Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

bociek 19:00, 14 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jotka, w takim razie dwa krzaczki musza byc. Ale czy tej samej odmiany?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
jotka 19:03, 14 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
wg mojej wiedzy nie ma to znaczenia Ale różne odmiany owocują w różnych okresach i to jest zaleta
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
bociek 19:06, 14 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
O to to

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
ewalm 19:25, 14 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
eeee, nie, żeby tam od razu z borówki rezygnować, to nie...
tak myslę, że hortensja może być w sąsiedztwie ale tak bardziej grupa borówek sąsiadująca z grupą hortensji, bo jakby się okazało, że musisz borówkom zakwaszać dodatkowo glebę, to będzie to dużo łatwiej zrobić, a hortensje będą sobie obok
____________________
Ogródek na trzy lata
magnolia 09:17, 15 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
zgadzam się z Ewalm. Dodam jeszcze tylko że jak masz dzieci, choćby 1 sztukę, to warto posadzić więcej nić 2 krzaczki. Ja na moja trójkę mam 12 krzaków, a mąż wciąż naciska żeby dosadzać. Ale my jesteśmy wysoko owocożerni. No i własne owoce ogródkowe chyba lepiej smakują. Jak coś zostaje nie zjedzone, to mrozimy na zimę- to tez wielka przyjemność, wrzucić parę jagód do jogurtu zimą. Do tego borówki są ładne wg. mnie- jesienią mają piękne, czerwone kolory liści.
Ja lubię je podsadzać od dołu borówką brusznicą- mają zgodne wymagania, a brusznica od dołu zimozielona, z czerwonymi owockami latem i jesienią tez ładnie się komponuje. Do tego nasz najmłodszy nawet brusznicę wciąga ze smakiem. Może być też śliczna mącznica lekarska
____________________
ewalm 11:46, 15 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tez uważam, że borówki są ładne, zwłaszcza jesienią
ale nawet w sezonie z zielonymi liśćmi to są takie zgrabne, ażurowe, mają ładne liście i pokrój

a co ilości krzaków - jak najwięcej, i bardzo dobrym pomysłem jest wybranie odmian wcześniejszych i późniejszych, bardzo przedłuża owocowanie całości
to w ogóle fajne rośliny są, owoce dojrzewają stopniowo i można z nich długo korzystać, po zerwaniu dosyć trwałe, krzewy nie są kolczaste i sa niewysokie - dzieci moga same zbierać itd.
no i pszczoły z niej skorzystają
____________________
Ogródek na trzy lata
magnolia 11:49, 15 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
zrobiłyście mi chętkę na naleśniki z borówkami. Poszperam w zamrażarce wieczorem
____________________
bociek 18:55, 16 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Oj jak super, dzieki Dziewczyny

Czy tak bedzie lepiej? Nie znalazlam borowki, ale dla zobrazowania dalam trzy inne krzaczki przy samiuskim ulu. Te niebieskie plamki to "kwiaty" kosaccow

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 20:04, 16 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jest fajnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 23:10, 16 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A hortensjom tak kwaśno bardzo przeszkadza? A z tym słońcem po 13ej to Hania obrazowo wytłumaczyła. Borówki!!!!!
A przepraszam Boćku, że ja na twoim wątku ale zapytam: można je w warzywniku na skraju umieścić? Tak w ogóle?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies