Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sierika 22:06, 20 sie 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Tak, z A. a z M. mam zamiar ściągnąć na pogaduchy, zdjęcia i zachwyty
____________________
EwaSierika
Dorota123 22:51, 20 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pszczelarnia napisał(a)


A tutaj w donicy mam ten zielonkawy



Piękne miejsce, lubię też te Twoje naturalne ścieżki nad którymi pochylają się rośliny. One wręcz pchają się jakby chciały zająć całą powierzchnię.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Mala_Mi 23:22, 20 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To lubię, ale na kontemplacje muszę wrócić..

Podróże kształcą...

Zero samosiewu..też wczoraj to stwierdziłam.... i na tym jak zwykle się skończy

Duety daliowe piękne..

Dbaj o ten trawniczek bo dodaje uroku i elegancji... dasz z radę

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
April 07:56, 21 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Pszczelarnia napisał(a)


Tych nie pamiętam. Miały być niższe. Kupione 2 lata temu. September Charm, chyba.

Na wiosnę można je dzielić - jakbyś mnie przypilnowała, to chętnie podzielę i poślę umyślnym (oby tylko znowu mi się kataklizmy nie zwaliły na duszę).

Tu są inne a nad nimi rutewka - zaobserwuję różnicę. Zastanawiam się, gdzie wsadziłam taki rarytasik Dreaming Swan?







Ewo, tak piękne masz rabaty że nie wiem co powtórzyć dla utrwalenia w pamięci. Z zawilców mam i September Charm i właśnie dokumiłam Dreamin Swan ale ja nie umiem ich tak wyeksponować. Jednak podróże kształcą Wiedzę zdobytą w innych ogrodach, z wielkim powodzeniem wykorzystujesz tworząc rabaty tak niebanalne, lekkie i naturalne zarazem.
Wracam do oglądania, bo raz, to zdecydowanie za mało
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:59, 21 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Pszczelarnia napisał(a)


Im bliżej łąki tym wyższe rośliny mi się posadziły (wszystko na ekstremalnie suche stanowisko)







Ewo a co to za bordowa roślina górująca nad pozostałymi? Jakiś penstemon?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Margerytka40 07:59, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczółko zachwycam się i zachwycam. Ech, te Twoje zestawienia, bogactwo, różnorodność i wszystko pasuje. Jak Ty to robisz, co?!. Stwierdzam z żalem, że nie doścignie rzemieślnik (czytaj ja) mistrza i artysty.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:02, 21 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
nie doścignie rzemieślnik (czytaj ja) mistrza i artysty.


Oj tak!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Urszulla 09:45, 21 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Pszczelarnia napisał(a)


Miłośnikom szklarniowych upraw












Delektuję się tym widokiem i dozuję smak tych winogron (Arkadia) - niczym nie pryskane.









Nawet ja która nie uprawia nic szklarniowego a warzywniak traktuje hobbystycznie zauważam wyjątkowo pięknie skomponowane otoczenie szklarni. To mi się podoba przeciętnie w Polsce szklernie kojarzą się zupełnie inaczej. Muszę też powiedzieć że szklarnia dziś to droga inwestycja więc wielu zostaje podziwianie tego trendu ogrodniczego w takim wydaniu jak pokazujesz, naprawdę jest co oglądać u Ciebie osobiście zawiesiłabym się na winogronie a swój wykopała
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 10:25, 21 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sierika napisał(a)
Tak, z A. a z M. mam zamiar ściągnąć na pogaduchy, zdjęcia i zachwyty

Ale szyfry....... widziałam że się pięknie zieleniło i stolik już jest A papryki z pomidorami przerabiaj na super keczup.. dostałam przepis od koleżanki z O. i teraz robię go w ilościach hurtowych.

Sorki, ze tu ale tam się trzeba logować a ciągle zapominam hasła.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 12:23, 21 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)
(...)

Zero samosiewu..też wczoraj to stwierdziłam.... i na tym jak zwykle się skończy

(...)

Dbaj o ten trawniczek bo dodaje uroku i elegancji... dasz z radę



Spróbuję poszerzyć aktywność trawnikową eMa (o chwasty i kanciki). Na razie słaby skutek. Ja nie dam rady, 36 arów bylinowo - warzywnego ogrodu wystarczy.

Reżim trzeba wprowadzić wiosną. Wtedy jest łatwiej. U mnie zrobił się kołtun na rabatach (mile nazywany tutaj zwiewnością). I reżim trzeba zaordynować jesienią, przynajmniej wytyczyć kierunki swobody roślinnej, wtedy jeszcze widać skalę i łatwiej się eliminuje gatunki nadmiernie rozrośnięte (np. rdest himalajski). Nieustająca praca. Ale miła, wdzięczna i twórcza.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies