Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

bociek 20:24, 16 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
jambosana napisał(a)


Zupełnie inaczej o hortensjach napisała Danusia w wątku profusa -hortensje są do słońca i poółcienia, tylko w slońcu trzeba im zapewnić wilgoć. Zwłaszcza bukietowe lubią słońce. Ale ja też na tzw. patelnię nie zamierzam sadzić hortensji, bo nawadniania nie mam, a ręczne podlewania nie jest wystarcząjace.


Witaj Jambosana, dziekuje za mila wizyte.
Ja dopiero zaczynam przygode z hortensjami wiec niewiele wiem na temat tych roslin oprocz tego, ze sa przepiekne, jednak mysle, ze da rade w tym miejscu. Z kolei planowany szpaler bedzie od poludnia, ale plot zakryje wiklina, a poza tym tam cien daje dom sasiadow i orzech, wiec powinno byc OK. Drugi z kolei za ulem, wiec tutaj najwieksze ryzyko.
Poza tym moj Malz podlewa - taki ma obowiazek ogrodowy poza koszeniem trawy i bezowocna walke z krecikiem - a on wody nie zaluje
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
magnolia 12:05, 17 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Boćku, Boćku nie zmieniaj swojej rabaty trawiastej. Dopiero po zimie będziesz mogła ja oceniać, bo na razie miałaś ja bardzo młodą. Wiosną okaże się że znacznie większe i silniejsze będą trawy. czy miskanty na tej rabacie to giganteusy? Wg. mnie inne są ładniejsze, ładniej komponują się z otoczeniem i są bardziej subtelne. Ten jest wielki, sterczy do góry a od dołu ma podeschnięte liście. On dobrze wygląda jak ma coś podsadzonego u dołu co osłania te podeschnięcia.
A z wiosennym długim spoczynkiem traw można sobie poradzić wsadzając między nie dużą ilość cebulowych i niezapominajki- będzie się 'niebieszczyć' pięknie. Można tez dosadzić trzcinnika Karl Forester- on budzi się bardzo wcześnie jak na trawę.
____________________
Pszczelarnia 14:16, 17 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29260
magnolia napisał(a)
Boćku, Boćku nie zmieniaj swojej rabaty trawiastej. Dopiero po zimie będziesz mogła ja oceniać, bo na razie miałaś ja bardzo młodą. Wiosną okaże się że znacznie większe i silniejsze będą trawy. czy miskanty na tej rabacie to giganteusy? Wg. mnie inne są ładniejsze, ładniej komponują się z otoczeniem i są bardziej subtelne. Ten jest wielki, sterczy do góry a od dołu ma podeschnięte liście. On dobrze wygląda jak ma coś podsadzonego u dołu co osłania te podeschnięcia.
A z wiosennym długim spoczynkiem traw można sobie poradzić wsadzając między nie dużą ilość cebulowych i niezapominajki- będzie się 'niebieszczyć' pięknie. Można tez dosadzić trzcinnika Karl Forester- on budzi się bardzo wcześnie jak na trawę.


To ja też dziękuję za podpowiedzi do traw.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
bociek 19:25, 17 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
magnolia napisał(a)
Boćku, Boćku nie zmieniaj swojej rabaty trawiastej. Dopiero po zimie będziesz mogła ja oceniać, bo na razie miałaś ja bardzo młodą. Wiosną okaże się że znacznie większe i silniejsze będą trawy. czy miskanty na tej rabacie to giganteusy? Wg. mnie inne są ładniejsze, ładniej komponują się z otoczeniem i są bardziej subtelne. Ten jest wielki, sterczy do góry a od dołu ma podeschnięte liście. On dobrze wygląda jak ma coś podsadzonego u dołu co osłania te podeschnięcia.
A z wiosennym długim spoczynkiem traw można sobie poradzić wsadzając między nie dużą ilość cebulowych i niezapominajki- będzie się 'niebieszczyć' pięknie. Można tez dosadzić trzcinnika Karl Forester- on budzi się bardzo wcześnie jak na trawę.


Magnolia, moj Dobry Duszku Dziekuje Ci, ze mnie stopujesz. Tak te trzy duze miskanty to giganteusy. I pewnie je wymienie, tylko sie skonsultuje z Pania Aneta Surowinska, ktorej zawdzieczam ta rabate Mysle, ze Pani Aneta mi zaproponuje jakies fajne trawki w miejsce olbrzymow. Trzcinniki mam - nie wiem tylko jaka odmiane (wczesniejsze nasadzenia)
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
magnolia 22:32, 17 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Czasem trzeba być hamulcowym.
Nie skończyłam pisać o rabacie z trawami, że warto żeby znalazły się na niej nie wysokie trawy zimozielone- kostrzewy, turzyce, seslerie. Sa śliczne zimą, kiedy szron na nie siada, wczesną wiosną trochę są brzydsze, więc trzeba wyczesać je z suchych, a niektóre ściąć, ale szybciutko się regenerują.
Seslerie kwitną bardzo wcześnie- już na Wielkanoc zazwyczaj kwitną. Zimozielone trawki mogą być idealnym towarzystwem dla cebulowych
Wiosną będę dzieliła swoje seslerie, mam 2 odmiany, mogę podarować sadzonki jak ktoś ma apetyt.
____________________
hanka_andrus 22:43, 17 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hanusia zapisuje się na listę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
magnolia 22:53, 17 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dobra Hanuś- z chęcią Ci wyślę. Wiosną to dogadamy szczegółowo. Teraz żegnam się bo każdy post muszę pisac po 3 razy- zrywa mi połączenie z internetem co chwila.
____________________
hanka_andrus 22:59, 17 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
ok,dzięki
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 10:27, 18 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29260
Magnolio a powiedz mi, jakie masz odmiany? Ja mam autumnalis.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 10:54, 18 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczółko
mam sesleria careulea-

i sesleria heufleriana- z czekoladowymi kłoskami, pastelowa zieleń, ok 40 cm wys
tą sama sobie zalinkuj, bo ja już nie daję rady z moim słabym łączem
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies