Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 16:44, 06 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Muszę jeszcze zrobić rzut mojego ogródka w wersji "ostatecznej" na chwilę obecną

Wpadł mi do głowy pomysł ale zastanawiam się czy nie przedobrzę, mianowicie po bokach wzdłuż siatki od strony tarasu będę odgradzać się od sąsiadów cisami, później mam "luki" i oto mój pomysł:

aby dalej puścić ażurowy żywopłot z buka lub graba i prowadzić jego gałęzie prostopadle do pina (mam zamiar podwiązywac do siatki).

Co Wy na to???
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 21:48, 06 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
No dobra, może to zły pomysł z tym zywopłotem, chyba za dużo by się tutaj działo. Może lepiej podsadzić miskantem ... tylko oczami wyobraźni już widzę jak moi ogrodnicy skaczą i depczą te biedne wyrastające trawy.

Dla nich jak roślina jest powyżej ich wzrostu to oznacza, że nie należy jej ruszać
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 21:57, 06 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Hihihi fajni ogrodnicy ... nie umiem Ci doradzić wydaje mi się , że w trakcie nasadzeń Ci wyjdzie, co tam będzie pasowało i co się sprawdzi ... na razie posadź ten ekran z cisa
____________________
ogród magdalenka
stychaz 22:17, 07 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
No dobra, już nie "gadam" tylko zabieram się do działania

Planowane zakupy i nasadzenia czwartek, piatek mam nadzieję, że znajdę jakieś fajne cisy u Kulasa
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 13:05, 09 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Justynko zdjęcia pokaż z realizacji


Może się spotkamy :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1840-kiermasz-ogrodniczy-wroclaw?page=1#post_3
____________________
ogród magdalenka
stychaz 22:04, 09 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Cześć Magdo,

Właśnie zauważyłam ten wątek i mi niedziela rano pasuje
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 13:00, 11 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Wczoraj i dzisiaj robiłam sobie wycieczki i mam dość. Przyznaję, to nei taka łatwa sprawa kupić we Wrocławiu ładne i ciekawe rośliny.

Ale kupiłam 37 sztuk trzmielin euonymus japonicus 'Microphyllus' do moich rabatek. Posadzę je przed hortensjami.

Dzisiaj znalazłam ilexa golden gem ale zamówię go razem z cisami może na poniedziałek, bo z tymi cisami to mam problem.... mianowicie znalazłam ładne (ok 80 cm) ale taxus baccata a z hicksii mam już zrobione żywopłociki przy schodach i tarasie. Te wysokie cisy chciałam dać z drugiej strony schodów i od strony sąsiadów.

Nie wiem czy będzie widać, że mam dwa różne gatunki Co sądzicie?

Jeszcze wiśnie umbraculifera... no nie za fajnie w tych szkółkach wyglądają. Nie wiem czy to kwestia tego, że są w donicach ale te które dzisiaj widziałam to mnie trochę przeraziły. Widać, że żyły/ją bo mają suche kwiatki ale pąki liściowe ledwo rozwinięte. Wiem, że w nie ma co porównywać do tych co w ziemi ale jak sprawdzić czy z nimi wszystko OK????

No i największa niespodzianka dla mnie to moje Lime Rickey będą kwitły !!!

____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 13:03, 11 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Miskanty wymarzły chciałam wczoraj kupić ale okazało się, ze np w Krotonie pan miał 100 szt Morning Lightów i zostało mu 10 a do tego nie wyglądały zbyt fajnie. Miały przysuszone końcówki, więc jak nie spotkam jakiś ładnych okazów na kiermaszu, to zamówię przez internet.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 13:08, 11 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A i zapomniałabym. Popełniłam grzech i pozwoliłam sobie na kontrolowanie niekontrolowany zakup Przypadkiem znalazłam Carex Buchananii. Niestety były tylko dwie ale kępki całkiem pokażnych rozmiarów, także jak będę ją sadzić to chyba pokuszę się o jej rozdzielenie.
Jestem nią zachwycona w towarzystwie zieleni trzmieliny w moim zakupowym koszyku wygladała ślicznie. Zdjęć na razię nie zrobię bo zakupy czekają w garażu a aparat się ładuje
____________________
Justyna - Wersja mini mini
motylla 15:25, 11 maj 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Miałam takie carex dwie - po jednej do dwóch donic - pięknie i symetrycznie - do czasu, aż moje kocisko umościło sobie gniazdko w jednej. Teraz mam połamańca, którego chyba muszę wyrzucić A są naprawdę fajne...
____________________
Małgosia - Na okrągło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies