Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 12:27, 21 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)



Nawet ja która nie uprawia nic szklarniowego a warzywniak traktuje hobbystycznie zauważam wyjątkowo pięknie skomponowane otoczenie szklarni. To mi się podoba przeciętnie w Polsce szklernie kojarzą się zupełnie inaczej. Muszę też powiedzieć że szklarnia dziś to droga inwestycja więc wielu zostaje podziwianie tego trendu ogrodniczego w takim wydaniu jak pokazujesz, naprawdę jest co oglądać u Ciebie osobiście zawiesiłabym się na winogronie a swój wykopała


Urszulo, co to znaczy traktować warzywnik hobbystycznie? Nie jesz warzyw ze swojego warzywnika?

Co do szklarni w Polsce - masz rację. Wszyscy miejscowi i przyjezdni się dziwią.

Mam też winogron (odmiana odeska) na zewnątrz - ale to nie ta słodycz i dojrzałość gron.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Radziu2013 12:42, 21 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Pszczelarnia napisał(a)


Reżim trzeba wprowadzić wiosną. Wtedy jest łatwiej. U mnie zrobił się kołtun na rabatach (mile nazywany tutaj zwiewnością).






Hahahaale fajnie napisane Rozbawiłaś mnie Ewo...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Iwonka 13:13, 21 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Pszczelarnia napisał(a)
Pada , choć plany mi pokrzyżowało, się cieszę.
Wrzucam kilka zdjęć.

To zdjęcie z powodu kontrastu

To jest jak obrazek

Gaura

Te same kwiatki od lat

Zawilce

Za ławką h. 'Limelight', a z przodu ta jedna niższa to jakaś z serii Magical


Dziękuję Ewo za ostatnie zdjęcia. Bardzo są dla mnie inspirujące. Mimo, że jestem na forum już jakiś czas a wcześniejsze lata to podglądanie Ogrodowiska z doskoku, to niestety Pszczółki nie znałam. Dopiero petycja w obronie Kotliny, potem odcinek Mai nakręcony u Ciebie a obejrzany dopiero teraz sprawiły, że jestem. Mimo, iż nasze ogrody dzielą lata świetlne czuję, że twój kierunek i u mnie znajdzie troszkę miejsca. Byłam ogrodnikiem przypadkowym, totalnie nieświadomym. Ostatnio dużo czytam, oglądam. Nowa wiedza daje mi mnóstwo radości, ale też jest impulsem do zmian. Na wiele nie mogę sobie pozwolić, baza ogrodowa jest jaka jest, niemniej byliny każdemu ogrodowi dają duszę. Dlatego ożywiam swój ogrodowy szkielet i podglądam kompozycje.
Twoje Ewo urzekają lekkością i czarem. Nawet nie lubiane przeze mnie bordowe drzewo - pissardi?- u ciebie dostało piękny dół i całość urzeka.
Cieszę się, że i ty masz hortensje. Zdominowały forum, w coraz większej ilości są i u mnie, ale jeśli pasują do stylu domu czy ogrodu to czemu nie ulec modzie...
Gaurę odkryłam w tym roku, jest genialna w swej delikatności. Zawilce mam drugi sezon, są śliczne.
Będę śledzić twój wątek, fajnie, że jest taki długi. Nadchodząca zima upłynie mi pod znakiem dalszego projektowania rabat do remontu. Cieszę się z niesamowitego źródła inspiracji, które u ciebie znalazłam. Dziękuję

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
mira 22:39, 21 sie 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Po prawej znajduje się kolekcja liliowców mojego eM. - ja sie wcisnęłam z trawami i jeżówkami. Mus dokupić białego liliowca, tzn. zbliżonego do białego. Widziałam u Miry.



Mira będzie zmieniać miejsce swojemu /chcesz?/- ja mam White perfection - tyle że on dla mnie jest kremem z limonką ale wolę takiego liliowca niż śnieżną biel - ponadto jest późny więc kwitnie kiedy innych już nie ma



To jest ta long? ta ciężarówka całkiem się wpisuje w krajobraz z mostkiem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 22:47, 21 sie 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Rzeczywiście powtarza się często gęsto ciężarówka. Kolorystyka zółto-niebiesko-fioletowa? czy to tęsknota do Lianne's Siergrassen, bo jakoś mi się tak skojarzyło..

Ania, wiem o jakim przepisie piszesz
____________________
EwaSierika
Doranma 22:48, 21 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Co za przyjemność patrzeć na tak harmonijne kompozycje! Pięknie
Ewo, widziałam u Ciebie ładną sadzonkę bordowego rozchodnika Emperor - nie sprawia Ci żadnych kłopotów? U mnie niestety już kolejny zamiera - z roku na rok staje się słabszy, mniejszy, w przeciwieństwie do tych zielonolistnych, więc zastanawiam się jakie ma wymagania - może wiesz czym można mu dogodzić?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
mira 22:51, 21 sie 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
I dla Miry tytoń (czy to ten?)






nie
mi chodzi o Nicotiana langsdorffi - są z czerwonym środeczkiem nawet siałam ale wyszły wszystkie całe seledynowe ale mam już nasiona zakontaktowane a z różowym też są urocze, nie miałam jeszcze tych dużych leśnych


Ewa obrazy ze szklarnią przyprawiają mnie o bezdech.....ale się nie przejmuj aparat tlenowy i dam radę więc więcej pls

wywalasz jeżówki dobrze rozumie

na pokaz daliowy czekam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 17:58, 22 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Ewo, wdycham te Twoje zdjęcia jak narkotyk Przepiękny nastrój, rośliny, kompozycje. U Ciebie to żyć nie umierać.

Orlaya to nic, że tylko 4 sztuki. Wysieje Ci się. Ja w tym roku miałam ich mnóstwo.

Masz piękne donice, takie bez dyrdymałków.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 20:55, 22 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Iwonka napisał(a)


Dziękuję Ewo za ostatnie zdjęcia. Bardzo są dla mnie inspirujące. Mimo, że jestem na forum już jakiś czas a wcześniejsze lata to podglądanie Ogrodowiska z doskoku, to niestety Pszczółki nie znałam. Dopiero petycja w obronie Kotliny, potem odcinek Mai nakręcony u Ciebie a obejrzany dopiero teraz sprawiły, że jestem. Mimo, iż nasze ogrody dzielą lata świetlne czuję, że twój kierunek i u mnie znajdzie troszkę miejsca. Byłam ogrodnikiem przypadkowym, totalnie nieświadomym. Ostatnio dużo czytam, oglądam. Nowa wiedza daje mi mnóstwo radości, ale też jest impulsem do zmian. Na wiele nie mogę sobie pozwolić, baza ogrodowa jest jaka jest, niemniej byliny każdemu ogrodowi dają duszę. Dlatego ożywiam swój ogrodowy szkielet i podglądam kompozycje.
Twoje Ewo urzekają lekkością i czarem. Nawet nie lubiane przeze mnie bordowe drzewo - pissardi?- u ciebie dostało piękny dół i całość urzeka.
Cieszę się, że i ty masz hortensje. Zdominowały forum, w coraz większej ilości są i u mnie, ale jeśli pasują do stylu domu czy ogrodu to czemu nie ulec modzie...
Gaurę odkryłam w tym roku, jest genialna w swej delikatności. Zawilce mam drugi sezon, są śliczne.
Będę śledzić twój wątek, fajnie, że jest taki długi. Nadchodząca zima upłynie mi pod znakiem dalszego projektowania rabat do remontu. Cieszę się z niesamowitego źródła inspiracji, które u ciebie znalazłam. Dziękuję




Czytam i czytam Twój wpis miły. Hortensje wszędzie pasują. I drzewa dają duszę ogrodom. Trzeba ulegać modom, to nic złego jak moda trafia w ogrodniczą duszę i rozum. I mnie zima upłynie w atmosferze projektowania rabat do remontu, już się cieszą na jesień, która zwiastuje wiosnę. Powolne rewolucje zacznę już teraz.

Dla Ciebie:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:57, 22 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)


nie
mi chodzi o Nicotiana langsdorffi - są z czerwonym środeczkiem nawet siałam ale wyszły wszystkie całe seledynowe ale mam już nasiona zakontaktowane a z różowym też są urocze, nie miałam jeszcze tych dużych leśnych


Ewa obrazy ze szklarnią przyprawiają mnie o bezdech.....ale się nie przejmuj aparat tlenowy i dam radę więc więcej pls

wywalasz jeżówki dobrze rozumie

na pokaz daliowy czekam



Z rana



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies