Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 23:42, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Zuza, jak u mnie to napisałam
Ale jak patrzę na Wasze zdjęcia to mam wrażenie, że ja nie z Kaszub a z Alaski nadaję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 07:22, 19 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
antracyt napisał(a)
Dziewczyny zainteresowane zakupami wodnych roślin, moje właśnie przyszły. W bardzo fajnym stanie
Jeżeli zamawiacie pistie, to 1szt. oznacza 2 duże + 3 małe
Jak będziecie zamawiać koszyki, to dobrze przyjrzyjcie się jaka jest wysokość, bo ja się zgapiłam i wybrałam za niskie

Zuza to ja poproszę namiar
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 12:49, 19 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
ewsyg napisał(a)
Piękny jest ten powojnik Guernsey Cream. U mnie rośliny wodne dobrze zimują. Czekam na kwiaty nowych lilii wodnych. Dzisiaj u mnie w oczu wodnym widziałam larwę ważki. W pierwszej chwili myślałam, że to mała rybka.
Lubię irysy, ostatnio polubiłam też te niskie i syberyjskie.
Pozdrawiam

Czytałam u Ciebie o ważkowej larwie. Strasznie cieszy każde życie w takim wodnym mikro świecie, prawda?
Moje wodne rośliny też przeżyły wszystkie, prócz niezimujących pistii. Teraz dokupiłam zieleni do kolejnego mini oczka. Tym razem jest to strzałka szerokolistna, mięta nadwodna i sprawdzony wywłócznik czerwony(potrzebowałam roślin dobrze znoszących półcień). Skusiłam się jeszcze na marsylię czterolistną i narobiłam sobie nią lekkiego bałaganu w oczku słonecznym. Doniczkę ustawiłam tak niefortunnie, że cała zawartość wysypała się do oczka...marsylię wyłowiłam, ale reszta rozpłynęła się po oczku. Coś czuję, że taki nadmiar "dobra" przyczyni się do zaburzenia równowagi biologicznej i glony będą miały używanie.
Niskie irysy masz śliczne . ja preferuję odmiany jak najwyższe o smukłych kwiatach, chociaż moje "szczęście" do pomyłek funduje mi co chwila ciekawe okazy o zupełnie innym charakterze Syberyjskie też bardzo lubię, dokupiłam w zeszłym roku 2 nowe odmiany, ale tak malutkie kłącza, że nie zapowiada się jeszcze na kwitnienie. Za to ulubione babcine już powolutku zaczynają.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:56, 19 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Magara napisał(a)
Zuza, jak u mnie to napisałam
Ale jak patrzę na Wasze zdjęcia to mam wrażenie, że ja nie z Kaszub a z Alaski nadaję

Czytałam, niestety przyroda rządzi się swoimi prawami. Możemy się starać, chuchać i dmuchać, a czasami po prostu jest jak jest... i tyle. Tak zaczęłam podchodzić do kwitnienia magnolii, chociaż bez marudzenia się nie da
Na szczęście większość roślin (prócz jednorocznych) dobrze sobie radzi z takimi urazami przymrozkowymi, zobaczysz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:47, 19 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Wyskoczyłam pranie rozwiesić i przyłapałam w końcu mieszkańca lokum pod drewutnią


a do tego zrobiłam przegląd różany
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 15:07, 19 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jeżol słodziak
Różyczek masz sporo
Upał...
Mój Guernsey Cream już przekwita.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basieksp 15:34, 19 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Fajny mieszkaniec, super
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ewsyg 16:34, 19 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
antracyt napisał(a)

Czytałam u Ciebie o ważkowej larwie. Strasznie cieszy każde życie w takim wodnym mikro świecie, prawda?
Moje wodne rośliny też przeżyły wszystkie, prócz niezimujących pistii. Teraz dokupiłam zieleni do kolejnego mini oczka. Tym razem jest to strzałka szerokolistna, mięta nadwodna i sprawdzony wywłócznik czerwony(potrzebowałam roślin dobrze znoszących półcień). Skusiłam się jeszcze na marsylię czterolistną i narobiłam sobie nią lekkiego bałaganu w oczku słonecznym. Doniczkę ustawiłam tak niefortunnie, że cała zawartość wysypała się do oczka...marsylię wyłowiłam, ale reszta rozpłynęła się po oczku. Coś czuję, że taki nadmiar "dobra" przyczyni się do zaburzenia równowagi biologicznej i glony będą miały używanie.
Niskie irysy masz śliczne . ja preferuję odmiany jak najwyższe o smukłych kwiatach, chociaż moje "szczęście" do pomyłek funduje mi co chwila ciekawe okazy o zupełnie innym charakterze Syberyjskie też bardzo lubię, dokupiłam w zeszłym roku 2 nowe odmiany, ale tak malutkie kłącza, że nie zapowiada się jeszcze na kwitnienie. Za to ulubione babcine już powolutku zaczynają.



Bardzo cieszy mnie każde nowe życie. Początkowo to miejsce nazywałam Mazurami, teraz salonem telewizyjnym. Oczko, to taki telewizor ogrodowy, cały czas coś się dzieje. Dzisiaj u mnie byłą czerwona ważka.
Ja mam trochę inne rośliny i zazwyczaj po jeden w doniczce. W tym największym mam trzy lilie wodne i przęstkę. Po pistię pójdę do ogrodniczego, ona super czyści wodę.

Wysokie irysy też mam, ale jeszcze nie kwitną. W tamtym roku zaopatrzyłam się w syberyjskie. Chyba kilka zakwitnie.

Zuza, ty pranie wywieszasz razem z aparatem fotograficznym ? ??
Gość zacny u mnie też widziałam, ale tak szybko wszedł pod drewno, że zdążyłam mu zadek uwiecznić. Zaskoczyły mnie kwitnące róże.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Anda 18:12, 19 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Pięknie, kolorowo, pewnie i pachnąco
U mnie po upałach przyszły burze. Wczoraj było 30 stopni w cieniu, a teraz jedna burza za drugą. Jutro ma być podobno gorzej. Oby nie. Jedynie deszcz niech będzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 19:08, 19 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Anda my w pl w większosci regionów juz chyba nawet z burzy byśmy sie cieszyły byle padało. U mnie przez 2 mce raz była mżawka.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies