Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 21:00, 03 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Na koniec otoczenie leśnej z krwiściągiem i ostatnia dalia. "Problematyczna" czerwono-żółta, nie wiedziałam co z nią zrobić, więc trafiła do donicy i na taras. Tutaj wreszcie mi się podoba

To tyle na dzisiaj
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 21:41, 03 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Fajnie ten twój krwiściąg się prezentuje. Masz taki busz na rabatach, że plewienia nie wymaga. Spokojnie jeszcze rabatkę można machnąć. A tak na serio, to nie samym ogrodem człowiek żyje. Co do trawnika to nie podpowiem.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
lilarose 22:36, 03 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Zuza, nie wiem jak Ci to powiedzieć - naprawdę nie chcę zwalać winy na Twojego pecha do daliowych pomyłek, ale pierwsza dalia, która pokazała u mnie kwiatek, wyglada tak

To oznacza Zuzanno, ze dostałaś coś innego ode mnie, nie Edge of Joy

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:43, 03 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
na pocieszenie Ci powiem, że nie bedzie to nic żółtego ani czerwonego
Opcje sa takie: łososiowa Preference, różowy Franz Kafka, ewentualnie były White Aster lub biała talerzowa nn (ciekawe, co tym przypadku dostała mama mojej kumpeli)

nikomu już nie można ufać
a WYDAWAŁO mi się, że wszystko pięknie podpisałam
hm...
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 09:11, 04 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

U mnie jedna dalia już (!) kwitnie, co na moje warunki geograficzne jest sukcesem, ale to Baron, po nim można się wszystkiego spodziewać
No pięknie, kolorowo i wesoło, piękna pełnia lata
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 09:36, 04 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
To wodne, kwitnące "coś" przypomina mi zawilce jesienne, przepiękne! Uwielbiam u Ciebie tę gęstą cienistą rabatę, taką przepychankę liścia wszelakiego, wzrok nurkuje i nie chce przestać Nurkuje również w warzywnikach, wiejskiej, kosmosikach (miałyśmy chyba taką samą listę nasion ) i cyniach, dalie to już w ogóle rarytas do podziwiania. Mówisz, że rosną w warzywnikach różności? To się chwali, KB zawsze powtarza, że nic gorszego od gołej ziemi ... Czego chcieć więcej? Mój trawnik w bardzo podobnym stanie, może nawet gorzej, rzekłabym w fatalnym. Też dumam, co z tym fantem zrobić.
Masz fajny czas



Roocika 09:43, 04 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Na koniec otoczenie leśnej z krwiściągiem i ostatnia dalia. "Problematyczna" czerwono-żółta, nie wiedziałam co z nią zrobić, więc trafiła do donicy i na taras. Tutaj wreszcie mi się podoba

To tyle na dzisiaj


Fajny ten krwiściąg.

Na suszę to chyba trawnik z mikrokoniczyną, w suche lato koniczyna przejmie rolę trawy.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 10:07, 04 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Gosialuk napisał(a)
Fajnie ten twój krwiściąg się prezentuje. Masz taki busz na rabatach, że plewienia nie wymaga. Spokojnie jeszcze rabatkę można machnąć. A tak na serio, to nie samym ogrodem człowiek żyje. Co do trawnika to nie podpowiem.

Gosiu, krwiściąg u Ciebie mógłby się sprawdzić, lubi wilgoć. Mam też odmianę późniejszą, wysoką na ok 1,8m.
Na rabatach busz, ale zielsko jeszcze jakoś daje radę się wcisnąć. Tylko na leśnej nie ma szans.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:10, 04 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
lilarose napisał(a)
Zuza, nie wiem jak Ci to powiedzieć - naprawdę nie chcę zwalać winy na Twojego pecha do daliowych pomyłek, ale pierwsza dalia, która pokazała u mnie kwiatek, wyglada tak

To oznacza Zuzanno, ze dostałaś coś innego ode mnie, nie Edge of Joy


Czyli co, oddałaś mi jakąś ulubioną odmianę? W takim razie trzeba będzie wymiankę zrobić po wykopkach.
Najmniej mi będą te białe odmiany na poletku pasować. Najwyżej będę je farbować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:12, 04 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Mgduska napisał(a)

U mnie jedna dalia już (!) kwitnie, co na moje warunki geograficzne jest sukcesem, ale to Baron, po nim można się wszystkiego spodziewać
No pięknie, kolorowo i wesoło, piękna pełnia lata

Koloru rzeczywiście dużo, dla równowagi różanka już się trochę wyciszyła
Zaraz idę sprawdzić, czy Twoja dalia już jakaś sesję miała
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies