Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 10:06, 16 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
To nawet nie wiedziałam. Ja mam raczej męski egzemplarz, taki mało kształtny
Zaciekawiły mnie te różnice w egzemplarzach, napiszesz coś więcej?


Ja nic nie wiem, tu wiedzą:
https://zielonyogrodek.pl/abc-ogrodnika/aktualnosci-z-branzy/5695-grujecznik-japonski
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:07, 16 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11502
Agatorek napisał(a)
Dalie są rewelacyjne . Wyglądają jak z innej planety

Bo ja wiem? Sporo kwiatów wygląda dużo bardziej kosmicznie

Zrobiłam wczoraj mini bukiecik z kosmosów, ale zdjęcia w żaden sposób nie oddają jego delikatnej urody. W ogóle nie jest fotogeniczny Kiedyś na święcie róż w Radlińcu był szybki kurs fotografowania kwiatów i bukietów. Żałuję strasznie, że nie dałam rady dotrzeć.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 10:40, 16 wrz 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1670
Kwiaty piękne, ale moją uwagę zdecydowanie przykuwa wazonik.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 12:17, 16 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11502
To mlecznik z angielskiej porcelany, dostałam od przyjaciółki. Tak bardzo mi się spodobał, że pierwszego dnia z ekscytacji uszkodziłam mu dziubek...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:35, 16 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11502
Dziewczyny,
czy obornik nieprzekompostowany(lub częściowo przekompostowany, dzisiaj się dowiem jaki dojedzie) mogę dać pod róże, przy przygotowaniu podłoża? Oczywiście tak, żeby korzenie bezpośrednio go nie dotykały. Zastanawiam się, czy może będzie lepiej, jak teraz doły odpowiednio świeżym obornikiem zaprawię, a do wiosny wstrzymam się z wysadzaniem róż? Dylematy leniwca, który chce zminimalizować ilość prac
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 15:02, 16 wrz 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Zuza, zobacz tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4243-jak-sadzic-roze?page=14#post_2

Co prawda to o kompoście, ale obornik ma również mnóstwo soli mineralnych, jest bardzo odżywczy, więc nie dawaj go aż tak dużo i głęboko do ziemi. Najlepiej byłoby, gdyby był przekompostowany. Nie możesz go jakoś przezimować na pryźmie? Róże najlepiej posadzić jesienią, a z obornika możesz im zrobić kopczyki. To nie zaszkodzi.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 15:07, 16 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A gdzie byś przechowywała do wiosny te róże? Czy to na pewno zaoszczędziłoby Ci roboty? Dołowanie, wyciąganie, itd?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:23, 16 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11502
Anda napisał(a)
Zuza, zobacz tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4243-jak-sadzic-roze?page=14#post_2

Co prawda to o kompoście, ale obornik ma również mnóstwo soli mineralnych, jest bardzo odżywczy, więc nie dawaj go aż tak dużo i głęboko do ziemi. Najlepiej byłoby, gdyby był przekompostowany. Nie możesz go jakoś przezimować na pryźmie? Róże najlepiej posadzić jesienią, a z obornika możesz im zrobić kopczyki. To nie zaszkodzi.



Ewo, ja na nowej części mam bardzo słabą ziemię, głównie piach. Pod wszystkie nasadzenia sporą warstwę wymieniam i robię mieszankę: kompost, kora, obornik, glina + ziemia rodzima. Chodzi o poprawę struktury i zatrzymanie wody chociaż trochę dłużej. W taką mieszankę chciałam przenieść róże z całą zawartością doniczki. Moim zdaniem bez tego nic na tej jałowiźnie nie urośnie. Sąsiedzi próbowali uprawiać warzywa, dali granulowanego obornika i kompostu trochę, efekty marne... My wprawdzie na start robiliśmy 2x przedplon, ale piach zostanie piachem...
Cały obornik będzie na pryzmie, bo przyczepkę kupiliśmy, ale męczą mnie te róże. Z gołym korzeniem wiosną do dużych donic poszły, przekorzenione ładnie, czekają tylko na sadzenie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:44, 16 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11502
Mgduska napisał(a)
A gdzie byś przechowywała do wiosny te róże? Czy to na pewno zaoszczędziłoby Ci roboty? Dołowanie, wyciąganie, itd?

One są zadołowane. Po prostu jak sobie przypomnę, ile czasu zajmuje przygotowanie na nowej części dołów pod nasadzenia, to zaczynam rozwazać opcję prac na raty Róż mam do posadzenia chyba 10 + nowe zamówione.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 17:06, 16 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jak tak, to opcja na raty ma sens. Dołki teraz, sadzenie potem
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies