Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 10:28, 16 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
MiluniaB napisał(a)
Aneta dopiszę Ci jeszcze, że ten środek można również kupić w buteleczce do rozcieńczania - taniej wychodzi.


Ewa nas tu od razu opierniczyła
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 11:36, 16 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Oj tam zaraz opierniczyla
Jednak jesli chcecie miec biedronki i inne pozyteczne w ogrodzie, to nie nalezy pryskac. Chemia zabija wszystkie owady. Mszyce to nie problem, sa o wiele grozniejsze szkodniki. Wtedy jesli koniecznie trzeba, to najlepiej wybierac srodki systemiczne, choc i one sa niebezpieczne dla pozytecznych owadow odzywiajacych sie nektarem i zbierajacym pylek kwiatowy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:39, 16 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Wiaan napisał(a)
Różanka jest obecnie moją ulubioną rabatą, potrzebny był mi busz w tych prostych nasadzeniach, aż mi się buzia do niej uśmiecha gwiazdy to stipy na tą chwilę ale jak pokażą się kwiaty... szalwia Deep Blue na przodzie to był jednak dobry wybór a tak się jej obawiałam tutaj.

Mirella teraz rozumiem dlaczego tak lubisz różaną u siebie



Bardzo ladnie sie zapowiada Lekki busz juz jest. Co bedzie kwitlo, jak roze beda mialy przerwe a szalwie zetniesz po kwitnieniu? Czy wolisz taki przejsciowy spokoj?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MiluniaB 11:45, 16 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jasne, że można wodą, można ręcznie, można wodą z drożdżami, można ekologiczne. Nie jestem zwolennikiem chemii, ale ekologiczne i inne już przerabiałam. Skończyło się na tym, że mszyca się śmiała i dalej sobie była niszcząc moje piękne róże. Wiem, wiem - trzeba sukcesywnie, profilaktycznie itd. Wybrałam tą drugą opcję - chemia raz i po sprawie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Anda 12:35, 16 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Mirelko, masz jakieś mszyce mutanty chyba U mnie działają ekologiczne metody.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 12:45, 16 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Zacznę od wody z octem i mydłem potasowo-czosnkowym
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 12:58, 16 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Wiaan napisał(a)
Zacznę od wody z octem i mydłem potasowo-czosnkowym


Bez octu, bo popalisz roślinę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 13:01, 16 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Anda napisał(a)


Bez octu, bo popalisz roślinę.

Oj dziękuję Ewa, dopiero bym narobiła, ktoś mi takie coś polecał
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:05, 16 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Przyszły moje mikro hakonki greenhills. Małe ale ładne, urosną , takie kupowałam w zeszłym roku Casto i odbiły, rosną zdrowo.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Jagodaa 13:05, 16 cze 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja pryskalam mszyce wywarem z cebuli, tylko średnio to "pachnie" przy gotowaniu .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies