Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 21:49, 21 sie 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)


O jakie śliczne. Moje zeżarły ślimaki. Mam teraz trzy na krzyż kwitnące. Nie obcięłabym kwiatów na pokaz bo bym nic nie miała na krzaczkach

ślimaki, daliożercy
Ja przed deszczami nie mam litości, jak nie zetnę pięknych, to potem usuwam kapcie.
A poza tym mogę sobie patrzeć na fotki całą zimę

Ale wiesz, wpadłam teraz na pomysł, by zrobić u mnie w ogrodzie akcje wśród działkowców- zetniemy po jednym kwiatku ze wszystkich odmian, jakie mamy w całym naszym ogrodzie a potem zrobimy fotę im wszystkim! Kurde, mogłoby to bosko wyglądać!
Mam działkowca robiącego zdjęcia z drona- może będzie potrzebny?
Jeśli się uda, zamieszczę relacje!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:25, 21 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


O jakie śliczne. Moje zeżarły ślimaki. Mam teraz trzy na krzyż kwitnące. Nie obcięłabym kwiatów na pokaz bo bym nic nie miała na krzaczkach


Jola, ja wszystkie dalie mam albo w miedzianych obręczach, albo wysoookich donicach, inaczej nie da rady. A kwiaty tnij, wtedy robi się ich więcej
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:49, 21 sie 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Jola, ja wszystkie dalie mam albo w miedzianych obręczach, albo wysoookich donicach, inaczej nie da rady. A kwiaty tnij, wtedy robi się ich więcej

Magda, te obręcze rzeczywiście dają radę?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 13:53, 02 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

Magda, te obręcze rzeczywiście dają radę?


Dopiero teraz zauważyłam Twój post, przepraszam, widocznie minęłam się z powiadomieniem.
Dzięki obręczom dalie swobodnie dorastają, potem zdarza się, że ślimaki włażą po liściach, z innych roślin, ale dorosłym krzaczkom już tak nie szkodzą. Warunkiem zadziałania obręczy jest szczelność (musi być dobrze dociśnięta do ziemi) i usuwanie liści - mostów, po których mogą przeleźć ślimaki. Ja w każdym razie, odkąd mam obręcze, mam też kwitnące dalie Ale niektóre dalie sadziłam też w wiadrach bez dna, zakopanych w ziemi tak, żeby wystawały na kilka centymetrów i to też pomagało
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:04, 12 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
dziś w "Fort Szczęśliwice"- cudne dalie przyniesione przez naszych działkowców na Dożynki
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:30, 12 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czy mają imiona? Fajnie by było je opisać
Na priv wiadomość o szyszkach
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:32, 13 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Czy mają imiona? Fajnie by było je opisać
Na priv wiadomość o szyszkach

niestety, było zbyt duże zamieszanie i nie zdążyłam zapytać ale kilka mi się tak podoba, że na pewno przeprowadzę śledztwo
Z moich jest tu oczywiście talerzowe: Cafe au Lait i Shiloh Noelle, poza tym Wizard of Oz, Preference i White Aster. W środku leży cudna Maya. Czyli, jak widać, mam głównie bladawce u siebie
Ta bordowa to prawdopodobnie Karma Choc i ją właśnie pragnę mieć

Za info o szyszkach wielkie dzięki- zakochałam się, widziałam je ostatnio na targach ZTŻ na obeliskach u Szmitów. No bosko wyglądały.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 09:05, 14 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wiesz, ja dalej lubię bladawce, ale chyba wolę ciepłe odcienie, a te swoje jakoś tak trupio zestawiłam. Franz Kafka na zdjęciach wyglądał bardzo żywo, u mnie ten jego kolor jest słabiutki, więc nie wyszło tak, jak planowałam. No i okazało się, że pomarańczowe dalie są piękne, ale jedna z nich w ogóle mi nie zakwitła - to miała być Cornel Bronz.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kasya 05:12, 20 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
lilarose napisał(a)
dziś w "Fort Szczęśliwice"- cudne dalie przyniesione przez naszych działkowców na Dożynki

Świetne, jak pomponiki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
lilarose 22:51, 20 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
jakoś mało mnie ostatnio na mojej działeczce, bo ciągle latam po cudzych- albo tu na Ogrodowisku albo na innych działka w naszym Ogrodzie.
Okazało się, że jednak kilka fotek mam całkiem świeżych, więc wrzucę- oczywiście głównie dalie, które są moja absolutną miłością w tym roku.
Najpierw Shiloh Noelle, która rozkwitła najpóźniej


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies