Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:06, 10 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Akurat w tym miejscu mogły być spore okrągłe, ale te się do mnie tak ładnie uśmiechały, to wzięłam Kusiła mnie jeszcze magnolia Rustica Rubra, na którą mam chrapkę, ale wszystkie okazy były jakieś ruchome w doniczkach i bałam się, że mają kiepską/uszkodzoną bryłę korzeniową.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
MiluniaB 16:17, 10 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Zuza u mnie przyzwoita pogoda - czasami leciutki dreszczyk.
Czy Twoja magnolia ma pączki?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
antracyt 16:49, 10 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
U mnie z deszczu przeszło właśnie w mżawkę, ale za chwilę wyjeżdżam i wrócę jak się ciemno zrobi. Z ogrodowania już nici.
Nowa magnolia nie ma pączków, bo to patyk, co z doniczką ma chyba z metr wzrostu. Ale za to "niespodziankowa" zaczyna pąki otwierać i o dziwo nie jest na razie jasnoróżowa jak podejrzewałam

I jarząbki, te mają koło 1,8m. Docelowo będą po 2 stronach furtki, tak jak na drugim zdjęciu. Właściwie, to szersze formy byłyby lepsze, bo po drugiej stronie drogi już skrzynkę postawili, kolejna budowa pewnie się za chwilę zacznie. Na malutki żywopłot z irgi będę chyba dmuchać i chuchać, żeby szybciej rósł

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 16:55, 10 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
antracyt napisał(a)
U mnie z deszczu przeszło właśnie w mżawkę, ale za chwilę wyjeżdżam i wrócę jak się ciemno zrobi. Z ogrodowania już nici.
Nowa magnolia nie ma pączków, bo to patyk, co z doniczką ma chyba z metr wzrostu. Ale za to "niespodziankowa" zaczyna pąki otwierać i o dziwo nie jest na razie jasnoróżowa jak podejrzewałam

I jarząbki, te mają koło 1,8m. Docelowo będą po 2 stronach furtki, tak jak na drugim zdjęciu. Właściwie, to szersze formy byłyby lepsze, bo po drugiej stronie drogi już skrzynkę postawili, kolejna budowa pewnie się za chwilę zacznie. Na malutki żywopłot z irgi będę chyba dmuchać i chuchać, żeby szybciej rósł



A jaka to magnolia miała być ?
Pokaz Elizabeth, może jednak ma paki kwiatowe
Moja z doniczka 110 i ma chyba z 5 pakow ...chyba
A jarzabki fajne, wysokie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 17:06, 10 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
No właśnie nie wiadomo W szkółce zgubił się oznacznik, wzięłam ją ze względu na pokrój. Podobno soulangeana.
Były dzisiaj na stanie 2 maluchy Elizabeth z pojedynczymi pąkami kwiatowymi, ale wolałam kupić bez. Jeden miał strasznie brzydko szczepienie zrobione, a drugi był wyjątkowo koślawy Ten mój patyk największe pąki ma wielkości mojego paznokcia od małego palca. Kwiatów z tego nie będzie na 100%.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 18:19, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zuzia, kapitalne te jarząby szkoda, że u nas nie ma takich
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 18:30, 10 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Roocika napisał(a)
Zuzia, kapitalne te jarząby szkoda, że u nas nie ma takich

Zobaczymy jak puszczą liście, czy nie pomylone ale proste są i w miarę równe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 19:27, 10 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
U nas też poadało, ale po południu przestało fajne zakupy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Helen 20:18, 10 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Bardzo fajne jarząby nabyłaś. A możesz mi napisać gdzie kupiłaś, bo muszę szukać derenia MW.
____________________
Helen - Hortensjowo
sylwia_slomc... 21:27, 10 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ten otwierający się pąk to raczej nie Soulongeana. Ona ma jaśniejsze pąki.
Taki kolor w pączku ma moja nigra.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies