Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

violaskom 21:20, 20 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
antracyt napisał(a)




Ale piękny kolor tej lwiej paszczy! Strasznie żałuję, że nie wysiałam jej w tym roku. Coraz bardziej podoba mi się na rabatach. Z tą różą wygląda świetnie. Ta róża też jest super. Jaka to?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 21:27, 20 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11918
Zwykły, popularny Chopin, sztuk dwie
Lwie płaszcze to mieszanka kolorystyczna i nigdy nie wiem, jaki kolor gdzie się trafi. Co dwa lata niespodzianka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:01, 21 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11918
Wczoraj relaks, dzisiaj pielenie skrzyń, ganianie z taczką i nożycami.
W końcu rozłożyłam obornik na różance. Jeszcze tylko dodać popiół, wymieszać z ziemią i można sadzić i przesadzać to, co nie musi do jesieni czekać

Lekko wyrównałam żywopłocik bukszpanowy.

Zostały jeszcze cisy na froncie. Zastanawiam się też, czy ciąć kule bukszpanowe na frontowej (przesadzane w zeszłym tygodniu), czy dać im się najpierw zadomowić na nowych miejscach. Co sądzicie?
I kilka portrecików.
Podoba mi się ten maluszek wysiany koło winogron

Nie przypominam sobie, żebym ją kupowała. Pewnie kolejna pomyłka, ale całkiem ładna.

Zaczyna gaura, z trzech po zimie została jedna. Czy to może być barbula?

Mikro bukieciki z połamanych przez burzę róż.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:17, 22 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Barbula to to nie jest, ona ma wąskie liście. To może być szałwia, kłosowiec, albo jakieś zielsko
Ta przygotowana rabat! Marzenie, eh ale bym poszalała
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:40, 22 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11918
To na pewno nie chwast. Jak wyciagałam z ziemi to miało zbitą bryłę korzeniową w torfie. Na pewno wsadziłam to do gruntu z doniczki. Tylko zupełnie nie pamiętam kiedy i co to... Podejrzewałam barbulę, bo kupiłam ją na Gardenii i padła po pierwszych przymrozkach. No zobaczymy czym się ta zagadka okaże
Różanka już jest właściwie zapełniona Większość roślin czeka w przechowalniku. Chcę tylko dokupić piwonię, może dwie i ewentualnie jakieś wypełniacze. Fajny efekt będzie dopiero na wiosnę, bo 90% róż w przechowalniku zakwitło i nie będę ich ruszać do jesieni. Tylko Queen of Sweden nie ma pąków.
Przechowalnikowe Conte de Chambord i Elmshorn
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:57, 22 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, mi to wygląda na kłosowca
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 10:20, 22 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11918
W życiu kłosowca nie kupiłam Ale jeżeli to kolejna pomyłka zakupowa, to niech sobie będzie kłosowiec
Czy róża The Pilgrin ma takie żółte pąki? Co chwila jakieś zagadki, za dużo nowości w tym roku kupiłam

Przyśmietnikowa fajnie mi wyszła, ale nie mogę jej ładnie wykadrować. Kiedy siatka zarośnie bluszczem, żeby ukryć śmietniki?

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
violaskom 10:29, 22 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
antracyt napisał(a)
W życiu kłosowca nie kupiłam Ale jeżeli to kolejna pomyłka zakupowa, to niech sobie będzie kłosowiec
Czy róża The Pilgrin ma takie żółte pąki? Co chwila jakieś zagadki, za dużo nowości w tym roku kupiłam

Przyśmietnikowa fajnie mi wyszła, ale nie mogę jej ładnie wykadrować. Kiedy siatka zarośnie bluszczem, żeby ukryć śmietniki?


U mnie nie ma takich mocno żółtych. U mnie Pilgrin ma prawie białe pąki. Jak tylko rozkwitnie, to będziesz wiedzieć na pewno. Jej nie można pomylić z inną różą.
A ta na ostatnim zdjęciu to jaka to róża?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 10:34, 22 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11918
Leśna codziennie przeczesywana przez nieletnich W tym roku prawdziwy rodzaj poziomkowy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:38, 22 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11918
violaskom napisał(a)

U mnie nie ma takich mocno żółtych. U mnie Pilgrin ma prawie białe pąki. Jak tylko rozkwitnie, to będziesz wiedzieć na pewno. Jej nie można pomylić z inną różą.
A ta na ostatnim zdjęciu to jaka to róża?

Moja ulubiona niestety nn. Na tej rabacie mam same nn ( prócz mam nadzieję The Pilgrin właśnie). To wszystko prezenty w doniczkach, takie róże doniczkowe "domowe".
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies