Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 10:21, 04 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Martka napisał(a)
To wodne, kwitnące "coś" przypomina mi zawilce jesienne, przepiękne! Uwielbiam u Ciebie tę gęstą cienistą rabatę, taką przepychankę liścia wszelakiego, wzrok nurkuje i nie chce przestać Nurkuje również w warzywnikach, wiejskiej, kosmosikach (miałyśmy chyba taką samą listę nasion ) i cyniach, dalie to już w ogóle rarytas do podziwiania. Mówisz, że rosną w warzywnikach różności? To się chwali, KB zawsze powtarza, że nic gorszego od gołej ziemi ... Czego chcieć więcej? Mój trawnik w bardzo podobnym stanie, może nawet gorzej, rzekłabym w fatalnym. Też dumam, co z tym fantem zrobić.
Masz fajny czas



Wodniaki rzeczywiście bardzo wdzięczne, zaskoczyły mnie kwitnieniem i to synchronicznym
Leśną to samograj, tu każda roślina walczy o swoje miejsce. Chociaż dla nadmiarów białych fiołkow nie mam litości. Zaczęłam też przerzedzać liście hosty olbrzymki. Poza tym głównie ją podziwiam.
Nasiona te same powiadasz? Czekam w takim razie na Twoje zdjęcia. Kosmos Cupcake zamawiałam biały, a trafił się różowy rodzynek

Przekwitająca Golden Celebration


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:23, 04 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Roocika napisał(a)


Fajny ten krwiściąg.

Na suszę to chyba trawnik z mikrokoniczyną, w suche lato koniczyna przejmie rolę trawy.

Zwykłą koniczynę mam na starej części i tam sprawdza się super, ale ziemia jest tam lepsza. Na nową część też powoli się przenośny, ale to powolny proces.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:09, 05 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Ha, u mnie jedna dalia też się do kwitnienia szykuje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 15:49, 05 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
antracyt napisał(a)


Wodniaki rzeczywiście bardzo wdzięczne, zaskoczyły mnie kwitnieniem i to synchronicznym
Leśną to samograj, tu każda roślina walczy o swoje miejsce. Chociaż dla nadmiarów białych fiołkow nie mam litości. Zaczęłam też przerzedzać liście hosty olbrzymki. Poza tym głównie ją podziwiam.
Nasiona te same powiadasz? Czekam w takim razie na Twoje zdjęcia. Kosmos Cupcake zamawiałam biały, a trafił się różowy rodzynek

Przekwitająca Golden Celebration




Jakaś inna od mojej, bardziej podobna do Graham Thomas. Moja ma dużo pełniejsze kwiaty.Chyba jakaś pomyłka zaszła przy kupnie.
A poza tym jest pięknie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 16:24, 05 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Graham na pewno nie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 16:32, 05 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mirko, wrzucisz  u siebie tę fazę, jak wygląda Twoja GC?
Alija 21:28, 05 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
antracyt napisał(a)
Na koniec otoczenie leśnej z krwiściągiem
To tyle na dzisiaj


Fantastyczny ten krwiściag. Bardzo mi się tu podoba, tak sielsko, spokojnie, naturalnie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
lilarose 22:35, 05 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)

Czyli co, oddałaś mi jakąś ulubioną odmianę? W takim razie trzeba będzie wymiankę zrobić po wykopkach.
Najmniej mi będą te białe odmiany na poletku pasować. Najwyżej będę je farbować

nie wiem Zuza
ale to jest coś nieprawdopodobnego, jak ja tej dalii nie mogę się pozbyć
nie dość, że nie zapraszana przyjechała do mnie (z Niemiec!) przez pomyłkę, to teraz się wzięła podmieniła i została zamiast jechać do Ciebie
tyle, że ją zrobiłam na szaro i jeszcze nie wsadzona do gruntu, kwitnie wsadzona w plastikowy worek- jest jeszcze szansa, by ją może jakoś posłać
ale przyznać jej trzeba, że jest mega mocarna- największa karpa i krzak u mnie
i pierwsza w takich warunkach zakwitła
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Agatorek 00:29, 06 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
antracyt napisał(a)
Dziewczyny, napiszę tak...coś jest na rzeczy



Ale musisz ! obiecać, że chociaż jedną fotkę później wrzucisz, bo inaczej nici z kciuków .

Busz na rabatach jest super, pięknie jest.
Bardzo lubię Twoją leśną. Chociaż lubię (bardzo) kolor w ogrodzie, to ta rabata jest taka kojąca .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nyna76 10:47, 06 lip 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1653
Zuza, trzymam kciuki za powodzenie imprezy i dalsze słodkie życie po niej.


Krwiściąga sobie tu nad morzem dokupiłam i ożankę o której pisałyście.
Jutro wracamy, buu
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies