Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

nicol21 21:27, 12 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Cześć Kasia. Przejrzałam Twój wątek, fajna działeczka, zmieściłaś tam zupełnie sporo piękna! I te zbiory! Pomidory - czad! Macie je pod folią? Bo moja tegoroczna przygoda, gdzie je opusciłam na 2.5mies skonczyła się tragicznie.

Dalie to fajna przygoda, szkoda, że trzeba wykopywać na jesien. To moje tegoroczne odkrycie. Super móc robić bukiety o tak późnej porze lata!
Fajnie, że udało Ci się kupić prawdziwą CAL, choć ta biała pomyłka też zupełnie ładna jest.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mgduska 21:54, 12 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
okropnie dużo mam do porozsadzania- z kosaćcami syberyjskimi jest niezła drama, porobiły się z nich jakieś gniazda Już mnie w zeszłym roku denerwowały ale teraz... przesada. No dobrze, że to jesień, bo by mi kaczki z fosy przyszły jaja tu składać





Kaczki kopią płytkie gniazda w ziemi, wiem, bo od wielu lat kaczka gniazduje mi na balkonie Ale mnie te irysy też wnerwiają, chociaż gniazdo kładące się równo we wszystkich kierunkach nie jest jeszcze najgorsze - najgorzej wyglądają nowo posadzone kosaćce, które rosną krzywo, wychylone w jedną stronę - ja tak mam nad oczkiem i zamierzam je stamtąd w ogóle wywalić.
A te Twoje to jednak bardzo malownicze są Czepiasz się
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:07, 20 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Kaczki kopią płytkie gniazda w ziemi, wiem, bo od wielu lat kaczka gniazduje mi na balkonie Ale mnie te irysy też wnerwiają, chociaż gniazdo kładące się równo we wszystkich kierunkach nie jest jeszcze najgorsze - najgorzej wyglądają nowo posadzone kosaćce, które rosną krzywo, wychylone w jedną stronę - ja tak mam nad oczkiem i zamierzam je stamtąd w ogóle wywalić.
A te Twoje to jednak bardzo malownicze są Czepiasz się

część irysów wylatuje- mimo, że według Sałatki rozkładają sie malowniczo
Jednego już wykopałam. Muszę jeszcze dwóm kępom znaleźć nowe domy.
Cała nadzieja w nowych działkowcach
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:17, 20 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Posadziłam dziś większość cebul- wszystkie tulipany, perskie korony i część czosnków. Mam nadzieję, że w tym tyg uda mi się uporać z resztą.
To jest bez sensu- wszędzie mam tak gesto nasadzone bylin, że nic wetknąć się nie daje. Jak mam sadzić cebule jesienią, kiedy wszystko tak pozarastane???

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:21, 20 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
W ogrodzie był wylęg Rusałki Admirał-
wcześniej cały czas królowała Pawie Oczko, więc mamy trochę odmiany

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:35, 20 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Irys wciąż tłoczy
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:38, 20 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
poletko z naparstnicami gotowymi do eksmisji w najbardziej pożądane miejsca.
Zastanawiam się, czy nie przełożyć ich przesadzania na wiosnę- wtedy będzie mi łatwiej wejść w rabaty- co myślicie?

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:41, 20 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
jesienne spacery w ogrodzie w środku miasta

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 10:03, 25 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
Posadziłam dziś większość cebul- wszystkie tulipany, perskie korony i część czosnków. Mam nadzieję, że w tym tyg uda mi się uporać z resztą.
To jest bez sensu- wszędzie mam tak gesto nasadzone bylin, że nic wetknąć się nie daje. Jak mam sadzić cebule jesienią, kiedy wszystko tak pozarastane???



Też uważam, że tulipany powinno się sadzić wiosną, wtedy wszędzie jest łyso i gołe placki proszą się o kolorową dekorację. A tak, to same problemy. A potem wiosną nie mogę się nadziwić, dlaczego nie wetknęłam tulipana to tu to tam, przecież jest miejsce. Życie ogrodnika nie jest usłane różami.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:22, 25 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Też uważam, że tulipany powinno się sadzić wiosną, wtedy wszędzie jest łyso i gołe placki proszą się o kolorową dekorację. A tak, to same problemy. A potem wiosną nie mogę się nadziwić, dlaczego nie wetknęłam tulipana to tu to tam, przecież jest miejsce. Życie ogrodnika nie jest usłane różami.

Otóż to!
Dziękuję za zrozumienie!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies