Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 10:08, 23 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5475
Anda napisał(a)
Chandos Beauty fantastycznie i mocno pachnie. To angielska odmiana Harknessa. Pewnie stanie się rarytasem przez brexit Kwiat ma większy niż Artemis, ale na zasadzie kontrastu ładnie by ze sobą grały. Artemis nie pachnie.


Hej, dziękuję za odwiedziny co myślisz o połączeniu Chandos Beauty z Aphrodite.
Co mogłoby być zamiast Artemis, aby była biała. Czy połączenie bieli z tymi dwiema byłoby ok, czy konieczny akcent ciemniejszy? Zarzuciłam Cię pytaniami

Bardzo podoba mi się to zestawienie, jak to odtworzyć nie mam pojęcia

https://zogrodemnaty.pl/wp-content/uploads/2019/06/100-busem-przez-polskie-ogrody-ogrod-12-2019.jpg
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 10:35, 23 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7711
Wian Ty dobrze planujesz. Ładnie układasz rośliny i kolory. Na razie zazdroszczę Ci tego stanu co już masz.

Pytałaś u mnie o hortki, kupiłam 5 szt bukietowej silver dollar i 1 ogrodową niebieska - ta będzie w donicy bo nie mam zacisznego miejsca na nią.
A mam 2 tarasy i donice tez potrzebuje z czymś ładnym.

U mnie dziś mży deszcz
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MiluniaB 14:37, 23 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3391
Aphrodita jest różowa - perłowo różowa w odcieniu porcelanowym (taki opis ma w Rosarium tam gdzie zawsze kupuję róże). Jeżeli ją wybierzesz będziesz zadowolona Z typowo białych miałam Alabaster, fajna jest też Wedding Piano w odcieniu zielonym (nie pamiętam czy o tym pisałam).

Pastella i Queen of Sweeden - też mają kolor delikatny róż. Nie mam ich, ale podziwiam u innych. Sprawdź może Ci się spodobają

Piękną będziesz miała tą rabatę - bajka
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Anda 15:08, 23 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Wiaan napisał(a)


Hej, dziękuję za odwiedziny co myślisz o połączeniu Chandos Beauty z Aphrodite.
Co mogłoby być zamiast Artemis, aby była biała. Czy połączenie bieli z tymi dwiema byłoby ok, czy konieczny akcent ciemniejszy? Zarzuciłam Cię pytaniami

Bardzo podoba mi się to zestawienie, jak to odtworzyć nie mam pojęcia

https://zogrodemnaty.pl/wp-content/uploads/2019/06/100-busem-przez-polskie-ogrody-ogrod-12-2019.jpg


Wg mnie CB i A są zbyt podobne do siebie. Zwłaszcza z daleka. Ja bardzo lubię Artemis. Ona jest fenomenalna i bardzo obficie kwitnie.Ma niesamowitą elegancję. Myślę, że z CB tworzyłaby ładny duet, bo kwiaty sporo sie różnią. Owszem, Artemis gubi płatki ale skoro będzie w rabacie, to co za problem? Podsadzisz ją bylinami i płatki szybko znikną.

Do jasnych róż dodaj ciemne byliny, np. szałwia Caradonna, Knautia macedonica, Veronica Rotfuchs, Veronicastrum Red Arrows. Będzie ładny kontrast i nie będzie nudno Do tego jakaś ładną trawę jednego rodzaju i coś o dużych liściach, np. Alchemilla epipsila i już


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 22:18, 23 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Na różach się nie znam (na innych roślinach tez nie ) ale widzę, że masz super doradczynie .
(Po cichutku robię notatki ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 19:25, 24 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5475
Agatorek to prawda dziewczyny super doradzają, jestem bardzo wdzięczna Mój zeszyt też się zapełnia od notatek
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:58, 24 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5475
Lidka dziękuję nie od razu tak u mnie było, zobaczysz jaka będziesz szczęśliwa jak zrealizujesz plany, nawet jeśli rozłoży się to w czasie. Każda nowa rzecz, czy nawet zmiana będzie cieszyć wspomnisz moje słowa

Mirella zgapiam formę odpowiedzi od Ciebie
Czytam i czytam o różach, pielęgnacji, chorobach, wiem już jak przygotować to miejsce i muszę zakupić róże. Jeszcze nie zdecydowałam jakie konkretnie odmiany będą
na rabacie. Chcąc osiągnąć wymarzony kadr byłaby Artemis biała, Chandos Beauty lub Aphrodite i brakuje mi jeszcze takiego koloru jak mam już u siebie Novalis - liliowo różowa. Dodam szałwię Caradonna, może też bodziszka różowego, w ogóle go nie znam, ale ładnie by się wyłaniał od dołu Nie wiem jaką dać trawę, czy hakonechloe macra, czy seslerię jesienną, czy stipę, sama już nie wiem. Jeszcze widzę w nogach kilka kulek z bukszpanu, tylko czy róże ich nie zjedzą...

Anda bardzo dziękuję za gotowe rozwiązania sama bym tego nie wymyśliła.
Doradź proszę ile powinnam mieć sztuk na rabacie 3,5m dł x 3m szer. Z tyłu jest częściowo świerk serbski, a częściowo żywopłot cisowy więc zostaje tak ok 2,5 m szerokości. Jak najlepiej rozmieścić róże? Nie wiem też jaka trawa byłaby najlepsza.
Chciałabym aby było tak elegancko, bez "bałaganu"
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 10:42, 25 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3391
Madżenka z wątku "Madżenie ogrodnika" ma róże wśród kulek bukszpanowych - zobacz wizytówkę.
Ja na różance mam Miskanty ML z tyłu, które wymieniam na Gracillimiusy, pomiędzy stipę, a na przodzie rozplenice Little Buny, ale wiesz moja różanka to burza kolorów - jedyne kolorowe miejsce w ogrodzie. Mi osobiście podoba się różanka Madżenki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 14:30, 26 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5475
U mnie także zawitała wiosna w doniczkach ta prostokątna wylądowała przy wejściu na zewnątrz, mam nadzieję że nikt jej nie ukradnie.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:06, 26 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5475
MiluniaB napisał(a)
Madżenka z wątku "Madżenie ogrodnika" ma róże wśród kulek bukszpanowych - zobacz wizytówkę.
Ja na różance mam Miskanty ML z tyłu, które wymieniam na Gracillimiusy, pomiędzy stipę, a na przodzie rozplenice Little Buny, ale wiesz moja różanka to burza kolorów - jedyne kolorowe miejsce w ogrodzie. Mi osobiście podoba się różanka Madżenki


Obejrzałam, no właśnie o to chodzi myślę, że wyjdzie ładnie, z takimi doradcami to na bank

Z wolnym czasem u mnie ostatnio kiepsko, a tak chciałabym już działać. Przyszły tydzień zapowiada się ładny, mam nadzieje, że coś podziałam. Mam posprzątane, ale czeka mnie wertykulacja i przesadzanie. Samo komponowanie, kupowanie to ja lubię ale przesadzanie to już nie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies