Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

mrokasia 09:36, 16 lis 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Fajne są takie porównania na przestrzeni miesięcy, widać jak ogród puchnie i dojrzewa .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 09:53, 16 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Magda, Helen, duże włości (właściwie to rzecz względna, spójrzcie na ogród Sylwii ), to plusy, ale też minusy. Bardzo lubię tą moją przestrzeń, ale już teraz ledwo ją ogarniam, a właściwie nie ogarniam. Dobrze, że nie jestem perfekcjonistką, bo bym zwariowała widząc te wszystkie chwasty, których nie nadążam wyrywać i te wszystkie zaplanowane niezrealizowane prace... No ale nie narzekam



Ogarniasz w stopniu wystarczającym Rośnie, kwitnie, owocuje i pięknie wygląda
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:08, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
sylwia_slomczewska napisał(a)

Co to kwitnie na różowo na pierwszym planie ostatnia fotka?

To szałwia Wendy's Wish. Spróbuję ją przezimować, zobaczymy, czy dam radę. Jak nie, to na pewno będę jej szukać w przyszłym roku, jest super.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 10:19, 16 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pięknie ci się różanka zagęściła. Byliny szybko rosną. Róże też. Druga strona też świetnie wygląda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Roocika 10:34, 16 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajne porównania. Rośliny mają moc a w szczególności byliny

Podoba mi się ta długa prosta.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 10:41, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Mirka napisał(a)

Bardzo fajna rabata ci wyszła Jaką ona ma długość i szerokość?
Co na niej rośnie?

Dziękuję
Jest dość spora, ok 20x3m. Oprócz róż (chyba 17szt), są piwonie, astry jesienne, bodziszki, wysokie przetaczniki i kłosowce, penstemony, liatrie, irysy, maki, lebiodka, kalamintha i werbena patagońska(tą ograniczam co roku). Z prawej strony zamyka ją świdośliwa, hortensje bukietowe i mozga trzcinowata. Są też 2 jabłonki ozdobne (na razie jeszcze mini), a jako wypełniacze stosuję jednoroczne(lub nie) lwie paszcze, kolendrę, facelię i mieczyki. Prócz tego wsadziłam tam jeszcze 2 powojniki, szałwie, floksy, gipsówkę(chyba do eksmisji), czosnki ozdobne, a wiosną tulipany, narcyzy, niebieską drobnicę... i to chyba wszystko, chociaż jakies pojedyńcze "cośki" pewnie też są, ale taraz nie mogę ich sobie przypomnieć. Sporo tego wyszło, chociaż starałam się ograniczać gatunki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:48, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Kasiu, Asiu, Iwono, dziękuję
Gdybym nie przeglądała zdjęć, to pewnie nie zwróciłabym uwagi jak szybko nowy fragment różanki dogonił starszą część. Teraz czekam na efekt wiosenny z cebulami i kwiatami jabłonek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:53, 16 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Fajnie takie porównania, a zarazem podsumowania Bardzo ładne roślinki Ci rosną, jesienna odsłona też mi się podoba ja ogólnie bardzo lubię jesień, ale tą słoneczną i kolorową
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:01, 16 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Dzięki Może jeśli jeszcze są to zbierz nasiona...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 11:36, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Mgduska napisał(a)


Ogarniasz w stopniu wystarczającym Rośnie, kwitnie, owocuje i pięknie wygląda

I tego się będę trzymać

Teraz hamakowa.
Tu pierwsze prace rozpoczęłam dokładnie rok temu, od nasadzeń "szkieletu".

W tym roku doszła drobnica i kolejne mini oczko. Ciężko mi się ogarniało to założenie. Podłoże kiepskiej jakości, kopało się koszmarnie (nie wiem czemu zabrałam się za to w najbardziej bezdeszczowym terminie). Teraz widzę, proporcje nie są najlepsze, muszę poszerzyć rabaty cobajmniej o pół metra - jak sobie pomyślę o kolejnym kopaniu tu to robi mi się słabo. No, ale ostatecznie wyszlo/wyjdzie całkiem zadowalająco Szczególnie trawiasto-astrowa "wysepka" mi się podoba Bardzo zadowolona jestem też z "płotu" z drewna kominkowego, robi piękne tło i jest schronieniem dla stworzeń wszelakich.

Przy okazji widać, jak "porosły" domy wokół...
Mam nadzieję, że niedługo będzie tak
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies