Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Mgduska 07:50, 26 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
poletko z naparstnicami gotowymi do eksmisji w najbardziej pożądane miejsca.
Zastanawiam się, czy nie przełożyć ich przesadzania na wiosnę- wtedy będzie mi łatwiej wejść w rabaty- co myślicie?



Ja myślę, żeby je zostawić w spokoju do wiosny, wtedy będą miały więcej zapału
Siane, czy samosiejki?
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 20:18, 26 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ja już nie mam złudzeń- nie dam rady jej tej jesieni popikować- poza tym okazało się, że mam w rabatach całkiem sporo, więc pewnie ze 3/4 poletka rozdam innym ogrodnikom. Trochę sadzonek zostawię w kępce, to nie zakwitną i bedą na kolejny sezon.
samosiejki- naparstnicy podoba się moja gleba, bo sieje się nieprawdopodobnie. Tak, jak werbena- ogrom tego wszędzie.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
nicol21 22:54, 27 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Piękne astry.
Naparstnice lubię w wazonie, ale nie dorosłam jeszcze do ich posiadania w ogródku . No nie można mieć wszystkiego!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
lilarose 20:32, 28 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
nicol21 napisał(a)
Piękne astry.
Naparstnice lubię w wazonie, ale nie dorosłam jeszcze do ich posiadania w ogródku . No nie można mieć wszystkiego!

o, a ja nigdy naparstnicy do wazonu nie ścięłam- może dlatego, że w ogóle unikam ścinania kwiatów w moim ogrodzie. A naparstnice tak pięknie wyglądają, że zawsze mi szkoda
No niby u mnie teraz tyle siewek, że powinnam mieć jej obfitość w przyszłym sezonie - obym tylko znalazła miejsce do uprawy tego hurciku do wazonu
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 20:47, 28 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No ja jestem bardzo ciekawa, czy w przyszłym roku uda mi się ściąć tulipany na bukiet, a specjalnie dla tego celu nasadziłam mix zeszłorocznych cebulek w skrzyni. No bardzo jestem ciekawa, można przyjmować zakłady
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 21:58, 26 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
własnie zobaczyłam, że w obserwowanych wątkach mam "Działeczkę w dużym mieście"
O!
A co ogrodniczka z tego wątku porabia? Porzuciła chatkę i ogródek na RODOS i segreguje, kupuje i głaszcze nasionka I wystawia je na aukcjach charytatywnych albo próbuje nimi przekupić fachowców, by przyszli podoradzać w planowaniu i organizacji ogrodu przy Domu Działkowca w najpiękniejszym Ogrodzie w dużym mieście
W każdym razie próbuje wycisnąć z nich jak najwięcej dobra.
leciutki chaos i porządkowanie zasobów



córka wspomogła moją aukcję charytatywną i ozdobiła mi torebki z nasionami
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:03, 26 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Coś mi te rysunki na torebkach przypominają Tylko ja chyba miałam mniej czasu, albo gorsze oczy.

Widzę tu też dwie pary nożyczek i dwa pudełka, o których słyszałam, że dopiero miały nadejść? Jak to możliwe.

A swój wątek dobrze mieć w ulubionych wiesz, kiedy koleżanki Cię odwiedzają
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 08:28, 27 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
Córa ma niewątpliwie talent do rysunków, śliczne.
Fajne masz zajęcie
Muszę przejrzeć moje nasiona, bo koszyk zakupowy już pełny, ale co z tego juz mam nie pamiętam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 10:19, 27 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Coś mi te rysunki na torebkach przypominają Tylko ja chyba miałam mniej czasu, albo gorsze oczy.

Widzę tu też dwie pary nożyczek i dwa pudełka, o których słyszałam, że dopiero miały nadejść? Jak to możliwe.

A swój wątek dobrze mieć w ulubionych wiesz, kiedy koleżanki Cię odwiedzają


też ozdabiasz swoje torebusie? Podziw

tak! już je mam wreszcie moje zbiory przestały się gnieść

wątek jak i ogródek, w ulubionych jest od kwietnia do września- potem je jakoś tak trochę opuszczam
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 12:52, 27 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Anda napisał(a)
Córa ma niewątpliwie talent do rysunków, śliczne.
Fajne masz zajęcie
Muszę przejrzeć moje nasiona, bo koszyk zakupowy już pełny, ale co z tego juz mam nie pamiętam


córka mi się przebranżowiła po ośmiu klasach szkoły muzycznej poszła do plastycznej - korzystam z jej talentu czasem

ja część nasion już zamówiłam i czekam z niecierpliwością na przesyłkę, ale na pewno na tym nie poprzestanę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies