Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

bociek 20:16, 29 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jeszcze mi przyszla go glowy sosnica japonska, ma pokroj stozkowaty i rosnie bardzo wolno, za to ma urokliwe palemki
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 20:17, 29 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Pewnie mieszam zanadto, ale jeszcze mi do glowy przyszla stara dobra yuka
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 22:43, 29 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiesz - ja jednak nadal jestem zauroczony pierwszą wersją

Ale co do ostatniej to gracillimusy są za duże za te stożki - daj morning light

W wolne miejsce mógłby być rzeczywiście klon palmowy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
profus 09:04, 30 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Ten klon może byłby fajny choć jak narysowałem to jakoś tak ..... sam nie wiem .... zobaczcie. Może po prostu kiepski rysunek. Pewnie byłby on też większy.
Inna sprawa jaki by tam pasował. Raczej cień, może trochę przed południem słońca ale nie za dużo.



____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 22:11, 10 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Projekt cały czas "się tworzy" ale mam pytanie odnośnie ogólnej linii rabat - co o niej sądzicie?
Zaczynam jednak prawie od nowa bo chcę na wiosnę przesadzić lub "wyrzucić" prawie wszystkie rośliny z górnej ściany projektu (wschód) i prawej ściany projektu (południe) od 3 żółtych tuji w górę.
Jak na razie mam taki roboczy projekt tego co planuje (nie skończony - na szybko jakoś pokolorowany)

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Sebek 22:12, 10 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kształt mi się podoba
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
krisec 01:25, 11 gru 2011


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
Witam niezły rysownik z Ciebie gratulacje, pięknie rysujesz rabatki, projekcik rewelka bardzo mi się podoba. Czy będzie ciurkadełko w Twoim ogrodzie?. pozdrawiam.
____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
monteverde 01:46, 11 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
profus napisał(a)
Ten klon może byłby fajny choć jak narysowałem to jakoś tak ..... sam nie wiem .... zobaczcie. Może po prostu kiepski rysunek. Pewnie byłby on też większy.
Inna sprawa jaki by tam pasował. Raczej cień, może trochę przed południem słońca ale nie za dużo.




klon jest spoko, ale ta lampa za wysoka, dałabym niższą wtedy ładnie by podświetlała ten klon
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
GabiK 02:03, 11 gru 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Monte, to nie lampa, tylko kula na pniu.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
profus 21:49, 11 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
krisec napisał(a)
Witam niezły rysownik z Ciebie gratulacje, pięknie rysujesz rabatki, projekcik rewelka bardzo mi się podoba. Czy będzie ciurkadełko w Twoim ogrodzie?. pozdrawiam.


Dzięki. Ciurkadełko ma być, nawet może dwa. Jedno obok koła z ławką malutkie kółko z kulą kamienną i drugie w środku tego niby trójkąta na dole projektu, ale Danusia pisze, że jak żywopłocik bukszpanowy urośnie to zakryje i nie bardzo tam. Może tam dam samą jakąś wyższą rzeźbę - stożek nieregularny - tak do 1 - 1,2 m fajnie by było gdyby przewiercić i jednak dać ciurkadło. Niestety to pewnie będzie za drogie ale może.

GabiK napisał(a)
Monte, to nie lampa, tylko kula na pniu.

Właśnie. He, He . Faktycznie może to wyglądać jak lampa. I to jest pomysł, dam gdzieś tam halogen żeby trochę podświetlić klona. Nie wiem. Trzeba przemyśleć, z tyłu i tak tego nie będzie widać (ani z okna, ani z tarasu) tylko wtedy jak by wejść furtką od tyłu.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies