Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 01:00, 02 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
tulucy napisał(a)
Ożanka się rozrasta tylko wtedy, jak jej pozwolisz siać się bez opamiętania. Główna kępa jest dość krótkowieczna. Dwa, trzy lata i koniec. Ale już wtedy dzieci kwitną


Lucy, i to mnie chyba jeszcze bardziej przeraża Zaplanują ją w miejscu X, ona się wysieje w miejscu Y, Z i coś tam jeszcze i jak tu zaplanować rabatę? Tak żeby rosła i tylko ją podziwiać? Wiem, wiem, wiem, pytanie retoryczne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 07:53, 02 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Daga, siewki są po to, żeby je przesadzać a kontrolować można przez wycinanie przekwitłych, żeby się nie siały nie ma problemos
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 11:17, 02 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
nyna76 napisał(a)
Zuza, u Ciebie prawdziwy szał kwiatowo różany.
Ja wszędze porobiłam Chelsea chop i teraz czekam. Za daliami, floksami, astrami. Mam nadzieję że jak wrócę z wakacji to coś już powinno kwitnąć.


No to pewnie idealnie się z kwiatami zgrasz po urlopie . Czekam na info co z daliami, ile pomylonych i na jakie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 11:29, 02 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Daga, siewki są po to, żeby je przesadzać a kontrolować można przez wycinanie przekwitłych, żeby się nie siały nie ma problemos


Tiaaaa, ja miałam np. siewki stipy przesadzać i większość rośnie tam gdzie się wysiała...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 12:29, 02 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
tulucy napisał(a)
Zuza ta szałwia okręgowa to się chyba nie sieje. Nie zauważam u siebie nic, a mam ją w 4 miejscach chyba.

No trudno, w takim razie spróbuję ja w inny sposób rozmnożyć, albo dokupić. A przede wszystkim muszę podziękować Helen za tak fajną pomyłkę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:35, 02 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
lilarose napisał(a)
kwitnące dalie u Ciebie, to jest jakiś kosmos- u mnie jedynie Verrone's Obsidian ma pączki,
róże podziwiam- Candy wspaniale rozrośnięta, ja mam Lemon ale jakaś słabawa, może w tym roku sie postara

u mnie właśnie zaczęło lać, cieszę się z ochłodzenia, bo będę mogła wznowić prace ogrodowe- w tym upale zastygłam a zaległości wciąż masa
krwiściągi i u nas kwitną, troszkę mnie to przeraża

Mówisz, że Lemon Rokoko u Ciebie słabowita? A ma jakieś trudne warunki bytowania? Candy jest zupełnie bezproblemowa.

Dzisiaj jest wyjątkowo przyjemnie. Mimo że wczoraj jedynie pokropiło, to nie jest źle, ziemia trzyma wilgoć z ostatniej ulewy. Do prac ogrodowych w tym tygodniu się za bardzo nie zabieram, na przyszłą sobotę muszę doprowadzić dłonie i paznokcie do porządku. Nawet jak pracuję w rękawiczkach to nie wyglądają najlepiej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:38, 02 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Magara napisał(a)
Szałwia okręgowa??? No Wy to potraficie zadziwić Ale zapisana Dobrze, że folder w komputerze pojemniejszy niż działka
O ożance kiedyś myślałam, ale mnie powstrzymały informacje o tym jak się rozrasta.
Zuza, gdzie i jak Ty te wszystkie róże, dalie i inne cuda mieścisz???


Magara, a widziałaś ile u mnie jeszcze trawnika? Mogłabym zmieścić sporo więcej, tylko kto by to ogarnął

Tak jak napisała Łucja, siewki ożanki są do opanowania. Przynajmniej u mnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 18:47, 02 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Szałwii okręgowej nie wydawałam, bo mam ją dopiero pierwszy rok.
Zuza, cudna ta Twoja rozanka, zachwycam się.
____________________
Helen - Hortensjowo
Agatorek 21:25, 02 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Czytam, że jakaś impreza się szykuje, oby pogoda dopisała
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 21:30, 02 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Różanka doprasza się o pielenie i obsadzenie powstałych dziur, bo z bliska zaczyna bałaganiarsko wyglądać. Na szczęście, na zdjęciach można co nieco pominąć

Czyli to jednak Renia się pomyliła i taką fajną sadzonkę mi dała. Zresztą, nie ważne komu(skoro nikt się przyznać nie chce), ale bardzo, bardzo dziękuję

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies