Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

magnolia 08:21, 17 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Hortensje lubią mniej kwaśno, lekko kwaśno. Na bardzo kwaśnej ziemi niektóre nie chcą kwitnąć- np. pnąca.
. Borówki na skraju warzywnika?- tak, ale jednak niech maja własną wydzieloną grządkę, czy coś takiego, bo warzywa raczej nie lubią kwaśnej ziemi, a borówki, tak.
____________________
bociek 17:49, 17 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ale przeciez moge pod borowki dac torf, podsadzic je wrzoscami a pod hortensje juz nie dawac zadnej dodatkowej ziemi, poza kompostem. U mnie jest dosc kwasna ziemia.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Krys 15:03, 26 lut 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Kasiu zajrzyj do mnie to zobaczysz trawy Mariusza
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
weronika77 23:16, 26 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Witam Boćku. Pozwoliły sobie kreciki za dużo. U nas czasem się pojawiają, raczej jakieś zabłąkane. Od kilku lat mamy solarnego odstraszacza, działa. Jak się jakiś kret zbliży, to przesuwamy w tym kierunku odstraszacz, i kret ucieka. Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
beamilusia 18:51, 01 mar 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Boćku! Dziękuję ,że do mnie zajrzałaś.u Ciebie ciekawe zmiany się zapowiadają ,a rabaty z trawami bardzo ciekawe.Ty walczysz z kretami ,ja z nornicami na trawniku i na rabatach ,ale jak na razie szkodniki zwyciężają .Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
bociek 16:22, 04 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Krysiu, Weroniko, Beatko, witajcie, dziekuje za wizyte. Nie bylo mnie troszke, wiec staram sie nadrobic prawie dwa tygodnie przerwy

Dzisiaj poszlam do ogrodu zobaczyc co nowego.
Zaczne od strat.

Ogniki, wrzosce i chyba wrzosy nie daly rady mrozom Co do ognikow to nic niezwyklego, bo co roku wymarzaja i co roku odbijaja. Wrzoscow zal

Kret narobil mega balaganu, obwodke z kamykow przy rabacie trawiastej musze remontowac, bo pod mata ryl niebotycznie wielkie kopce, wiec bede musiala wszystko zdejmowac, grrrrrr

Roze, wygladaja tragicznie, w zasadzie byly spisane na straty bo chorowaly, wiec nie rozpaczam, tym bardziej, ze ich miejsce zajma hortensje.

Tyle stwierdzilam dzisiaj, ale jeszcze czas pokaze, czy to wszystko.

Oznaki wiosny w postaci wychodzacych krokusikow oraz piwonii (taaaak, malenkie czerwone pedy wychylily juz swoje czubeczki z ziemi) odnotowalam.

Wyciagnelam z garazu trawy pampasowe w pojemnikach, nie wiem, dziwnie wygladaja, zobaczymy czy przetrwaly, bo szczerze mowiac nie przykladalam sie zbyt mocno do pielegnacji w czasie zimy, scielam je i wystawilam na zewnatrz na slonce w zacisznym miejscu. Oby odbily!!!

Nic wiecej nie robilam, mialam ochote troche poscinac trawy (co sie nasluchalam, ze niedziela, itd. to moje), ale tak dobrze schowalam na jesieni jedyny solidnie ostry sekator, ze go nie moglam znalezc ku uldze domownikow. Zakupilam tym samym nowy w naszym sklepie.

Zdjec nie pokaze, gdyz malzonek zgubil aparat Jak go nie znajdzie czeka go jesien sredniowiecza

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 16:23, 04 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
A i jeszcze jedna oznaka wiosny, ale bardzo nieprzyjemna. Futro przynioslo ze spaceru pierwszego kleszcza, wiec zwierzaki nalezy juz zabezpieczac!
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 17:52, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
bociek napisał(a)


Zdjec nie pokaze, gdyz malzonek zgubil aparat Jak go nie znajdzie czeka go jesien sredniowiecza



Znalazł się?

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:17, 04 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do kreta to ja bym popełniła "sepuku" - mus załozyć siatkę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elfik 18:50, 04 mar 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
No popatrz boćku - choróbska żeśmy przewalczyły, a kretów nie . Faktycznie - u Ciebie siatka musowo! Ale co z rabatami? U mnie jeszcze zamarznięte, za to całe w ogrooomnych dziurach - jakieś giga-myszy...?
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies