Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:54, 26 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dorastanie jabłonek



Złotlin jest zielony



Żeleźniak również i pięknie się rozsiał na przejściu, przyda się wiosną





Te naparstnice bylinowe cały sezon trzymają fason









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 22:57, 26 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Dorastanie jabłonek



No nieźle! Misterna robótka
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:57, 26 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Pszczelarnia napisał(a)


Sprawdzę i dam znać.

Ogóreczniki nie rozumieją, że już jest jesień i róże nie mogą im towarzyszyć w kwitnieniu.




U nas po sąsiedzku też ogóreczniki kwitną, wiesz, ze wysiali je parę lat temu na poplon?
Od tamtej pory po kilka sztuk w polu kwitnie
Wykopałam dzisiaj dalie, niestety niektóre namroziło przy tych pierwszych przymrozkach i gniją kilka nornice nadgryzły mocno...no cóż za to przez to, że długo nie scięłam badyli to zaczęły na nowo od bulw wypuszczać jeszcze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:59, 26 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Pszczelarnia napisał(a)


Posadziłam też wykopane wiosną tulipany - wraz z małymi - chcę zobaczyć czy w ciągu sezonu można uzyskać dorodną kwitnącą cebulę.






Można Ja tak miałam posadzone przybyszowe cebulki co dostałam i w drugim sezonie od wsadzenia kwitły
A mój żeleźniak nie zakwitłAle warunki ma trudne i podlewany nie był więc mu wybaczyłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 23:03, 26 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)
Eksperyment z cebulami tulipanów do przewidzenia- zakwitną.
O jakich cebulach jadalnych wspominasz? Szpinak ozimy z jakiej torebki siany?
Jest szpinak ozimy? Co w końcu zrobiłaś z pigwy?


Te małe kurdupelki tulipanowe też?

Cebulę ozimą, nazywa się SENSHYU YELLOW.

Szpinak - Torsed? Jest, zimowy olbrzym.

Przesmażyłam z cukrem (właśnie się smaży), będzie dodatkiem do zimowej szarlotki.


Jak otworzę drzwi od strony ogrodu, to widzę coś takiego



Hm, widać, że ten zielony miskant jest na doczepkę, mam plan wymienić go na miskanta 'Purple Fall'.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:14, 26 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas po sąsiedzku też ogóreczniki kwitną, wiesz, ze wysiali je parę lat temu na poplon?
Od tamtej pory po kilka sztuk w polu kwitnie
Wykopałam dzisiaj dalie, niestety niektóre namroziło przy tych pierwszych przymrozkach i gniją kilka nornice nadgryzły mocno...no cóż za to przez to, że długo nie scięłam badyli to zaczęły na nowo od bulw wypuszczać jeszcze.


Ja dziś wyciągnęłam z doniczek dalie z Holandii - nie były podlewane od 2 tygodni a i tak całe mokre (tak nasiąkł torf). Ułożyłam w kartonie i dałam koło pieca do przesuszenia. Muszą wyschnąć, inaczej nie przezimują, zwłaszcza, że to niewielkie bryły.

Można umyć, spłukać w wodzie z dodatkiem środka grzybowego, podzielić i osuszyć te twarde rokujące i dać do torfu albo w papier i do piwniczki wentylowanej. To pozwoli zachować cokolwiek. Tak robią hodowcy - dzielą dalie na jesień (widziałam na filmiku ze Stanów).









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 23:23, 26 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Pszczelarnia napisał(a)


Ja dziś wyciągnęłam z doniczek dalie z Holandii - nie były podlewane od 2 tygodni a i tak całe mokre (tak nasiąkł torf). Ułożyłam w kartonie i dałam koło pieca do przesuszenia. Muszą wyschnąć, inaczej nie przezimują, zwłaszcza, że to niewielkie bryły.

Można umyć, spłukać w wodzie z dodatkiem środka grzybowego, podzielić i osuszyć te twarde rokujące i dać do torfu albo w papier i do piwniczki wentylowanej. To pozwoli zachować cokolwiek. Tak robią hodowcy - dzielą dalie na jesień (widziałam na filmiku ze Stanów).










Podzial w tym momencie niemożliwy bo tak zamuliło korzenie, ze nijak nie podzielę nim nie przeschnąnawet ciężko było wydłubać pomiędzy bulwami ziemię, wypłukanie sie nie uda bo ten muł co go naniosło jak masło ślimie się, a nie rozpuszcza, nawet z rąk ciężko zmyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 10:50, 28 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Widoku zza drzwi po prostu zazdroszczę. Serce piknęło.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 19:20, 28 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Pszczelarnia napisał(a)



Jak otworzę drzwi od strony ogrodu, to widzę coś takiego



Hm, widać, że ten zielony miskant jest na doczepkę, mam plan wymienić go na miskanta 'Purple Fall'.





Piękny widok.
A ten miskant świetnie mi współgra z seslerią z pierwszego planu.

Czytałam dzisiaj artykuł o pojawieniu się wilków w kotlinie. Jakaś prywatna hodowla danieli i jeleni została przetrzebiona. Coś słyszałaś?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:55, 28 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
I jak? Rozkroiłaś już dyńkę?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies