już kwitną, choć poprzednie dwa lata były bardzo skąpe. Fimbriata zachwyca mnie szczególnie. Zakochałam się w niej wręcz. Wirtualnie

Moje jarzmianki nie za bardzo lubią swoją miejscówkę, co roku kwitną nienachalnie, ale nie mam ich gdzie przesadzić.
Fimbriata od posadzenia bardzo spuchła, co najmniej potroiła gabaryty i kwiatów z roku na rok przybywa. Zdrowa i bezproblemowa. Mały minus daję jej za skąpe kwitnienie powtórne (przynajmniej u mnie) , do tego kwiaty są brzydsze.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:04, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Mgduska napisał(a)
Wszystko piękne, trafiły się teraz takie pastelowe, słodkie i miłe dla oka kolory
Ale co Ty robisz irysom, że tak kwitną?!
Zuza, czy wiesz, że na jednej dalii mam już pąki Wcześniejsze pędzenie się sprawdza

Irysom, co roku na przedwiośniu, sypię popiół w nogi. Może to jest metoda? Wyczytałam kiedyś, że lubią lekko zasadowe podłoże.
Daliowy pąki Tak wiem, znam temat Zastanawiałam się właśnie, czy to nie będzie przesada, kiedy będę pokazywać szał różany razem z kwiatami dalii. W tym roku one u mnie strasznie wyrywne, a wsadziłam do doniczek w takim samym terminie jak w latach poprzednich.
U Ciebie podpędzanie ma dodatkowy plus, wydłuża krótszy okres wegetacji. Daliom to nie przeszkadza, kwitną tyle na ile temperatury pozwalają. Zobacz ile więcej bukietów będziesz miała
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:12, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie zauroczyło kwitnienie groszków. Śliczne są!
Czym tato wróbel różni się od mamy?

Tato wróbel nosi ciemniejszy kaptur na głowie (skrzydła też ma ciemniejsze)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies