Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gabriela 14:01, 08 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Żólte tuje ( Aureospicata, Sunkist? ) "świecą" kolorem, są bardzo widoczne. Zatem i to miejsce będzie widoczne w ogrodzie. Jeśli chcesz neutralne tło, to wybrałabym nudne, nieśmiertelne szmaragdy gęsto posadzone - będzie szybki efekt, a potem będziesz tylko strzyc taki zwarty mur zieleni. A przed tym neutralnym tłem będzie mogło być coś bardziej kolorowego. Może taka tujowa koncepcja bardziej spodoba się Twojemu M. Będą tuje, ale nie będzie ich widać.
Cisy - piękne, ale długo rosną, za to bardziej nadają się do cienia niż tuje. Na taki kawałek potrzebowałabyś ok. 12-15 sztuk, może więc warto kupić podrośnięte.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
abiko 14:12, 08 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
hanka_andrus napisał(a)
Ja swoje Polany już wycięłam.Nisko.Choć niektórzy preferują wycinanie na wysokości 30 cm.
Jak masz jeden rządek,możesz tak zrobić, szybciej będą owoce w przyszłym roku. Ale jak w kilku rzędach,lepiej wycinać na dole,Pędy będą rosły od samej ziemi i owocować na szczytach,a nie na odnogach bocznych,które są słabsze,i owoców trzeba szukać między liśćmi.
o o o...Hanuś ja sobie obiecałam, że na tym moim kawałku posadzę maliny, i myślałam o Polanie, ale to chyba na wiosnę lepiej niż teraz prawda?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:17, 08 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Off topic Jak ja żałuję, że nie mam blisko do Ciebie, pojechałabym po piękne zieleńce
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Martek 15:24, 08 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pszczółka ja wszytko co wyjmuję podbieram z bryłą prawie całą ! Jak masz krzew czy drzewo to teraz wytnij w ziemi krąg jaki chcesz zostawić korzenia ,a wyciąg wiosną .Zależy też dużo od gatunku krzewu czy drzewa co konkretnie chcesz wyjąć...? .Trawy późno zaczynają i kończą wegetację ,ale jak je przenieść w całości z bryłą to co ma się niby jej stać .Gołe korzenie to problem bo powinny jednak być z ziemią wyjęte szczególnie przed mrozami .Wiosną można do woli podlać ,a teraz wiadomo ,ze jak ziemia zamarznie to się nie da .
Będę później to jeszcze poplotę Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 15:27, 08 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Z tujami najmniejszy kłopot , jałowce uwielbiam ,ale starsze brzydną dlatego tak trudno mi się na nie zdecydować .Ale po 10 latach można wymienić w sumie nie są takie drogie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Pszczelarnia 15:28, 08 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ach Marta, dziękuję. Mam 2 jarząby szwedzkie nieduże rachityczne pod akacją. Okopię - genialny pomysł. Derenie "eleganckie (elegantissima)" na wiosnę wezmę i przesadzę, chociaż ja derenie zawsze w listopadzie sadziłam z odrostów z korzeniami pobranych z natury ... . Pa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
barbara_kraj... 15:46, 08 lis 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
abiko napisał(a)

Ja swoje Polany już wycięłam.Nisko.Choć niektórzy preferują wycinanie na wysokości 30 cm.
Jak masz jeden rządek,możesz tak zrobić, szybciej będą owoce w przyszłym roku. Ale jak w kilku rzędach,lepiej wycinać na dole,Pędy będą rosły od samej ziemi i owocować na szczytach,a nie na odnogach bocznych,które są słabsze,i owoców trzeba szukać między liśćmi.
o o o...Hanuś ja sobie obiecałam, że na tym moim kawałku posadzę maliny, i myślałam o Polanie, ale to chyba na wiosnę lepiej niż teraz prawda?


Polecam 'Polkę'. Owocuje do października, wytwarza owoce na pędach tegorocznych, nie rozłazi się.
Zerknij tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/279-kolorowe-owoce-jesieni?page=4
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
bociek 20:42, 08 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ewus, a trawy? Takie dwumetrowe... Co prawda wiosna lyso, ale za to latem, jesienia i zima....
Moze M ten pomysl sie spodoba? No bo wyboru wielkiego nie masz chyba...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 20:48, 08 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Aj, umknelo, ze zaslona ma byc zimozielona
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Joku 21:16, 08 lis 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Może cis Elegantissima? Rośnie dość szybko, można go ciąć, ma ładny żółty kolor zwłaszcza jak pojawiają się nowe przyrosty.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies