Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Brzozowadzie... 14:35, 23 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)



Brzozowa Dziewczyno, widzę jak pszczoła: plamy barw niosące dany zapach. Kontury słabo, bez ostrości.

"Bielona, niska chata kryta słomą

Stoi pod starej gruszy pieczą chromą

I dymi modrym z komina obłokiem

Wśród ciężkich sadów, pod słońcem wysokiem.
(...)

Wierzby-kumoszki, dróg siwe służebne,

Czują się jakoś smętnie niepotrzebne,

Nudząc się w ciszy, że nie mają kogo

W południe do wsi odprowadzać drogą."

Staff, Południe. On też był impresjonistą.


Dokładnie o to mi chodziło Piękny wiersz.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Urszulla 16:07, 23 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Pszczelarnia napisał(a)


Urszulo, co to znaczy traktować warzywnik hobbystycznie? Nie jesz warzyw ze swojego warzywnika?

Co do szklarni w Polsce - masz rację. Wszyscy miejscowi i przyjezdni się dziwią.

Mam też winogron (odmiana odeska) na zewnątrz - ale to nie ta słodycz i dojrzałość gron.

[/quote/]

Nie mam w tym roku warzyw, pietruszkę i koper siałam 3 razy,w zeszłym roku marchewka i buraczki miały minimalne rozmiary więc sobie darowałam. Ogórki dopiero w tym roku ledwo co były i też mikro. Jem oczywiście jak coś jest ale to nie są ilości wielkie. Niestety ziemia do kitu a wozić obornika na jesień mi się nie udało. Natomiast udane miałam w czerwcu tylko truskawki. Hobbystyczne podejście mam bo jak coś się uda zebrać to się cieszę a jak nie to trudno.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Helen 07:20, 27 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Ewa, po zdjęciach u Szefowej, zerknęłam do Twojego wątku.
Nie mogę zacytować żadnego zdjęcia, bo każde jest cudowne i każde jest jak "dokumentacja" sztuki.

Moja Mama, gdy miała jeszcze siły, tworzyła ogród w bardzo podobnym stylu. Bardziej warzywno-owocowy, ale też kwiatowy. Z delikatnością i subtelnością połączeń kolorystycznych jak u Ciebie.

Ale taki ogród jest to także ogród bardzo wymagający, przede wszystkim pracy ale też i cierpliwości.

Bardzo mi się u Ciebie podoba i będę zaglądać.
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 17:32, 29 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen napisał(a)
Ewa, po zdjęciach u Szefowej, zerknęłam do Twojego wątku.
Nie mogę zacytować żadnego zdjęcia, bo każde jest cudowne i każde jest jak "dokumentacja" sztuki.

Moja Mama, gdy miała jeszcze siły, tworzyła ogród w bardzo podobnym stylu. Bardziej warzywno-owocowy, ale też kwiatowy. Z delikatnością i subtelnością połączeń kolorystycznych jak u Ciebie.

Ale taki ogród jest to także ogród bardzo wymagający, przede wszystkim pracy ale też i cierpliwości.

Bardzo mi się u Ciebie podoba i będę zaglądać.


Witaj Helen,

ogród - dokumentacja sztuki - bardzo mi się podoba to określenie. Dla Ciebie floks - jest piękny i kiedyś miał nawet metkę...



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:33, 29 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kto lubi krwawnice?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:36, 29 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dojrzałam, że zakwita aster, chyba ten najciemniejszy 'Violetta'

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:40, 29 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta odmiana sadźca (Ton ter Linden) jest ładna.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Katkak 17:43, 29 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Pszczelarnia napisał(a)
Kto lubi krwawnice?


Ja je uwielbiam Pszczółko. Rok temu z łąki przyniosłam i ładnie mi kwitły w tym roku. Mam nadzieję, że się rozsieją. Bodziszka łąkowego muszę jeszcze zaprosić. Wczoraj zdobyłam nasiona żeleźniaka, kiedy powibnam je wysiać? I czy bezpośrednio do gruntu?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Pszczelarnia 17:44, 29 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
"Jeżóweczko, jeżóweczko powiedz przecież, kto jest najpiękniejszy w świecie ....

Ja w łące, szepnęła jeżowka."



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:24, 29 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Poproszę o burzę mózgów upalnego końca wakacji. Co dać na końcu tego widoku? Tam to zielone - rośnie żywopłot z klona polnego z 2 jabłoniami rajskimi. Jak zakończyć ten widok?

To cześć daliowo-warzywna ogrodu, ze szklarnią po lewej i szpalerem jabłonek rajskich wzdłuż po całości.

To jest na osi widokowej od samych drzwi frontowych domu.

Teraz stoi tam wanna z wodą do podlewania.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies