Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Martka 22:03, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Golden Celebration piękna... wzdycham do niej, ale nie mam już miejsca (chyba) i róż też więcej nie planuję (chyba). Jak wyglądają jej kwiaty przed zrzuceniem płatków? Dara zachwycająca. I wszystkie obrazki, których nigdy nie dość
antracyt 22:38, 01 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Zana napisał(a)
Zuza, podziwiam dalie, te morelowo-łososiowe chwytają mnie za serce Niestety z ogrodem na odległość odpuszczam je sobie.
No i róże, eeehhh.. Piękne

Dzięki Nie wiem jak często bywasz w ogrodzie (prawdę mówiąc zapomniałam, że nie masz go pod ręką), ale dalie nie są tak bardzo wymagające w obsłudze. Chociaż,kiedyś, w bardzo dalekiej przyszłości, jak ogarniemy wakacyjny, to tam też postawię na ogrodowy minimalizm(mam na myśli ilość prac w sezonie). Tylko róże sobie zostawię do "zabawy".
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:41, 01 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Agatorek napisał(a)


A w tle co to jest? Hibiskus? Już?

Nie, to ślaz lub ślazówka.
Mój hibiskus/ketmia chyba pąków jeszcze nie ma, muszę sprawdzić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:47, 01 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Martka napisał(a)
Golden Celebration piękna... wzdycham do niej, ale nie mam już miejsca (chyba) i róż też więcej nie planuję (chyba). Jak wyglądają jej kwiaty przed zrzuceniem płatków? Dara zachwycająca. I wszystkie obrazki, których nigdy nie dość

Miejsce na pewno jakieś się znajdzie Kwiaty lekko bledną i łapią różowe piegi. Są róże, które brzydko się starzeją, ta wg mnie do nich nie należy. Jak nie zapomnę, to zrobię zdjęcie, chyba że nocne zawirowania pogodowe mnie uprzedzą. Niestety jej minusem (może tylko u mnie, ze względu na miejscówkę) jest podatność na czarną plamistość. Warto podpytać innych, czy mają z nią ten sam problem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 23:24, 01 lip 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Zuza, u Ciebie prawdziwy szał kwiatowo różany.
Ja wszędze porobiłam Chelsea chop i teraz czekam. Za daliami, floksami, astrami. Mam nadzieję że jak wrócę z wakacji to coś już powinno kwitnąć.

____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
tulucy 00:01, 02 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zuza ta szałwia okręgowa to się chyba nie sieje. Nie zauważam u siebie nic, a mam ją w 4 miejscach chyba.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
lilarose 00:05, 02 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
kwitnące dalie u Ciebie, to jest jakiś kosmos- u mnie jedynie Verrone's Obsidian ma pączki,
róże podziwiam- Candy wspaniale rozrośnięta, ja mam Lemon ale jakaś słabawa, może w tym roku sie postara

u mnie właśnie zaczęło lać, cieszę się z ochłodzenia, bo będę mogła wznowić prace ogrodowe- w tym upale zastygłam a zaległości wciąż masa
krwiściągi i u nas kwitną, troszkę mnie to przeraża
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 00:09, 02 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Szałwia okręgowa??? No Wy to potraficie zadziwić Ale zapisana Dobrze, że folder w komputerze pojemniejszy niż działka
O ożance kiedyś myślałam, ale mnie powstrzymały informacje o tym jak się rozrasta.
Zuza, gdzie i jak Ty te wszystkie róże, dalie i inne cuda mieścisz???

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 00:19, 02 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ożanka się rozrasta tylko wtedy, jak jej pozwolisz siać się bez opamiętania. Główna kępa jest dość krótkowieczna. Dwa, trzy lata i koniec. Ale już wtedy dzieci kwitną
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 00:51, 02 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
antracyt napisał(a)

Nie, to ślaz lub ślazówka.
Mój hibiskus/ketmia chyba pąków jeszcze nie ma, muszę sprawdzić


U mnie tez jeszcze bez pączków, dlatego się zdziwiłam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies