Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

MiluniaB 00:13, 07 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Czytam, że zielone jeżówki Ci się podobają
Mam zielone
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 09:01, 07 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
MiluniaB napisał(a)
Czytam, że zielone jeżówki Ci się podobają
Mam zielone


Pójdę później poszukać fot u Ciebie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 10:43, 07 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Ja też mam stróżująceg psiaka oj potrafi broić, podobnie tak jak pisałaś mam od ogrodzenia pozostawioną przestrzeń około 60-80 cm naokoło całej działki tak by mogła sobie biegać i pilnować , no i mój ogród nie zawsze jest taki uporządkowany przy jednym dużym psiaku, a u Ciebie trzy i podczytałam że może na wiosnę cztery ja mam bzika na punkcie ogrodu a jeszcze większego na punkcie naszej psiny coś za coś, ale można to "jakoś" pogodzić ostatnio np. przyniosła sobie do domu kijek do gryzienia taki z korzonkiem i kolcami, na jesieni sadziłam róże no ale sama brałam ją do ogrodu jak coś robiłam no to teraz ona kończy dzieło pani ale tak trochę mało się na nią gniewam, dokupię sobie coś na dosadzenie na wiosnę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 11:52, 07 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ja często znajduje na trawniku różne gałązki połamane i próbuję zgadnąć od czego to . Na początku jestem zła, ale szybko mi przechodzi.
Kupiliśmy na jesieni sześć magnolii (każda inna ), chciałam je „opłotkować” , bo wiedziałam, że co nowe, to najbardziej ciekawe. Ale mój M stwierdził, że nie ma co. No i zdarzyło się, że któryś biegł i nie zdążył ominąć. Bo przecież wcześniej to miejsce było puste .
Niestety parę gałązek się złamało i już zapowiedziałam, że jak nic z tej magnolii (akurat była i tak najmniejsza) nie zostanie do wiosny, to kupię najwyższą, jaką będą mieli w szkółce na jej miejsce (nasze szkodniki większych okazów nie ruszają) .
Trzeba widzieć pozytywy, jak piszesz, zawsze można kupić nową roślinkę .

Edit: na tego czwartego psiaka wpisałam się na listę chętnych. Jestem nr 16 , ale spodziewają się trzech miotów, więc może się uda
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 13:05, 07 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Agatorek napisał(a)



Przyznam się bez bicia, że pewnie nie będę trzymać się jednego stylu (bo do tego naturalizmu chcę np. kulki z bukszpanu, nawet już je zamówiłam ). Trudno, najwyżej ktoś się uśmiechnie pod nosem .
Ale naprawdę dużą radość sprawia mi praca w ogrodzie, praca fizyczna (jak kiedyś przywoziłam na wózku palisadki betonowe, to podobno uśmiechałam się sama do siebie , wariatka, wiem), ale to mi pomaga odreagowywać pewne problemy.
A to, czy ogród będzie w stylu x czy y, to schodzi na drugi plan. Ja chcę się tylko dobrze w nim czuć.

Mieszanie stylów, czyli eklektyzm, to nic nowego. Formowane bukszpany świetnie się mogą wpasować w naturalistyczne nasadzenia.
Dla olbrzymiej większości forumek ogród i prace w nim są odskocznią od codziennych problemów.
To Twój ogród i faktycznie to Ty masz się w nim dobrze czuć, ale z jakiegoś powodu założyłaś wątek w dziale projektowanie. My tu, tylko i aż, dzielimy się swoim doświadczeniem, mniejszym lub większym. I z pewnością nikomu nie chcemy podcinać skrzydeł i odbierać marzeń. Bo nie o to chodzi, żeby się urobić po pachy i wydać kupę pieniędzy. Dobrze byłoby, żeby za parę lat ten ogród zachwycał nie tylko Ciebie, ale i innych. My tu potrafimy docenić bardzo takie ogrodowe dojrzewanie kończące się czymś, co wzbudza piknięcie w sercu. I wcale nie jest to zależne od naszych osobistych gustów. Piękno to kategoria uniwersalna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 16:11, 07 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To Twój ogród i faktycznie to Ty masz się w nim dobrze czuć, ale z jakiegoś powodu założyłaś wątek w dziale projektowanie. My tu, tylko i aż, dzielimy się swoim doświadczeniem, mniejszym lub większym. I z pewnością nikomu nie chcemy podcinać skrzydeł i odbierać marzeń. Bo nie o to chodzi, żeby się urobić po pachy i wydać kupę pieniędzy. Dobrze byłoby, żeby za parę lat ten ogród zachwycał nie tylko Ciebie, ale i innych. My tu potrafimy docenić bardzo takie ogrodowe dojrzewanie kończące się czymś, co wzbudza piknięcie w sercu. I wcale nie jest to zależne od naszych osobistych gustów. Piękno to kategoria uniwersalna.


Najpierw założyłam temat w dziale "Nasze ogrody", jednak po krótkim czasie zauważyłam, że to nie jest miejsce dla ogrodu, który nie jest skończony. Poprosiłam więc o przeniesienie do działu " Projektowanie". Ten dział wydał mi się dobrym miejscem, bo przecież będę sobie "projektować" część ogrodu.
Nigdy nie uważałam, że wiem wystarczająco dużo i znam się na wszystkim. I gdy będę miała wątpliwości, czy pytania, na pewno poproszę o radę. Ale ostateczne decyzje podejmę sama .
I z góry przepraszam, jeśli czyjeś poczucie estetyki i piękna zostanie nadszarpnięte (piszę to bez złośliwości).


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 17:37, 07 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kobieto ja miałam w zasadzie lotnisko nie ogród jak watek założyłam w dziale Nasze ogrody( bo to już był mój ogród choć w wyobraźni jeszcze ) i odwiedzający musieli się wykazać ogromną wyobraźnią zważywszy, że na fotkach nic widać nie było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MiluniaB 17:43, 07 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Aga zajrzyj do mnie dot.jeżówek
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 18:11, 07 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kobieto ja miałam w zasadzie lotnisko nie ogród jak watek założyłam w dziale Nasze ogrody( bo to już był mój ogród choć w wyobraźni jeszcze ) i odwiedzający musieli się wykazać ogromną wyobraźnią zważywszy, że na fotkach nic widać nie było


Muszę kiedyś poczytać Twój wątek od początku (tzn 2 wątki). Jak mrozy przyjdą
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:11, 07 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
MiluniaB napisał(a)
Aga zajrzyj do mnie dot.jeżówek

Lecę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies